Eesti uudised

MAAMEES: õetütre abikaasa on hindu, aga ei ole teda keegi solvanud!

Arvo Uustalu, 2. november 2015 07:00

99 KOMMENTAARI

l
lugeja/ 3. november 2015 08:22
Jack või?See ei julge tänavalgi käia.Samas hullemat rassisti ja narkarit on raske leida.
r
rein/ 3. november 2015 08:20
Alles see oli paar päeva tagasi soome hommikuuudistes, kui Helsingis olev islamiusuliste imaam ytles, et Helsingisse tuleb ehitada viis suurt moseed, sest köik vagurad sulased ei mahtuvat korraga palvetama ja seda veel viis korda päevas. Kuna neil veel töötegemiseks aega jääks, kui kogu päev läheb palvetamise ja nelja naise hoidmisele. No ei häda, kyll eurooplased teda ennast ja ta pere toidavad ja katavad ja taskurahagi annavad, Ja kui on mingeid arusaamatusi, siis aitab völusöna rassist ning eurooplasest ahne ning kusipäine poliitik on kohe jooksmas usumehe köiki soove täitma...
m
maamiis/ 3. november 2015 00:41
võroka ommavagi veits tõistsugutsõ,ega tõist iistlastki võeta peris umas alles ta latsi,nii et naid ruberoidõ olõei mõtõt siia pessukotõs saata
t
tüütuks muutub/ 2. november 2015 16:39
venelased on läbi aegade eestlasi fašistideks nimetanud, nüüd on lisandunud rassistid,vihakõnelejad jm jamad. Tegelikult on eestlased leplikud, aga see massiline ajupesu käib küll närvidele, eriti kui lisandub igasugu -istiga lõppevaid nimetusi.
t
to tüütuks muutub/ 2. november 2015 17:03
Kõige halekoomilisem on, et eestlastest palgalised kommijad nimetavad oma inimesi fasistideks, rassistideks.
Muidugi on palgaliste seas ka venelasi, kes eestlasi mõnuga väljendeid valimata sõimavad.
Saavad selle eest raha ja rahuldavad oma eestlaste sõimamise vajadust.
Kaks kärbest ühe hoobiga.
a
analüüsiks/ 2. november 2015 14:03
Too näide on üks paljudest, mis tõestavad vastupidist.Eestlase tunnete proovikiviks on läbi sajandite olnud erinevad vallutajad taanlased, rootslased, sakslased,venelased.Ühelgi ajajärgul ja episoodides ei ole täheldatud eestlaste rassistlikke kalduvusi, millegi pärast kasutab seda meie ajaloo vältel meile tundmatut tunnusjoont- praegune Vabariigi Valitsus.Sajandite vanune vabaduse iha ja rusikas taskus käimine ei ole rassism. Praeguses situatsioonis kasutab võimumaffia oma tegemata jätmisi pagulaste suhtes suure lärmiga eestlaste rassismist, saamata aru et mure oma riigi tuleviku pärast on primaarne, sest Valitsus on sellest oma erahuvides loobunud. Nahavärvus, kas oled kollane, valge või must ei oma sellises situatsioonis mingit tähtsust
v
vello55/ 2. november 2015 14:03
hindud on väga töökas rahvas... erinevalt somaalidest...
m
mõelge keda aitate kellel geenides on ainult jalgpalli mängimine kalal käimine abiraha küsimene ja magamine / 2. november 2015 13:15
hahahaaaaaaaaa kui ikka linnas jooksevad 120 kilosed neegri muttid vankridega tahaks teada millal ükskord see mamsel tööle läheb saate aru kõik vähese palgaga tööd on neile diskrimineerimine pigem ta sünnitab iga aasta uue ahvi kui ta hakkab nagu siinsed enamus naisi 500euri eest töötama
j
Jürgen Higi/ 2. november 2015 21:11
500 eurot on eesti naisele pigem hea kui vilets palk. Meie tööandjad jagavad hea meelega miinimumpalka.
t
to 11:17/ 2. november 2015 13:11
Väga hea kommentaar, mina mõtlen täpselt samamoodi.

v
2. november 2015 12:23
Vikerraadio tõmbas praegu jälle rassismikiunu üles, aga eks nad täidavad käsku - igas päevas vähemalt üks kild. http://rahvuslane.blogspot.com/2015/06/juhendmaterjal-ajakirjanikele-kuidas.html
d
drrrr/ 2. november 2015 15:07
See ajakirjanike abimaterjal on väga asjalik. Seal on lahti seletatud kõik mõisted ja palju muud. EKRE tuli muidugi välja väitega, et see on salajane, aga nagu kõik muugi nende natsikeste propagandast, on seegi vale - materjal on täiesti avatud ja saadaval. Lugege ja saate targemaks.
k
Karin/ 2. november 2015 12:12
Minuga on ka hindu tahtnud abilelluda, aga ma olen veel enda mõistuse juures.
Hindud kipuvad nii kangesti Indiast ära, seal ju meeletud rahvamassid hunnikus.
Hindud on valmis ükskõik kellega abielluma, peaasi, et Indiast pääseda.
k
kahjuks jah/ 2. november 2015 13:30
India meeste eesmäek on abielluda valge naisega, ükskõik millisega, olgu või paks, kole, vana vms. See on neil nagu mingi kinnisidee! Rumalad on naised kes õnge lähevad!
k
kui keegi pole aru saanud/ 2. november 2015 11:22
siis eurorežii näeb ette vihakõneseaduse vastuvõtu,siis ka see kampaania.kõik muu mis eelnenud teame kõik Ja Euroopa Manifestis kõik ilusti kirjas mis veel tulemas... https://www.tarand.ee/wp-content/uploads/2012/12/e_manifest_prn-1.pdf
o
oleme küll aru saanud/ 2. november 2015 15:10
Oleme aru saanud küll, et kui vihakõne ei kriminaliseerita, siis on eestlased üksteisel kõris kinni. Kui ikka EKRE-Keski valesid levitavad kisakõrid karistuse saavad, siis asi rahuneks.
s
Sina/ 2. november 2015 15:21
lähed esimesena kinni,kes sa EKRE-Keski aadressil sõimu levitad
m
Murelik/ 2. november 2015 10:59
Mind teevad viimasel ajal murelikuks järgmised trendid - pidev teema üleval hoidmine, provotseeriv ümbmäärane sildistamine ja ülereageerimine, Euroopa Nõukogu rassismi ja sallimatuse vastase komisjoni (ECRI) raport.
Ajaloos on olnud juhtumeid, mil õiglastel eesmärkidel on mindud äärmustesse ning sellel on olnud kurvad tagajärjed. Tundub, et hakkab minema nõiajahiks ja teisiti mõtlejate represseerimiseks. Kui liigne sallivus hakkab juba hirmutama ja häirima, siis on aeg korraks peatuda ja mõelda põhjustele.
Ma ei poolda mingit rassismi ega muud taolist nähtust. Lihtsalt rohkem tasakaalu ja talupoja mõistust. Sisevaenlase genereerimine ja otsimine ei peaks olema hetkel põhiküsimus. Vähem tõsised ei ole ka välisohud. Piirid on endiselt lahti. Tuhanded (või isegi oluliselt rohkem) jalutavad mööda EL ringi. Pole teada, kes nad on, kuhu liiguvad ning milline on nende eesmärk. Teada on, et 2% on terroristid. Milleks lõhestada oma rahvast - sallivaks ja mittesallivaks (kelle pärast häbi ja parem kui ei oleks). Vahet pole mis on mittesallivuse põhjus - peaasi, et ei salli valimatult.
Praegu on väga palju praktilisi küsimusi, millega peaks tegelema.
t
2. november 2015 11:01
Tuhanded (või isegi oluliselt rohkem) jalutavad mööda EL ringi.
Pidasin silmas registreerimata isikuid. Kellest pole jäänud mingit jälge.
j
2. november 2015 12:16
ja on ongi nii, et mitte kõik sissejalutajad ei võta ennast arvele, ega taotle asüüli(eilne AK). tuhanded lihtsalt jalutavad siin ringi, ei tea, mis plaanidega(võib ainult aimata, mis plaanid neil on) ja EL-l ei ole sellest mingit ülevaadet.
n
NO/ 2. november 2015 13:11
Narkokaubandus, põrndaaluse kauba müüjaid tänavale jne, jne vajab ka uut perspektiivset tõõjõudu
s
Sallivusest/ 2. november 2015 11:17
Salliv inimene peaks empaatiavõimeline ja emotsionaalselt intelligentne. Ehk sallimine ei saa olla äärmuslik ja ühesuunaline. Elu ei saa olla kunagi must-valge. Kui sa ajad väga tugevalt mingeid õigusi taga (arvestama teisi), siis see on diskrimineerimine. Sallivus ja tolerantsus peaks seostuma headusega. Mitte pimeda ignorantsuse, ideoloogiate liigse pealesurumisega, kasuliku diskussioni mahasurumisena. Nt rääkides homodest. Ma ei erista neid kuidagi. Ka tutvusringkonnas on neid. Täiskasvanute enda asi, mida nad magamistoas teevad. Kuid iga paraadiga jm reklaami või pealesurumisega tekib aina rohkem kaitserefleks - et äkki peaks ka hakkama hetero- ja perekonnasuhteid samamoodi reklaamima, sest tasakaal kipub paigast.
Äärmused on halvad. ärme polariseeru. Sama puudutab ka migrante. Ei ole kõik tondid, kuid reaalsus on see, et piirid on avatud ning me ei tea, keda saame. See on tõsine probleem, mis inimesi hirmutab. Meil on alati olnud migrante ning pole ju olnud mingit rassismi teemat. Defineerime probleemid õigesti ja piiritleme õiglaselt - umbmäärane süüdistamine, lahminime, probleemide eskaleerimine, rassismi jne väärkasutamine mingite ideoloogiate pealesurumiseks ei ole kooskõlas demokraatliku ühiskonna alustega. Kui keegi ei mäleta koolis õpitut, siis tuletan meelde - juhtimises on üks halb nähtus grupimõtlemine. St kõik mõtlevad ühtemoodi (sest nii on pop ja korrektne), ignoreeritakse asjakohast infot ja sisendeid - tulemus ei ole hea. Sama on ka riigijuhtimisega. Skeptitsism, mõistlik opositsioon on arengu alus. Ühiskonna lõhestamine on probleemi otsas tampimine - me lihtsalt magame maha võimalused, et muuta olukorda kõigi kasuks.
t
to Sallivusest/ 2. november 2015 12:16
Kõik võib - olla ei ole nn. # tondid ", aga eranditult kõik tulevad eurooplaste kukile elama.
Kogu Euroopas nende muidusööjate ülalpidamisest elu halveneb.
t
to Sallivusest/ 2. november 2015 14:47
Probleem on juba see, et nad meie kulul parasiteerima üldse tulevad.
Kas meil immigrante veel vähe on ?
n
Nojah/ 2. november 2015 13:54
Tegelikult on probleemi üks pool see, et valimatut sisserännet toetavad need ettevõtjad, kes ikka veel sinisilmselt loodavad Eestisse tuua väga odavat ja kuulekat tööjõudu. Näib, et nad ei ole reaalsusega eriti kursis ja ei saa aru, et need sisserändajad siin 400 euro eest tööle ei hakka. Tegelikult on maailm suundumas sellisesse tehnoloogilise arengu ajajärku, kus enamuse rasketest töödest teevad ära masinad või robotitehnika. Ja siis ei ole meil lõpuks nende sisserännanud ja olematu kvalifikatsiooniga inimestega mitte midagi peale hakata. Nad tekitavad ainult tohutult sotsiaalseid probleeme.
a
Alar1/ 2. november 2015 10:50
Eestlased! Ärge muretsege, et meedia teid rassistiks sõimab. Rootsi valitsus tunnistas juba ammu Astrid Lindgreni rassistiks selle pärast, et Pipi isa oli neegrikuningas. Ja kas neegrist rääkida on siis õigus ainult sama rassi esindajal ja ma pean enne neegriks muutuma, kui neegrist rääkida tahan? Kõige tipuks on neeger ise oma käitumisega põhjustanud selle, et paljudes keeltes on neeger sõimusõna!
f
fck rfgs/ 2. november 2015 11:31
Põmmdi kümmnesse, nii see ongi! Kõigepealt toovad vastu tahtmist multikultit (ainult valged riigid vajavad millegipärast rikastamist, huvitav, kas pole?!), provotseerivad, siis hakkavad sildistama "rassist" ja "nats", siis osa rahvast taltsub, tekib enesetsensuur, vaikiv ajastu. Aga ei, Ida-Euroopas see asi läbi ei lähe. Me oleme nii palju juba kannatanud, et see "rassisti" silt on ikka täielik köömes siin. Eestisse on oodatud elama inimesed, kes tulevad elama siia Eesti pärast, mitte oma seadusi kehtestama. Kui põliselanikud on viidud meeleheiteni, siis vastutus on ainult ja ainult Brüsseli kommunistidel.
https://www.youtube.com/watch?v=zegG3NOn2Z0
t
2. november 2015 11:56
Tore,et on olemas ka tark ALAR1.Õudne aga see, et sama nime kasutab Jämejala püsiasukas, identiteedi varas ilmselt.Selle võiks toimetus blokeerida selle eest.
j
2. november 2015 10:41
Ja nii ongi, otsitud põhjused, et rahvas end madalamana kui muru tunneks isandate ees.Selle varjus vaikselt tegutsev eliit omandab kannuseid Brüsselis, kus õnneks neil omal erimeelsused päris tugevad.Järgmine soe koht Juhanil sinna broneeritud, sellest siis jutukesed pabistamise teemal.Udutagu mida tahavad, rahval on ajud, silmad ja kõrvad ise kõike näha.
a
2. november 2015 10:37
Asiaat on tööloom kui palmi all pikutav muri kuni toit suhu kukub. Pealegi on asiaadid tsiviliseeritumad ka. Hea näide rikas ja vstabiilne riik jaapan. Teeb teadusarengites eurooplastele ära.
t
to 10. 37/ 2. november 2015 13:09
Muide sinu toodud Jaapan ei võta vastu mitte ühtegi nn. " pagulaste ".
Immigrantidega neil lood väga ranged.
a
2. november 2015 10:37
Asiaat on tööloom kui palmi all pikutav muri kuni toit suhu kukub. Pealegi on asiaadid tsiviliseeritumad ka. Hea näide rikas ja vstabiilne riik jaapan. Teeb teadusarengites eurooplastele ära.
j
2. november 2015 12:39
jep, kui veel võtta arvesse nende teod II maailmasõjas, siis kiidame aga takka, küll on tegijad

e
Eestlane/ 2. november 2015 10:02
Need pagulased,kes juba siin ja need,kes alles tulevad,tuleks koos meie
juhtivate poliitikutega panna merekonteineritesse ja saata Eestist kuradile.
p
2. november 2015 09:47
põhjus on rõivase rahvavaenulik valitsus, iga hinna eest brüsseli käskude täitmine ja võimust kinni hoidmine ning tolerastide, kes sots,meedias lasevad lahti oma vihkamise, räige sõimu ja rassismiteemalised luulud, oma palgale võtmine. rahvas tekitatakse täie auruga süütunnet, näiteks kasvõi seegi http://www.postimees.ee/3382711/fotod-sisejulgeoleku-oppusel-harjutati-objektikaitset#comments. rahvas oma rahva vastu. ja selle madina toel on hea brüsselis sõnakuulelikku paipoissi mängida ja endale sinna tulevikuks soe koht ära märgistada.
o
2. november 2015 09:42
Ometi üks asjalik ja adekvaatne artikkel! Ja jutt selles jumala õige. See et meie valitsus, selle asemel et samamoodi mõelda ja meie mõtteviisi ja seisukohti teistele riikidele ka selgitada, keerab hoopis rahva vastu ja hurjutab, teev olukorra Euroopa ees tõesti piinlikuks. Jääbki mulje et olemegi rassistid. Ja see tuleb valitsuse kogenematusest- noored mehed, kes vati sees kasvatatud ja eluvõõrad. Kõike ei saa raamatust õppida..
o
okas/ 2. november 2015 09:35
Nüüd näd. vahetusel vägistati ja tapeti jõhkralt jälle noor neiu. 16a. tegijaks 19 mees. Migrant. Ma ei tea nüüd. tuleb vist jah tunnistada, et ma kardan. Aga ma ei karda migrante. Ma kardan nende PÄRAST. Kui rahval kõrini saab siis hakkab verd lendama ja muhke tulema. Meenutagu siis vale- ja vihajuttude autorid, et ka nemad mitte jumala kaitsva käe all ei ela. Hindud on ühed rahumeelsematest ja töökamatest inimestest. Nende kodumaal kasvatakse kõike, vabrikud toodavad pudipadist kuni võrratute tekstiilide ja eheteni.
Mind juba kõvasti huvitab kes neid rohelise pilve muinasjutte treib. Ja mis on ametinimetus. Palgaline sõnade kõhulahtisus? ai, see on diagnoos..
t
to okas/ 2. november 2015 09:46
kust sa võtad informatsiooni, et tapja oli migrant? Tegia oli puhas soome kohalik poiss.
J
? to 09.46/ 2. november 2015 09:49
Ja kust kohast pärineb siis sinu informatsioon? Ning miks oled kindel, et see on usaldusväärsem?
t
to ? to 09.46/ 2. november 2015 10:00
elan ise soomes ja selles külas. Tapetud tüdruku isaga käin samas töökohas. Ja see informatsioon on kõigile lugeda soome ajalehest et oli kohalik poiss.
k
2. november 2015 12:35
kui oled saanud pagulase staatuse, siis võid ennast nimetada kohalikuks. Elu on näidanud, et kui sisserännanu, kolmandast riigist, teeb midagi kurja, siis tema rahvust ei mainita.
t
to 12.35/ 2. november 2015 14:03
Soome lehtedes ja igal pool mujal kullake on lugeda, et kes oli. Oli soome noormees kes selle tegi. See tüdruk oli tema pruudi parim söbraanna. Tapja on valgenahaline, soome nimega jne. Tee interneti lehekülg lahti ja uuri väheke. Ei pea kohe kriiskama hakkama et "pagulane seda, pagulane toda!"
t
to okas/ 2. november 2015 09:47
Vaat siin ongi oht. Et kui tekib spontaanne vastureaktsioon ning "hakkab lendama verd ja muhke", nagu sa suvatsesid väljenduda. Sest siis ei saa pihta mitte ainult need vägistajad ja vägivallatsejad, siis tabavad pogrommid ka täiesti rahumeelseid migrante. Koguni neid, kes on varem poole sajandi jooksul Euroopasse tulnud. Ning viimaseid on mitukümmend miljonit. Kuidas nad siis sellel reageeriksid? Ilmselt enesekaitse ning vasturünnakutega. Ja olekski verine kodusõda lahti. Agressiivsust jutlustavate islamijuhtide ja fanaatikute rõõmuks. Seega, kas ei ole need vägistajad ning vägivallatsejad äkki mitte teadlikult Euroopasse paigutatud detonaatoriteks-provokaatoriteks?
t
to to okas/ 2. november 2015 13:14
Jäta oma naljad.
Need " rahumeelsed " migrandid hakkavad sada korda ennem vägivallatsema, kui kohalikus eurooplased.
Mis kodusõda ?
Kes keelab migrantidel probleemide tekkimisel oma kodumaale tagasi pöörduda ?
t
to 13:14/ 2. november 2015 13:38
Vaat asi selles ongi, et end juba siia sisse seadnud peavadki seda juba oma kodumaaks ja ei kavatse enam kuhugi ära minna. Ning kui tekib konflikt, siis üritavad pigem valgeid põliseid eurooplasi minema tõrjuda.
t
to to 13. 14/ 2. november 2015 14:10
Selge see, et migrandid oma kodumaale tagasi minna ei soovi.
o
odin/ 2. november 2015 15:15
Tapja oli kohalik soomlane. Mis vastureaktsioonist sa räägid?
a
anon/ 2. november 2015 09:48
Eeti rahvas küll midagi ei tee.
k
ka anon/ 2. november 2015 10:24
Kahjuks küll.Lammast mängib. Isegi miitingutele ei viitsi ennast vedada,Räuskab ainult kommentaariumis.
a
Alar1 to okas/ 2. november 2015 10:42
Nüüd sa paned küll segast! Indias on näiteks vägistamine sama tavaline, kui meil maanteel kiiruse ületamine. Indial polegi tööstust peale selle, mille inglased sinna ehitasid. Hindud on metsistunud džungli elanikud, kes on iseendid ka kastidesse jaganud, võõrast rassist rääkimata.
i
2. november 2015 11:51
India teemalära küll sõna võta, iga nädal noorukite ja alaealiste vägistamised grupiviisiliselt.Ja mida see India siia puutub, räpasus silmini.Sealt tulebneid kõigevähem, ikka Isisemehi, ja noori tugevaid mehi.Muinasjuttude treivad palgalised poliitikud,nad peavad seda tegema, et rahvast lolliks ja kurdiks madaldada.
t
to okas/ 2. november 2015 12:26
Kardan, et eestlased küll midagi ei tee, me oleme ju alandlikud lambukesed.
Nii et pead ikka kartma oma rahva pärast, kui migrandid röövima, kohalikke ründama hakkavad, kui me riik enam ei jaksa neile luksuslikku elu võimaldada.
Röövima ja meid ründama nad hakkavad, see on 100 % kindel.
j
Jaak/ 2. november 2015 09:34
Eestlane ei ole kunagi olnud rassist, kelleks valitsus üritab oma rahvast tembeldada. Kui rahvas on valedeks tembeldatud, siis saab teda hukka mõista ja rahva tahtest üle sõita. Kas see ei ole alatu!!!
Eestile ei ole vaja islamiste, kurjategijaid...rahvas soovib elada rahus.
J
.../ 2. november 2015 10:02
Just, isegi EKRE peab peresidemete tõttu välismaalaste Eestisse kolimist normaalseks, aga peavoolumeedia ei suuda seda faktigi ära seedida. Nügimist inimeste vahel on Eestis liigagi palju ja enamus sellest terrorist pärineb otse Toompealt, rahva peale näpuga naitamine on neil vaimsete terroristide saamatu enesõigustus.
Pagulaste sissetoomise probleem ei ole nende rass, rahvus ega isegi mitte usk, vaid agressioon meie maa ja rahva vastu, kus pagulased on valitusele vahendiks kohaliku rahva ja riigi hävitamiseks ja ümberrahvastamiseks, kas te arvate, et moslemid ise ei saa aru, kuidas neid kasutatakse? Saavad ja kasutavad seda väljapressimiseks, niipea kui neile enam piisavalt maksta hakatakse mässama. Mul on moslemitest tuttavaid, osa neist peavad õigustatuks islamistide poolt Euroopa vallutamist, sest eurooplased on nii i.dioodistunud, et ei tahagi oma maad kaitsta siis tulebki see üle võtta. Vot sealt läheb jälle minu jaoks piir ja selliste kavatsustega inimesi ma siia ei soovi, eriti kui neid riigi poolt juhitud pettusega riiki tuuakse, kuna tegu ei ole pagulastega, ning riik neid rohkem toetab kui kohalikke abivajajaid, otseselt võetakse ressursid kohalike abivajajate ellujäämist ohustades. Autojuht kerjab valla invaliidide vedamiseks autot, aga vallad veavad pagulasi sisse? See on täiesti absurdne olukord, mis Eestis on tekitatud valitsuse poolt ja sellise jamaga ei lepi nagunii keegi, kujutagu nad ette mida tahes või pangu 85% elanikest koonduslaagrisse valesti arvamise eest. Klikk ajab ennast kahvlisse oma ambitsioonidega ja ma ei saa öelda, et mul sellistest kahju oleks.
a
2. november 2015 12:32
aga valitakse neid ikkagi ;)
s
Sakslased/ 2. november 2015 11:39
on juba esitanud multi-kulti eestvõitleja Merkeli vastu 400 riigireetmissüüdistust. Meie "rahvajuhid" tüürivad samas suunas.
e
Ex-soomlane/ 2. november 2015 09:05
Näiteks Soomes hindut (intialased, pakistanilased), nad töötavad (töötus ainult 0,1%). Lisaks, nemad elavad oma elu, ei taha omad "minarettid ja mošeed" ehitada. On kummaline, kuidas "rassism" tundub valikuliselt : sihtmärke on mustlased ja araablased. Kõik teised on süüdi?
h
HINDUD ONGI MUSTLASED!/ 2. november 2015 09:36
Mustlased on ju India-Pakistani (Pakistani riik tekkis usulise jagamise pinnal hiljem) päritoluga immigrandid Euroopas ja mujal maailmas. Nii et pole vale nimetada ka hilisemaid ja kõige värskemaid India-Pakistani päritoluga immigrante eestipäraselt mustlasteks!
e
Ex-soomlane/ 2. november 2015 09:49
Sorry, rääkisin Soomest ja "romanit" (mustlased) on Soomes halvasti integreerinud ühiskonda.
h
HINDUD ONGI MUSTLASED!/ 2. november 2015 09:36
Mustlased on ju India-Pakistani (Pakistani riik tekkis usulise jagamise pinnal hiljem) päritoluga immigrandid Euroopas ja mujal maailmas. Nii et pole vale nimetada ka hilisemaid ja kõige värskemaid India-Pakistani päritoluga immigrante eestipäraselt mustlasteks!
D
???/ 2. november 2015 13:58
Demonstreerid oma teadmisi? Tegelikult elab Indias terve posu eri rahvaid ning hõime, kes erinevad üksteisest nii välimuse, nahavärvi, kultuuri kui ka keele poolest. Mustlased on umbes 1000 aasta eest Kesk-Indiast Rajastani provintsist välja aetud suguharu järeltulijad,
Euroopasse jõudsid nad XV saj., kui türklased tungisid üle Bosporuse ning vabastasid seega tee Euroopasse. Kui sinu loogikast lähtuda, siis võiks ka hispaanlasi nimetada kas mustlasteks või hindudeks. Sest päris suur osa mustlasi asus elama pooltühjaks jäänud Hispaaniasse pärast seda, kui fanaatiline suurinkvisiitor Torquemada sealt oma inkvisitsiooni ning tuleriitadega sajad tuhanded maurid ning juudid välja ajas. Kuningas lubas tühjadele aladele asustada mustlasi, kui nood katoliku usu vastu võtavad. Seega on hispaanlased suuresti mustlasjuurtega. Võrdle vaid nende välimust, kleite, muusikat ja tantsu. Flamenko näiteks on pesueht mustlastants.
t
to ???/ 2. november 2015 15:10
Mustlased ja hindud on juba näost sarnased.
o
okas/ 2. november 2015 09:39
Pakistaanlased küll töötavad aga oma kuritegevuse ja jõhkruse poolest on samal pulgal somaalide, iraaklaste jm grupeeringutega. Pakidel on samuti sundabielud, sandistamised jne tavaline..
j
jants/ 2. november 2015 10:05
moslemid on need kõige räigemad vägivallatsejad juba oma rahvaga tehtavate igasugu ümberlõikuste ja karistustega.Ja mingit kontrolli selle üle saavutada pole võimalik.
k
Kuule, Maamees/ 2. november 2015 09:00
Palju sa selle luuletamise eest said?
T
???/ 2. november 2015 09:36
Tobe ja provokatiivne küsimus. Täpselt samamoodi võiks siis ju ka küsida, et ka ka tolerantsete juttude eest midagi makstakse.
t
to ???/ 2. november 2015 12:30
Tolerantsed ongi enamus kinni makstud.
Mõni ajupestud lihtsameelne võib - olla kirjutab " tolerantseid " komme ka täiesti tasuta.
m
MATS/ 2. november 2015 08:57
Võõra võõrastaine on elustiil? Minu arvates on see üsna hästi öeldud. Elukogemuste põhjal. Maamehelik-talupoeglik alalhoidikkus, skeptilisus, ettevaarlikus ning konservatiivsus ei ole veel mingi võõraviha. Üksikjuhtumite pärast ei tohiks veel üldistusi teha. Alati on olnud üksikuid tülinorijaid ning kraaklejaid, olgu teine pool siis millise nahavärviga tahes. Ja samuti on ka võõraste hulgas mitmesuguseid vastumeelseid indiviide. Näiteks ülbitsejaid, agressiivseid fanaatikuid ja ka kurjategijaid ning vägistajaid. Seega ei saa kaugeltki väita, et eestlased on täis võõraviha ning rassistid või ka seda, et kõik pagulased on mingid ohtlikud pätid ja kurjategijad. Üksikjuhtumitest ei saa veel põhjapanevaid üldistusi teha. Samas tekitab minus hämmeldust mõningate poliitikute ja ajakirjanike püüd kõiki eestlasi mustata ja rassistideks tembeldada ning seda veel tervele maailmale kuulutada. Vanasti oli üks selline vanasõna: et ropp on see lind, kes ise oma pesa reostab! Või on sellise laimamise taga ehk mingid muud motiivid ning stiimulid?
p
Panin plussi/ 2. november 2015 09:24
Tegelikult muidugi vale ja inetu on see, et meid rassistideks sõimatakse. Aga võib-olla siis on kasu sellest, et need paabulased seda kuuldes ei taha Eestisse tulla.
Maamehele niipalju, et loomulikult kui inimene on siin valge inimesega abielus, käib tööl, siis ei häiri ta kedagi.

p
PRAEGUNE OLUKORD/ 2. november 2015 08:46
sunnib ette vaatama, tegu pole mitte rassismiga, eestlastest on valesti aru saadud, vaid islamimaa migrandid vallutavad massiliselt euroopat, inimesed on lihtsalt vihaseks ja hirmule aetud ja siis tunnetavad igas tumeda nahalises inimeses seda migrandi hirmu, mis praegu euroopas toimub on , see on väga halb asi, kõik islamimaad kolivad euroopasse ümber, see on täielik euroopa hävitamine, see tuleks keelata, ja migrandid päeva pealt tagasi toimetada oma kodumaale,sellest tuleneb see rassismi süüdistus ,et meie ei taha neid islamimaade vandaale enda riiki, olete näinud ja kuulnud kui hirmsad agresiivsed inimesed need on, neid ei tohiks eestisse ültse tuua, eesti rahvas ei taha neid siia, , rassismist on asi kaugel, me ei taha neid pühasõdalasi oma riiki,sest need inimesed on meile ohtlikud
p
Probleem/ 2. november 2015 08:58
Selles ongi asi, ei osata ennast väljendada korrektselt! Ülejäänud euroopa aga kuuleb, et siia ei taha me kedagi, neeger on üks õige sõna jne. Vesi putini veskile ja ausalt öeldes, kes sellistega tahaks koos euroopat edasi viia.
Neeger sõna kasutamisest. Mitu korda on olnud probleem ,et eestlaste sünnimaaks pannakse kirja endine USSR. See solvab meid ja selle tulemusena seda on ka muudetud. Sama moodi peaksime meie teistega arvestama.
t
to Probleem/ 2. november 2015 14:34
No ei tahagi kedagi.
Meil on migrante isegi 40 %.
Millises Euroopa riigis on veel migrantide arv nii suur ?
Me elasime Nõukogude Liidus, solvav on see, et seal elasime, mitte see, et keegi seda ütleb.
Sul kõik segamini nagu pudru ja kapsad.
j
JUSS/ 2. november 2015 09:32
Islam on alati Euroopa vallutamiseks ja allutamiseks hammast ihunud. VII-VIII saj toimus araablaste sissetung kahelt suunalt. Otsesissetung idast, kuid siin suutis sissetungi peatada ikka veel võimas Bütsantsi keisririik, Tõsi küll, suurte kaotuste hinnaga. Bütsants kaotas oma Aasia valdused ja sai hoobi, millest jäigi põdema.
Teine lõõk tuli tiibmanöövrina, Bütsantsist lõuna poolt mööda minnes. Läbi Egiptuse, Põhja-Aafrika ja üle Gigraltari väina. Hispaania langeski sajandteks moslemite võimu alla. Tungiti edasigi, üle Püreneede, lausa Prantsusmaa südameni. kuid need rünnakud lõi tagasi Frangi väejuht Karl Martell. Näiteks Poitiersi lahingus. Tasakaal ja piir kujunes sajanditeks Pürenee mägedes. Mauride viimase tugipunkti Grenada langes alles 1492.a.
Moslemid kavandasid ka võimalikku ümberhaaret põhja poolt, läbi praeguse Vene ja Ida-Euroopa alade, kuid siin tekkis takistus sõjaliselt võimsa Hasaari khaaniriigiga, mis paiknes Volga ning Dnepri vahel. Hasaarid keeldusid islamiusust ja liidust. Ei lasknud neid läbi.
Järgmine löök tuli taas otse idast, türklaste poolt XV sajandil. Siis langes ka Bütsants. Võmsaim Türgi valitseja oli XVI saj esimesel poolel sultan Suleiman, kes tegi korduvaid sõjaretki nii Ungarisse Austriasse, kui koguni Itaaliasse. Kelle unistuseks oli vallutada kristluse keskus Rooma ning heisata Püha Peetri katedraali kuplile poolkuu, nagu tegi tema esiisa Butsantsi vallutamisel Püha Sophia peakirikuga. Viimane suurem moslemite sõjaretk Euroopasse oli 1715 Austria pealinna Viini piiramine, Pärast seda kaldus kaalukauss kindlalt Euroopa ning kristluse kasuks.
Kas islam on nüüd lõplikult kapituleerunud? Vaevalt. Pigem on muutunud võitlustaktika, Otsese sõjalise sissetungi asemel, millel poleks mingit võiduperspektiivi kasutatakse kaasajal pigem vaikse sisseimbumise ning hõivamise taktikat. Pagulashordid on selle vahendiks. Mingi osa neist on oma üritused teadlikud islamisõdalased. Teised, ilmselt suurem osa on lihtsalt ärakasutatavaks vahendiks selles suures ürituses. Sõjapõgenikud ning ka õnneotsijad. Keda islamijuhid oma huvides lihtsalt ära kasutavad.
1
1683/ 2. november 2015 15:32
Viini piiramine oli 1683 ja Jan Sobieski appi tulnud armee lõi türklased minema.
Aga 1716-18 peksis türklasi prints Eugen.. see oli Viinist kaugel, 1717 langes näiteks Belgrad.
Sisseimbumisest pasundavad poliitilised jõud, kes tahavad immigrantide vastasest poliitikast kasu lõigata, reaalsusega pole sel mingit pistmist.
V
???/ 2. november 2015 23:27
Või poliitilised jõud pasundavad niisama? Mis siis praegu toimub, ega ometi äkki hoopiski väljaimbumine? 5-10 tuhat pagulast päevas.
ü
Üks/ 2. november 2015 08:41
asi on solvamine, aga kui paljud 'võõramaalase' oma sõprusringkonda lasevad, see on olulisem näitaja. Pole ka midagi selle vastu, kui mõnele tõmmule tänaval teed juhatada, aga tumedamat nahka ja võõrast kultuuri mu koju tooma ei ole ükski teretulnud, ka koos kohalikuga abikaasaga mitte.
m
mihkel/ 2. november 2015 08:27
Kui teises nahavärviga inimene on abielus eestlasega ja elab nüüd siin,see mind ei häiri.Üldiselt õpivad ka sellised inimesed ruttu eesti keele selgeks,asuvad siin tööle,hoolivad oma pere eest.Sellised inimesed on oma siia kolimise eelnevalt hoolikalt läbi mõelnud.Kuid nn.põgenikud ei hooli siin millestki.Ei viitsi nemad kindlasti keelt selgeks õppida ega huvitu tööle minekust.Vaesed nad olla ei saa,sest neil kõigil paistab olema viimse peal nutikas pihus.Kui põgeneksid vaesuse ja viletsuse eest,siis nad oleksid kindlasti tagasihoidlikumad oma nõudmiste suhtes.Nende euroopasse toimetamise taga on kindlasti mingid tegelased,kes selle eest enda tasku raha kasseerivad.
m
mari/ 2. november 2015 08:22
Tahetakse tekitada süütunnet, siis on lihtsam oma tahet läbi suruda. Manipulatsioon.
j
jutt ei käi islamist/ 2. november 2015 08:21
jutt ja vihkamine käib muidusööjate ja parasiitide kohta.,, ühed need pealemurdvad mugavus"pagulased" ja teise üüratu palga peal peesitavad natokad
n
nt/ 2. november 2015 15:34
Jajaa, NATO on siin et jääda. Sinusugused limukad võivad Putini kaitsva tiiva alla pageda.. siis näete, kui hea elu diktaatori all on.
v
vxgj/ 2. november 2015 08:18
Saage aru!!! Jutt käib ISLAMIST. Rahvas on islamistide vastu. Keda huvitab mingi hindu.
m
Mõtlik/ 2. november 2015 08:18
Hindud, teretulemast! Töökas rahvas ja õpihimulised. Hoopis teisest puust. Meie poliitikud aga ei saa aru, et kõik pole sellised.
s
sirts/ 2. november 2015 12:22
no mulle on aastaid hulga raha võlgu tubli hindu pere Pervaiz, elasid Lasnamäel, nüüd Iirimaal. Mees pole kunagi tööl käinud, talle ei meeldivat, naine Hille Pervaiz laenab kõigilt eriti hale-armsatel põhjustel raha (lapsele prille vaja, söögiraha pole jne. ) ja kui hakkad mõne aja pärast tagasi nõudma, ähvardab enesetapuga. Neil oli palju ohvreid, kui politsei hakkas uurima ja survestama, koliti ära. Nüüd ilmselt laenatakse iirlastelt...
e
elagu pakistanlased!/ 2. november 2015 13:26
Ojaa, see vinge pakistani pereema Hille Pervaiz olevat võlgu kümnetele, minult laenas pliidi ostmiseks, Rohkem ma temast ei kuulnud, kuna kustutas mind sõbralistist. Enesetapp on tema põhiline hirmutamismeede - panen surres su nime enesetapu põhjustesse. Äge manipulaator! Laenake talle kindlasti, siis saate šõud!
n
2. november 2015 07:57
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
p
P.K./ 2. november 2015 08:01
i
instruktor/ 2. november 2015 08:44
ja kui olengi,hoolin oma rahvusest,meid niigi vähe
i
Instruktorile/ 2. november 2015 08:52
Selgita kuidas sa siis hoolid? Kas osaled eesti rahvuskultuuri tegevustes? Kodus õlut libistades ja naabervalda ning teisi siunamine pole rahvusest hoolimine!
t
toetan instruktorit/ 2. november 2015 09:03
Kui natsiks olemine aitab säilitada eesti rahvust, eesti keelt ja eesti riiki, siis olen heal meelel nats! Elagu Eesti!
8
8.52/ 2. november 2015 12:07
Aga sinu rassistiks sõimamine....mis asi see on?Enne igaljuhul nats, kui Stalini meetod omad kõrvaldada ükskõik mil viisil.Eestioli, on ja jääb meie isademaaks, mitte islami kummardajaks.
t
to P. K./ 2. november 2015 12:18

t
torujüri/ 2. november 2015 07:53
Mõned poliitikud muudkui üritavad olematust kohast rassismi välja imeda, et võõraste kannatuste hinnaga endale bosside ees punkte koguda.
ü
üks venelane/ 2. november 2015 07:39
m
Mõistmatu/ 2. november 2015 07:22
Asiaadid sh ka hindud on normaalsed tööinimesed. Miks peaks keegi neid solvama?
Mingi uuringu kohaselt pidavat olema asiaatide keskmine IQ 105, eurooplastel 100 ja aafriklastel 70. Ehk on probleem hoopis selles...
s
see suur et/ 2. november 2015 08:11
sina oled aafriklane kui sellist jura siin kirjutad
t
to Mõistmatu/ 2. november 2015 12:20
Jaapanlaste IQ võib kõrgem olla, kuid kohe kindlasti mitte hindude.
Hindude töö on arulage sigimine.
m
MM/ 2. november 2015 15:38
Praegu saavad hindud male noorte MM-ilt 4 kulda, Iraan saab 2, Egiptus 1. Veel paarkümmend aastat tagasi olid nad täiesti marginaalsed, nüüd saavad nad valitsejateks. Madal IQ?
t
to MM/ 2. november 2015 17:40
Male pole Euroopas enam "in".
a
azza/ 3. november 2015 10:34
Mustad malenupud ja mustad malelaua ruudud on jumalast rassistlikud ja solvavad tumeda nahavärviga inimesi seega mängitakse ainult valgete nuppudega valgel malelaual ja sallivuse märgiks saab võita vaid mustanahaline .IQ-ga pole siin midagi pistmist.....