Eesti uudised

Miinijahtija Admiral Cowan alustas NATO suurõppust (1)

Toimetas Kaspar Käänik, 30. oktoober 2015 13:55
Foto: Kaitseväe peastaap (mil.ee)
Suurõppusel Trident Junture osalev miinijahtija Admiral Cowan alustas reede varahommikul Hispaania ranniku lähedal Rota sadama ümbruses koos teiste liitlasriikide laevadega tegutsemist NATO kiirreageerimisjõudude merekomponendi õppusel.

"Meie põhiülesanne siin õppusel on laevateede puhastamine miinidest, et võimaldada kiirreageerimisjõududel läbi viia meredessant," ütles miinijahtija Admiral Cowan komandör vanemleitnant Tanel Leetna. Vastavalt õppuse stsenaariumile on mereteedel miinioht ning kahel õppusest osavõtval NATO alalisel miinitõrjegrupil tuleb alad üle kontrollida ja võimalikest miinidest puhastada.

Erinevalt Läänemerest, mis on täis esimese ja teise maailmasõja aegseid reaalseid lõhkekehasid, tuleb Hispaania ja Portugali rannikulähedastes operatsioonialades kasutada õppemiine. Need paigaldatakse õppuse ajaks merre ning korjatakse pärast õppust jälle üles.

Pärast Trident Juncture lõppu siirdub miinijahtija Admiral Cowan koos NATO 1. miinitõrjegrupiga Lissaboni ja teeb koostööharjutusi Hispaania ja Portugali merevägedega.

Trident Juncture on suurim NATO õppus pärast 2002. aastat ja selle eesmärgiks on kontrollida NATO 2016. aasta kiirreageerimisüksuse valmisolekut. Trident Juncture kestab Hispaanias, Portugalis ja Itaalias 21. oktoobrist 6. novembrini, lisaks toimub õppuse tegevus Atlandi ookeanil ja Vahemeres. Õppusest võtab osa kokku üle 35 000 inimese, 60 laeva ja 140 õhusõiduki. Eestist osaleb õppusel üle 500 kaitseväelase, kellest enamiku moodustavad Scoutspataljoni kaitseväelased. Eesti mereväge esindab Vahemerel NATO 1. miinitõrjegrupi koosseisus tegutsev miinijahtija Admiral Cowan koos 40-liikmelise meeskonnaga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee