Jaak MadisonFoto: Teet Malsroos
Õhtuleht.ee 31. oktoober 2015 21:08
Riigikogulane Jaak Madison käib enda Facebookis välja idee, et liitlasvägede sõdurid peaksid ka vabal ajal vormi kandma.

Arutelu algas Eesti õhuväe ülema kolonel Jaak Tarieni Facebooki-kirjutisest, et Tallinnas koheldakse halvasti tumedanahalisi sõdureid, kes on tulnud Eestit kaitsma ning talle valmistab eestlaste selline käitumine suurt piinlikkust.

Madison: "Vaadates siin ministreid ja muid tegelasi, kes tahavad häbist maa all vajuda, kuna kuskil keegi ütles midagi, aga täpselt nagu ei tea kah, kes see oli ja millal ning miks. Iga väikese võbeluse peale minna paanikasse ja teha sõnavõtte, mida endast ja oma riigist ning rahvast lugu pidav riigimees ei teeks, näitab seda selgrootust, millega vaevlevad isikud on paraku kõrgetel kohtadel." 

Saadik jätkas: "Aga siit ka ettepanek: kui meie liitlasvägede sõdurid on tõesti pidanud taluma või kardavad sattuda rassistlike rünnakute alla, siis oleks tervitatav rohkem ka vabal ajal väärikas vormi kandmine. Nii, et sellele häbi ei tehtaks, sest vaba aega veetes peab samuti jääma korrektseks ja lugupidavaks ning see teeks ka vormile au. Samuti tahaks ma näha inimest, kes läheks solvama isikut, kes on siin liitlassuhete raames oma töökohustusi täitmas ja see on kõigile selgelt nähtav ning tekitaks just austust."