Eesti uudised

TV3 VIDEO | Valgalased kogunesid pagulastevastasele meeleavaldusele (71)

Toimetas Kristin Aasma, 30. oktoober 2015 19:46
Pagulastevastane meeleavaldus Valgas 30. oktoobril 2015.Foto: Kuvatõmmis / TV3
Valgas kogunesid täna meeleavaldusele pagulastevastased. Esialgu koguneti Valga kultuurimaja ette, kus süüdati tõrvikud ja marsiti piiripunkti, et seal kohtuda lätlaste samasuguse marsiga ja moodustada inimkett kahe riigi ühtsuse näitamiseks.

Kristiina Ojulandi loodud sihtasutus Euroopa Rahvusrinne korraldas täna järjekordse meeleavalduse, sedapuhku piirilinas Valgas, vahendas TV3 "Seitsmesed uudised". Saadi kokku kultuurimaja ees, lauldi isamaalasi laule ja läideti rongkäiguks tõrvikud, millega hiljem juba marssida piirile lõunanaabritega kohtuma.

Samal teemal

"Meie ei taha pagulasi. Meil on omal inimesi, keda peaks aitama," arvas Valga eakama generatsiooni esindaja. "Meie trepikojas magavad kodutud palja betooni peal."

Laval peeti sütitavaid kõnesid. Üles astusid Rahva Ühtsuse Erakonna (RÜE) liikmed. "Peatage Eesti rahva lõpu algus, see on genotsiid Eesti rahva vastu. Me oleme genotsiidi vastu ja me kaitseme Eestit," kõneles RÜE esimees Kristiina Ojuland.

Meeleavalduse korraldajad põhjendasid ülesastumist sellega, et piirialal on jäetud inimesed oma muredega üksi ning just nemad kannataksid esimesena pagulaste sisserände pärast. 

Samal teemal

09.11.2015
TV3 VIDEO | "KolmeDoki" autor: olen saanud ähvardusi ja mind on lubatud põlema panna, kuna julgesin Ojulandist filmi teha
02.11.2015
TV3 VIDEO | Kas õppustel mindi pagulaste kujutamisega üle piiri?
15.10.2015
Pagulaste vastased: nõuame rahvahääletust
14.10.2015
ÕHTULEHE VIDEO I Intervjuu Ojulandiga ehk Kas pagulased hakkavadki Eesti naisi vägistama?