Eesti uudised

Eestlaste ideaalmees on Märt Avandi, venelased õhkavad Savisaare ja Putini järele (180)

Katrin Helend-Aaviku, 30. oktoober 2015, 12:45
Märt AvandiFoto: TV3
TNS Emori värskest uuringust selgub, et Eesti naised soovivad ideaalis enda kõrval näha meest, kes oleks ühtaegu intelligentne ja tark ning heasüdamlik ja hooliv. 

Täna esitletud uuringu tulemus, milles küsitleti 509 inimest vanuses 15-74 näitab, et Eesti mehed on veel paljuski kinni kaua eksisteerinud stereotüüpides ja hindavad endiselt jõuka ja tõsiseltvõetava eduküti staatust, kes suudab peret ülal pidada. Samas naised ihkavad unelmate mehes näha selle lisaks ka pehmeid väärtusi nagu heasüdamlikkus, hoolivus, rõõmsameelsus.

"Võib-olla just naiste ja meeste ootuste ja ideaalide väga tugev lahknemine keskeas on üheks põhjuseks, miks just selles vanusevahemikus on tänapäeval lahkuminekute osakaal suurim," ütleb TNS Emori uuringuekspert Tanja Kriger.

Ligi pool küsitletud meestest leidis, et mehed ei tohi nutta. Aga ainult veerand vastanud naistest oli samal seisukohal. Nii et, mehed – naised ei pea teie pisaraid häbiasjaks ja on andnud teile loa oma kurbust välja näidata.

Avaliku elu tegelaste hulgast pakkusid eestlased ideaalmeheks enim näitleja Märt Avandit. Paljud olid oma eelistusena välja toonud veel ka rokkar Tanel Padari, näitleja Mait Malmsteni, erinevatelt aladelt tuntud ühiskonnategelase Hannes Võrno, poliitikud Andrus Ansipi, Siim Kallase ja president Toomas Hendrik Ilvese.

Venelaste eelistuste tipus olid ülekaalukalt kaks poliitikut – Keskerakonna liider Edgar Savisaar ja Venemaa president Vladimir Putin. Mainiti ka kergejõustiklast Erkki Noolt ja president Toomas Hendrik Ilvest. Viimane oli eriti populaarne vene noorte hulgas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee