Maailm

Kurdi pere elab kaks kuud Šeremetjevo lennujaamas (2)

Tõnis Erilaid, 31. oktoober 2015, 08:00
KAUGEMALE EI PÄÄSE: Kurdipere on juba poolsada päeva sunnitud elama Šeremetjevo lennujaama transiitalal.Foto: NBC uudiste videokaader / Reuters/Scanpix

Venemaale pagenud kurdi perekond elab 10. septembrist saati Moskva Šeremetjevo lennujaamas, mahutades end tillukesse suitsetamisruumi. Vene ametiisikute sõnul saabus perekond Iraagist Erbili linnast, kuid esitasid võltsitud dokumendid, nagu oleksid nad tulnud Süüriast. Seetõttu pole neid ka riiki lastud.

Kuueliikmelise perekonna – noorim laps on kolme- vanim 13aastane – isa Hassan Abdo Ahmed Mohammed väidab, et neil on nii Iraagi kui ka Süüria kodakondsus ja seega pole reisidokumendid võltsitud. Nad pagesid Venemaale Islamiriigi eest seetõttu, et neil on Samaaras lähisugulane, kelle juures nad saaksid elada ja vastava loa saanult ka tööd teha.

"Kuidas võivad Venemaa ametnikud nii südametud olla?" küsib ta. "Meile öeldi, et minge Süüriasse tagasi – aga seal löödaks meid ju kohe maha! Meid ei lubata lennata isegi Türki tagasi, kust kaudu Venemaale saabusime."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

5. november 2015, 07:00
Euroopa Liit on hädas pagulaste jagamisega omavahel
3. november 2015, 07:00
218 394 pagulast ühe kuuga
30. oktoober 2015, 18:29
Peeter Olesk | Tere tulemast, põgenik?
29. oktoober 2015, 16:06
Eestil pole üldse põhjust rände asjus pabistada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee