Eesti uudised

Tallinn ja OÜ Fund Ehitus allkirjastasid Kopli liinide ostu-müügilepingu (3)

Toimetas Kristin Aasma, 29. oktoober 2015 09:38
Kopli liinidFoto: Laura Oks
Eile allkirjastasid Tallinna linn ja OÜ Fund Ehitus Kopli liinide maa-ala ostu-müügilepingu, teatas Raepress.

"Enampakkumise võitnud OÜ Fund Ehitus omandas Kopli liinide ala kinnistud hinnaga 1 900 100 eurot ning kohustub ala hoonestama vastavalt lõplikus pakkumises esitatud linnaehituslikule visioonile," sõnas abilinnapea Eha Võrk.

Samal teemal

OÜ Fund Ehitus arendab miljööväärtuslikust Kopli liinide piirkonnast turvalise ja peresõbraliku tervikliku elukeskkonna, mis on eriti sobiv noorperedele. Planeeritav investeeringu maht on kokku 55-65 miljonit eurot.

Ühtlasi võttis ostja kohustuse oma vahendite arvelt valmis ehitada kinnistute teenindamiseks vajalikud tänavarajatised koos tänavavalgustusega ja liikluskorralduse süsteemidega, tehnovõrgud ja vihmaveekanalisatsiooni ning rajada üldkasutatava haljastuse.

OÜ Fund Ehitus visioon näeb ette kahe- ja enamakorruselised korterelamud, elurajooni teenindavad asutused ja kaubandusteenindusettevõtted. Olemasolev teedevõrk ning munakivikattega teed säilitatakse. Rannale on ette nähtud promenaad, spordi- ja mänguväljakud ning koerte jalutusalad.

Eha Võrgu sõnul on Kopli liinidele arendajat otsitud kaheksa aastat.

Kopli liinide alal asuvate linnale kuuluvate kinnistute müügi kombineeritud enampakkumise korras otsustas Tallinna Linnavolikogu 13. juunil 2013.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee