Eesti uudised

TAKSOJUHT: "Kas alkomeeter on kaasas? Äkki olen purjus ja saad trahvi, et minuga sõidad."

Karoliina Vasli, 30. oktoober 2015 07:00

57 KOMMENTAARI

s
Sass/ 31. oktoober 2015 07:55
Mitte liiklusohutuse suurendamiseks, vaid lisaraha korjamiseks ülalpeetavate( loe - riigijuhtide!) kassasse, taskutesse, on selline idiootsus välja käidud!
t
Toslem/ 31. oktoober 2015 02:24
Kui vahepeal tundus, et midagi hakkab liikuma (karistused muutuvad reaalsmateks) siis nüüd pisteti jälle pirn latva ja näidati rahvale, et tegelikult ei muutu midagi ja kogu see jura on üks varbapeale sirtsutamine.
n
no mida veel/ 30. oktoober 2015 18:29
kas varsti ikka s. majas tohib käia , mis kuradi seadusi seal hullaris veel välja mõeldakse
p
Pole küll selles teemas/ 30. oktoober 2015 17:41
aga täna oli viiestes AK uudistes uus, pisuke korruptsioonijuhus. Seekord Valgas. Reformerakondlastest oravakesed varusid ebaseaduslikult rahvale kuuluvaid "pähkleid". Selle kohta ütleks: "Otsi vaenlasi ikka oma sõprade hulgast". Keegi nägijaist pole rahul ja vihje tuli.
r
Rahvamees/ 30. oktoober 2015 17:07
Reformivalitsusel on hädasti trahvirahasid vaja. Mustadele migrantidele vaja elamised valmis panna. Tuhanded islamid ju tulemas.
r
rahvamehele/ 30. oktoober 2015 21:48
Sinuarvates on hulga uhkem kui kõik eestlased sõidetakse roolijoodikute poolt surnuks või santideks ja siis saavad tuhanded islamistid rahulikult Eestisse imbuda ja ka järele jäänud santidele otsa peale teha?
l
Laipsoo/ 30. oktoober 2015 22:23
Inimesi surnuks sõitnud juhte mõistetakse õigeks. Näiteks kui oled tähtis ametnik - asjapulk või võimupartei sponsor vms. Inimestelt trahvide väljapeksmine ei paranda liikluskultuuri. Seda parandab karistuse vältimatus, mitte korruptsiooni järele haisevate politseiametnike marodööritsemine rahva kallal.
n
näide/ 30. oktoober 2015 15:51
jälle sellest inimesed on lihtsalt riigile rahamasinad...
r
Raivo/ 30. oktoober 2015 13:33
Ah ärge nüüd üle ka pingutage. Kui selline seadus tuleb siis see on suunatud pigem purjus seltskondade poole, mitte mingi ühistransporti kasutavate inimeste suunas. Pole eriti raske aru saada kui kamp noori on koos kuskil pidutsemas. See kui juhuhääletaja näiteks roolijoodiku peale peakski mingi ime läbi trehvama, siis kindlasti saab seda väga lihtsalt vaidlustada. Ja Ma arvan, et enamus suudab meist ära tajuda mingi promillise või kõrgema joobe juba silmaga või siis haismise teel. Vaevalt, et kedagi siin jääknähtude eest trahvima hakatakse peale juhi.
e
Ega sellest pole jutt,/ 30. oktoober 2015 13:48
et juhuslikult võid trehvata. Raivo! Kommentaarid on juriidilise haridusega, vasturääkivate seaduste treialitest. Oletame, et enamus mõtlebki loogiliselt. Aga kes keelab ebaloogiliseks pidamast kui ma seaduskuulekalt nõuan, et bussijuht minu alkomeetrisse puhuks? Ja sellist mõtet pead lugema veel seadusetegijate endi kirjatükist. Ma ei tuleks selliste jaburuste pealegi, veelvähem julgeksin avalikkustada. Päris tolana näeksin vist välja?
e
Ennem kui / 30. oktoober 2015 13:54
seadusi treima hakata, peaks need korralikult läbi mõtlema, mitte huupi tatistama. Selliseid "võta üks ja viska sellega teist seadust", on meil küll ja veel. Enam ei orienteerugi, kuidas ühte või teist seadust lahti seletada. Seadus ei ole sitasti laotud puuriit, mille võid tunni pärast ümber laduda. Parem ärgu tehku midagi, kui et hiilgavad oma tühja tünni kõminaga.
h
Hei, Raivo!/ 30. oktoober 2015 14:29
Toon sulle võrdluseks näite: Kas usud süüdistust Savisaare altkäemaksu kohta? Arvan, et 100% ei. Mina küll ei usu. Aga millise sensatsiooni suutis valitsus korraldada. Uskujaid ja süüdistajaid lausa üle poole rahvast. Nüüd artikli juurde: Kui keegi võtabki pähe ja kasutab oma õigust kontrollida ühistranspordi juhti oma alkomeetriga? Rahvas ju on juba leilis? Pealegi on varem juba roolist kõrvaldatud mitu joobes bussijuhti. Millist segadust see võiks tekitada? Keegi ei saa sinust valesti aru. Valesti saadakse aru seaduse tegijatest, sest seadus ongi auklik nagu šveitsi juust. Ja sellise narrusega tulevad välja need, kes on tegelikult seatud meie eest seisma? Kas pole kahtlane? Ainus, mis pähe tuleb, riigi eelarvet allapoole narr lasta. Raha aga vaja. Teeme trahve, mida keegi kurat vaidlustada ei oska.
a
A.H./ 30. oktoober 2015 21:24
Ära nüüd kogu eesti rahva enda järgi võta, buresin ju vana sahkerdaja.
l
Lom/ 30. oktoober 2015 15:10
See seadus paneb rohkem jooma. Et kaasreisija ei saaks karistada, siis peab ta ka ise joogine olema. Kui algul polnudki plaanis võtta, siis karistusehirmus tõmbad end täis...
p
Pagulane/ 30. oktoober 2015 12:53
Kas riiki ikka on voimalik trhvirahadest uleval pidada.Ma ei usu,et see tsirkus enam pikalt kestab

p
Pagulane/ 30. oktoober 2015 12:41
Mingi hulluse viirus on nakatanud eesti parlamenti.Aeg tunnistada,et raha otsas ja riik on pankrotis.
s
30. oktoober 2015 17:37
see on juriidiliste vahenditega kaose loomine riigis, et riik hävitada, rahvas laostada ja oleme kuu aja pärast koonduslaagris nimega uus maailmakord.
m
Mjahh/ 31. oktoober 2015 07:07
Eile siin üks kommendeeris juba, et tema kahtlustab nagu oleks riigikogu lauale poolik eelarve saadetud kui siiani otsitakse meeleheitlikult valgetele ridadele katteallikaid.
a
A.H./ 30. oktoober 2015 12:40
Hea idee riigi poolt. Eriti peaks tähelepanu pöörama tiptunni ajal bussidele. Vahi kui palju saaks pappi väljapressida, pabulassaastale ülalpidamiseks ja kreeeklaste poputamiseks.
a
arvaja/ 30. oktoober 2015 12:36
aga võib-olla peaks hoopis 0,5 promilli lubama nagu mõningates riikides on ja roolijoodikute arv märgatavalt väheneks.
l
Luba kohe 3 promilli,/ 30. oktoober 2015 13:41
on joodikud kõik kadunud.
v
vello/ 30. oktoober 2015 12:24
mina hakkan sellisel juhul riigimetsa põletama -silm silma...
t
tom/ 30. oktoober 2015 12:17
kui oledki teepealt peale vöetud,siis ,kui ise pole joonud alkot,tunned kohe masinas alkoholi löhna ära,,nii lihtne see ongi?!
p
Pagulane/ 31. oktoober 2015 02:52
Mine perse.Ega ma lohnakoer ei ole.
m
Milleks/ 30. oktoober 2015 12:12
poolikud seadused. Purjus inimene tuleb kohe elimineerida. 300 kepihoopi ja 2 aastat vanglat. Piibel põlema (teate ise, vesi veiniks ilma aktsiisita)! Alkoholi kauplustes ostes peate sihtkohta ainult jalgsi minema.
o
oh/ 30. oktoober 2015 11:51
ei saa meie nendest roolijoodikutest lahti, selline tunne on.
õ
õige/ 30. oktoober 2015 11:45
Väga hea seadus, et kõik autosolijad vastutavad. Koos joovad, koos sõidavad ja koos vastutavad. Taksojuht tõstab lihtsalt mõtetud lärmi. Kas sama taksojuht on mingi parima mooduse välja mõelnud? Alati on kirujaid aga kui ise peaks midagi tegema, kasvõi kaasa mõtlema, pole kedagi.

a
adjöö mõistus/ 30. oktoober 2015 11:39
Võin kihla vedada, et kui selline peoseltskond teel peatatakse ja seltskond palkab ennast kaitsma Sirk´i, ei juhtu peoseltskonnaga mitte midagi. Sirk tõestab ära, et need polnud teadlikud. Ta on palju hullemate sigadustega hakkama saanud. Ei hakka praegu lahkama, aga kui kaua kireb, siis toon mõne juhtumi näiteks.
j
ja kui / 31. oktoober 2015 12:07
autojuht on vägistaja, siis kõik kaasreisijad vangi.
t
Täitsa pees!/ 30. oktoober 2015 11:31
No mina tahaks näha, millise seaduse alusel tohib igaüks mind tema alkomeetrisse puhuma panna? Isegi võmm peab minu nõudel näitama, et riist on testitud ja vahetama huuliku minu juuresolekul. Aga see on võmm. Kes mei justiitsminister ongi? Aha jaa, see poisike, kes pole isegi sõjaväes käinud! Hea küll sõjaväes, aga kuidas ta arvab tegevat ringi Põhiseaduse, ka Euroopa oma? Anna lastele mõistust! Ja lambad veel määgivad sellistele kaasa kui jutt Savisaare justkui "kuriteost". Mõelge enne, kellele te valimistel kätt tõstate!
o
Odratolkur/ 30. oktoober 2015 11:19
Mõni alkomeetrite tootja on seaduseandjad ära ostnud?
l
lihtsurelik arvab,/ 30. oktoober 2015 11:07
et selle alkoholi-vastase propagandaga minnakse liiale...
n
Nii, et kui/ 30. oktoober 2015 10:52
politseinik mind oma autosse veab, pean talle alko testi tegema? Kusjuures, ma ei pruugi ise joonud olla.
k
Kuhu edasi ?/ 30. oktoober 2015 10:49
Kuhu edasi ?
Kuna Eestis on ja jääb USA sõdur peaks seadusi kaasajastama , Meie pangaandmeid ja muid andmeid jagatakse ameeriklastele miks mitte ka seadusi "ühtlustada". Oleksime EL tublimad !
Mõned näited ameerika maa seadustest- Los Angeleses on ebaseaduslik kahte beebit korraga ühes vannis vannitada.
Riverside'is on keelatud huultele suudelda juhul, kui mõlemad partnerid ei ole karboniseeritud roosiveega oma huuli pühkinud.
Walnutis ei tohi ükski inimene kanda maski või maskeeringut avalikult tänaval ilma kohaliku šerifi loata.
Colorados on seadusega keelatud kasutada vihmaveetünni ja teisi vahendeid, et koguda vihmavett enda tarbeks.
Illinoisis käseb seadus naisel kohtingul olles meest kutsuda "isandaks". See seadus ei kehti aga abielupaaridele.
Zionis on keelatud koduloomadele süüdatud sigareti andmine.
Ottumwas on meestel seadusega keelatud pilgutada silma naistele, kes ei ole nende tuttavad.
Topekas ei tohi teenindajad serveerida veini teetassides.
Kentuckys ei tohi naine päevitusriietes maanteele ilmuda.
Mansfieldis võis saada igaüks, kes kandis aluspesu paljastavaid pükse, kuni 150 dollarit trahvi või minna 15-ks päevaks vangi.
USA seksuaalset käitumist reguleerivaid seadused- Washington DC: seksuaalne vahekord on lubatud ainult misjonäripoosis, mitte üheski teises.
Indiana: oraalseks on illegaalne.
Maryland: suudlemine kauem kui üks minut on keelatud Halethorpe’i linnas, Marylandi osariigis.
Wyoming: suures lihakülmutis on seksimine keelatud.
Georgia: selleks, et Georgia osariigis seksida, pead sa olema abielus. Kõik muu on keelatud.
Alabama: kõik seksilelud on Alabamas keelatud.
Mississippi: meestel on keelatud seksi saamise eesmärgil naistele lubada, et nad abielluvad nendega.
Idaho: kui suudled avalikus kohas kauem kui 18 minutit, rikud seadust.
Minnesota: seks elus kalaga on keelatud.
Wisconsin: mehel on keelatud oma relvast lasta samal hetkel, kui tema paariline on orgasmi saamas.
California: üks vanem California seadus keelas eelmängu ajal orgasmi saamise enne partnerit.
Texas: flirtimine on keelatud San Antonio linnas.
Põhja-Carolina: seksimine surnuaias on keelatud.
k
Kellamees/ 30. oktoober 2015 10:29
Terve Toompea pole kaine peaga tehtud, neil pole isegi peale vaja votta........, no lihtsalt pole seal kainet pead ! Neilt tuleks ära votta eluaegselt juhtimis oigus, autojuhtimis- oigus aga miks ka mitte riigi juhtimis oigus !
Kui muidu ei saa siis; Toompeale tulekul-äraminekul alkomeeter nina alla......
j
Joobe tuvastamisest/ 30. oktoober 2015 10:00
Isegi politseinikud joobe tuvastamiseks toimetama "kahtlusaluse" arstlikku ekspertiisi.

p
Pealkiri/ 30. oktoober 2015 09:49
TAKSOJUHT: "Kas alkomeeter on kaasas? Äkki olen purjus, teen avarii ja Te saate surma, kui minuga sõidate."
s
30. oktoober 2015 10:58
sama on ka teiste ühistranspordi juhtidega, iga reisija tuleb oma alkomeetriga?
p
Pagulane/ 30. oktoober 2015 13:19
Vanal hallil ajal kandis iga ruutel vool oma mooka.Tanapaeva eestis peab kandma iga ruutel vool oma alkomeetrit.
i
irv/ 30. oktoober 2015 09:49
ja raekoja platsi häbipostid ja võllapuud tagasi, siis suured ausd inimesed saavad lolli eestlast kasvatama hakata.
s
Seaduste tundma õppimine on tasuline!/ 30. oktoober 2015 09:46
Oi kui lahe, aga tundub, et seadused ning nende lahtiseletused on meil tasulised. Tahad teada seadusi, maksa artikli eest. Häbi Õhtuleht!!!
p
Purjus bussijuht/ 30. oktoober 2015 09:09
Minust saab suurim riigikassa täitja!
m
mitte sinust,/ 31. oktoober 2015 12:11
vaid reisijatest. Vaatame, kas siis veel mõni reisija joobnudjuhile politsei kutsub, saab ise ka karistada.
l
lisa/ 30. oktoober 2015 09:08
äkki peaks ka poemyyjat karistama kes viina myys juhile,siis on ka politseil tööd ,saavad uurida kust poest ja kes myys
ä
ära muretse/ 30. oktoober 2015 08:22
vali kohe teine taksojuht ja pole probleemi
t
tulge maapeale/ 30. oktoober 2015 08:16
Enamus pätte ja joodikuid ei hirmuta vangla.istuvad ära oma karistuse ja teevad seda jälle....osad aga teevad pättusi selleks, et siin väljaa pole kuskil olla....Neis näiteid on palju tuua.Mis te raiskate maksumaksija rahasid vaid aidake näljas olevaid peresid kus kannatavd lapsed!
i
Irw Blää/ 30. oktoober 2015 08:54
Mine kooli, õpi kirjutama ja siis tule kaaguta kommentaariumis!
v
vikat/ 30. oktoober 2015 08:13
täiesti savi-kui ikka juht purjus on siis tervele seltskonnale täiega trahvi.ei ole siin midagi uurida ega väita-targutada.see tuleb välistada.mõnel lihtsalt ei vea siin elus. või siis lubada legaalseks 0.5 promilli-selle haisu tunneb kaine inimene ära.
k
30. oktoober 2015 08:46
Kaine tunneb ära, aga kas joogine inimene ei tohi siis autoga sõita?
k
30. oktoober 2015 08:47
k
30. oktoober 2015 08:46
kaassõitja ei pea kaine olema. võib olla täis kui siga. aga tal on kohustus ja õigus autojuht testida. irwadiirw
t
teen ettepaneku/ 30. oktoober 2015 09:36
et juthi ei karista, kui ta täis on ... kaasreisijad saavad nii rahatrahvi kui ka vanglakaristuse ... oleneb kui täis oli juht ; )
t
tramaivõi/ 30. oktoober 2015 11:01
kui toompea on täis siis trahvitakse nagunii rahvast, mitu trahvi te veel korjata mõtlete?

b
bussis hakkab kino saama/ 30. oktoober 2015 08:08
kui bussijuht on purjus, siis saavad kõik reisijad trahvi. räigelt lahe. ma tahan näha, kuidas need kohtusaagad toimuma hakkavad.
s
selline/ 30. oktoober 2015 07:58
seadus oleks idiootsuse tipp. teeks veel seaduse, et kaassõitjal peab narkotesti juhile tegema... ja seda ka peale metsapeatust, kui juht vaateväljast "pissipeatuse" hetkeks ära kaob..... meie poliitikutel on ikka väga igav.
m
Meie poliitikutel pole igav,/ 30. oktoober 2015 08:21
k
koonduslaager/ 30. oktoober 2015 11:08
narkotest 50 narkootilise ja psühhtroopse aine peale, nagu väljamaal sünnitajatele tehakse, kellel mingeid jääke leitakse load ära. Istuge kodus ja ärge liigutage, muidu trahvime ja üldse kärvake maha, uusasustajatele on vaja ruumi teha.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee