Reis

9 asja, mida sa esimest korda Hiinas reisides taipad 

Triin Tael, 31. oktoober 2015 08:00
VÕTA RAHULIKULT: tingi, mis sa tingid, tüssata saad ikkagi. Foto: Vida Press
Hiinas ringisõitmine on elukool, mis õpetab sulle nii mõndagi selle vapustava riigi ja reisimise kohta üleüldse.

Ekskursioonibussid teevad liiga palju peatusi

Kui sa endale Hiinas just juhiga limusiini ei üüri, avastad end kindlasti ekskursioonibussis istumas, kirjutab wanderingeducators.com. Meeldib see sulle või mitte, kuid see tähendab seda, et oled sunnitud minema ka sellistesse kohtadesse, mis sulle huvi ei paku, näiteks keraamikatehasesse või siidipoodi.

See on säästliku reisimise miinus. Kuid ära tunne kohustust kogu aeg giidi sabas sörkida. Sa võid vahepeal vabalt bussi istuma jääda.

Pühade ajal parem mitte reisida

Reisimist pühadele planeerida on alati paras hullumeesus, sest piletihinnad on kõrgemad ning pileteid ei pruugi jätkuda. Hiinas on asi veelgi hullem. Hiina uusaastal ning oktoobri- või maipühal võib su saatus olla rongipõrandal magamine. Väldi seda.

Pandad on tõesti lahedad

Pandad ainult konutavad ühe koha peal ja mugivad bambust, kuid see on veidralt lõbus vaatepilt. Võimaluse eest pandabeebit süles hoida pole liiast välja käia ka kopsakas summa.

Platskaartvagunil pole häda midagi

Odavas platskaartvagunis on kupees kuus kitsast ja kõva koikut ning ust ei pruugi ees olla, kuid see on siiski täiesti talutav reisimismoodus. Pealegi saad uute inimestega tutvuda. Pole midagi teha – millalgi saad sa ikkagi petta. Kaubitsejate pilk ütleb sulle, et sa pole mitte inimene, vaid rahaallikas. Ära mine selle peale närvi. Kaalu, kas sul ikka on mõtet mõne euro pärast pool tundi tingida, või on sulle aeg ja terve mõistus tähtsamad.

Muidugi pole sa Facebooki-sõltlane (kes küll seda tunnistaks?), kuid tore oleks ju sõpru-sugulasi oma põnevate käikudega kursis hoida. Vii end eelnevalt kurssi sellega, kuidas Hiina internetipiirangutest üle saada. Ainult siis saad oma lahedaid fotosid postitada.

McDonald’si toit võib väga hõrk paista

Ka need, kes külastasid oma kodumaal McDonald’sit viimati aastaid tagasi, märkavad pärast nädalast Hiinas reisimist, et kurikuulsad kuldsed kaared tunduvad väga ahvatlevad. Asi pole mitte selles, et kohalik toit oleks halb. Kuid hing ihkab rasvastele vokiroogadele vaheldust.

Pärast väsitavat päeva ei tasu kohe voodisse viskuda.

Oled päev otsa mööda Pekingit ringi marssinud ning su ainus unistus on hotellitoas voodile prantsatada. Ettevaatust! Ära lase koheval päevatekil end eksitada. Kui sa ei taha niigi kurnatud kehale sinikaid saada, poe sängi vaikselt.

Igaühel läheb vahel seedimine sassi

Kõigile turistidele on pähe taotud, et tänavalt autokauplustest ei tasu toitu osta. Ent kõhulahtisus ohustab sind ka siis, kui oled ettevaatlik. Kanna hoolt, et sul oleks käepärast sütt ja küllaldaselt WC-paberit.

Hiina on liiga suur

Hiina suurust mõistad, kui oled paari tänavavahe läbimiseks kulutanud tunni või 30 tundi rongiga järgmisse linna sõitnud. Ei maksa niigi lühikesse reisi ülemäära palju turismiatraktsioone toppida. Jaluta rahulikult ringi ja naudi kohalikku elu.

Samal teemal

29.09.2015
Hiinas kehtib nüüdsest kahe lapse poliitika
29.09.2015
HIINA PIIN: loengusse hilinevad tudengid maalivad karistuseks ülikeerukaid hieroglüüfe
28.09.2015
ENAM ARMSAMAKS MINNA EI SAA: 18 pandabeebit ühisel pildil
26.09.2015
HIINAS ON NAISTEPÕUD: teadlane soovitab naistel pidada mitut meest