Seisukoht

Alkohoolikute uus võimalus? (10)

Tiina Kangro. peatoimetaja, 29. oktoober 2015 16:06
Kas otsetee Eestis seni puudunud alkoholismiravile?Foto: Tiina Kõrtsini
Eestis juuakse palju ning see pole kellelegi uudis. 

Uudis pole ka see, et meie kaasmaalaste seas on palju sõltlasi, nende seas omakorda pereisasid ja harvem -emasid, poegi ja vahel ka tütreid, kelle soov tegelikult ei ole laastada perekonda, hävitada isiklikku elu ja lõpetada rentslis. Nad tahaksid joomise lõpetada, kuid ei suuda üksnes tahtejõuga sõltuvusest välja murda. Parematel päevadel teevad otsuse, et ei kunagi enam, kuid siis mängib elu taas ette olukorra, kus kõik läheb vanaviisi.

Samal teemal

Seepärast ongi tegemist sõltuvusega, mis vajab ravi. Paljudes riikides on selleks võimalused. Inimene saab minna ka n-ö vabatahtlikule sundravile, kus tal ei ole võimalik agooniahoos ravi katkestada. Eestis pole selliseid võimalusi isegi oma raha eest. Viimases hädas saab tasulise teenusena vaid verd filtreerimas käia, et seejärel taas otsast alata.

Nüüd aga teatab valitsuse juures tegutsev liikluskomisjon, et kavas on hakata joobnuna roolist tabatud juhte diagnoosima ning kohustuslikule sõltuvusravile ja rehabilitatsioonikoolitusele saatma. "Rikkujate mõjutamiseks kasutatakse erinevaid kaasaegseid psühholoogilise mõjutamise vahendeid," lubab maanteeamet.

See kõlab kui palsam paljudele, kes tõhusat alkoholismiravi tikutulega otsinud. Nüüd on vaja üksnes sakkis peaga politseile vahele jääda. Ohtlik küll, aga kui seda ettevaatlikult teha, väärib mäng küünlaid. Saladuseks jääb, kust maanteeamet ravivõimaluse võtab, aga … mehi sõnast!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee