Eesti uudised

Linnavolikogu nõuab: meie otsustame, kas Savisaar on linnapea või mitte (81)

Karoliina Vasli, 30. oktoober 2015 07:00
(EKS)MEERI NIMEL LAHINGUSSE: Meenutus 2014. aastast, kui Edgar Savisaar veel linnapeana linnavolikogu ees kõneles. Praeguseks on ta ajutiselt meeriametist kõrvaldatud, ent volikogu viskub tema nimel nüüd võitlustrandrile, pöördudes riigikohtusse. Pole ka ime – volikogus on selge Keskerakonna enamus.Foto: Mati Hiis

Keskerakondlik Tallinna linna­volikogu loodab 46 000 toetusallkirja abil sundida riigikohut Edgar Savisaar ametisse ennistama. Opositsioonisaadik Anto Liivat nimetab seda lihtsalt propagandaks.

Allkirjakampaania lõppedes kiitis kesknoorte esimees Urmo Saareoja: "Tuletan meelde, et eesmärk oli koguda 39 932 allkirja, mis võrdub Edgari eelmiste valimiste häältesaagiga aastal 2013, aga üle 6000 allkirja rohkem ütleb selgelt linnarahva tahte."

Tahe ehk tõesti, aga milles on allkirjade kogumise sügavam mõte? Maakohus kõrvaldas Savisaare ametist, nõustudes prokuratuuri hinnanguga, et Savisaare ametisse jätmisel võib ta hakata tunnistajaid ja kriminaaluurimist mõjutama ning hävitada ja peita Tallinna linnavalitsuses dokumentaalseid tõendeid. Sama leidis ka ringkonnakohus, mispeale Savisaare kaitsja pöördus riigikohtu poole. Kohus otsustab, mitte allkirjad.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.02.2016
Kohus vaeb Edgar Savisaare ametist kõrvaldamise põhjendatust
29.10.2015
Kiri | Edgari aeg on möödas
25.10.2015
Kui palju võis maksta Savisaare kodu õnnistamine? Kirikuõpetajad räägivad talituste hindadest
24.10.2015
YANA TOOM KÄIS NARVAS KESKERAKONDLASI RAHUSTAMAS: nüüd esitati esimehe kandidaadiks Savisaar

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee