Maailm

Norra õpetab pagulastele seksuaalkäitumist, sama plaanib ka Taani (43)

Toimetas Kristin Aasma, 2. november 2015, 12:54
Immigrandid Kopenhaagenis.Foto: Vida Press
Norras alustati pagulaste seas seksuaalkoolitusprogrammiga, et selgitada uustulnukatest meestele noorte norralannade käitumist. Seksuaalkasvatust kavatseb oma pagulastele tegema hakata ka Taani.

Norra pagulasküsimustega tegelev organisatsioon Hero Norge avas uutele pagulastele seksuaalkasvatuse klassid, sest pagulaskeskuses on aset leidnud mitu vägistamisjuhtumit.

Samal teemal

Taani immigratsioonivastane Taani Rahvapartei, keda toetavad sotsiaaldemokraadid ja radikaalsed Sotsialistlikud Liberaalid, tahavad nüüd seksuaalkasvatuse ühendada taani keele kursustega, sest nagu väidavad sisserännuvastased, on immigrantide ja nende laste seas juhtunud vägistamisi ebaproportsionaalselt palju, kirjutas The Local.

Norra pagulastega tegeleva organisatsiooni esindaja ütles väljaandele, et seksuaalkasvatuse programm viidi pagulaste jaoks sisse siis, kui ühe pagulaskeskuse juures pandi toime mitu seksuaalkuritegu.

"Meil oli Stavangeris probleeme mõne pagulasega, kel olid Norra tüdrukutega seksuaalvägivalla juhtumid. Seepärast on politsei, immigratsiooniamet ja Hero Norge alustanud projekti, et õpetada pagulastele Norra kombeid," öeldi Hero Norgest.

Esindaja selgitas, et mehed, kes on pärit seksuaalselt konservatiivsetest maadest, ei oska noorte norralannade käitumist tõlgendada. "Sellest on keeruline aru saada, kui sa tuled maalt, kus naised iial väljas ei käi. Kui sa näed hilisõhtusel peol tantsimas tüdrukut lühikese seelikuga, siis missuguse sõnumi see sulle annab?" rääkis Hero Norge esindaja ja lisas: "Tähtis on neile rääkida, et selline käitumis- või riietumislaad ei tähenda, et sulle on kõik lubatud. Kui ikka tüdruk ütleb "ei", siis tähendab see "eid"."

Nüüd on siis pagulaskeskuse elanikele antud võimalus osaleda vabatahtlikult viietunnistel kursustel, et seksuaalkuritöid vältida.

43 KOMMENTAARI

j
jeerum 24. november 2015, 14:23
viie tunnniga tahavad nad ümber õpetada aastaid teise kultuurimaastiku kasvandikku? otsige lolli ja lõpetage ära selline jama!
e
exvõmm 3. november 2015, 15:09
Iga pagulane peaks enne vabalt ringijooksmist meie riigis vaatama 5 tunni jooksul videoklippe, kuidas eestlased vägistajad tillipidi kase otsa tõmbavad ning kuidas vägistajaid vanglates seksuaalselt kuritarvitatakse.
Loe kõiki (43)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee