Maailm

Vene lennuki kukutas pomm? (2)

Tõnis Erilaid, 3. november 2015, 07:00
ÕNNETUSKOHT: Üksik lapseking on kõrbe vedelema jäänud. Allakukkunud Airbus 321 pardal oli 25 last.Foto: Reuters / Scanpix

"Lennuk oli ideaalses korras, viimati tehti põhjalikum ülevaatus 26. oktoobril. Piloodid olid kogenud, lennuki kaptenil 12 000 lennutundi. Kui lennuk hakkas langema, siis polnud neil olukorra päästmiseks enam midagi teha. Ta lihtsalt langes," ütlesid Kogalõmavia esindajad eile pressikonverentsil ja pidasid õnnetuse põhjuseks mingit välist mõjutegurit, mis ei lasknud pilootidel isegi hädateadet anda, kui lennuk kaotas hermeetilisuse.

Esimesed lennuõnnetuses hukkunute surnukehad olid vaevu kodumaale toodud, kui Siinai kõrbe kohal alla kukkunud Airbus 321 operaator Metrojet (Kogalõmavija) ajakirjanikud kokku kutsus ja teatas: lennuk kukkus alla mingi välismõju tõttu. Uudis lendas eile kulutulena üle maailma: järelikult oli lennukis pomm!

Kogalõmavija kiirustas oma järeldustega, sest esialgu pole veel lennuki mustade kastide uurimine alanudki. Alles arutatakse, kas teha seda Egiptuses või Prantsusmaal, kus Airbus on valmistatud. Mustade kastide uurimine võtab ka seetõttu aega, et kohal peavad olema mitme riigi eksperdid alates lennuki valmistajatest ja lõpetades lennuki omanikega – nemad on Iirimaalt.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29. märts 2016, 09:33
FOTOD | Eksnaise järele igatsev egiptlane kaaperdas reisilennuki, et Küprosel varjupaika paluda
6. november 2015, 07:00
USA LUURE: pomm pandi Vene reisilennukisse Sharm el Sheikhi lennuväljal
5. november 2015, 10:55
USA ja Briti luure: Vene lennukis võis plahvatada pomm
4. november 2015, 10:40
Vene keelt kõnelev pühasõdalane kiitis "Siinai sõpru" lennuki kukutamise eest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee