Eesti uudised

Lasteaiad ei luba venekeelsetel lastel omavahel emakeeles suhelda (52)

Eesti Päevaleht, 29. oktoober 2015 08:05
Lasteaialapsed. Pilt on illustreeriv.Foto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja
Kui Eesti koolis tohivad lapsed vahetunni ajal omavahel oma emakeeles rääkida, siis lasteaedades on jõutud selleni, et vene lastel on keelatud omavahel emakeeles suhelda – ei aita isegi õiguskantsleri arvamus, et haridusasutustel pole kohustust kasvatada teiste rahvuste esindajatest eestlasi, vaid Eesti Vabariigi kodanikke, kes oskavad ja suudavad austada teisi rahvusi.

Lapsevanem räägib Eesti Päevalehes, kuidas tema viieaastane laps kurdab, et kasvataja pahandab, kui ta oma sõbraga vene keeles tahab rääkida, kuigi ta eesti lastega räägib ju eesti keeles.

Samal teemal

"Panin oma lapse eestikeelsesse lasteaeda selleks, et ta saaks tulevikus paremini hakkama, mitte selleks, et ta peaks alluma ühe keele ülimusele," selgitab ema ja küsib: keda lapsed segavad, kui nad õues või toas mängides omavahel emakeeles suhtlevad?

Direktoril ja õpetajal jääb aga õigust ülegi, soovitades laps siis vene lasteaeda panna, ning põhjendavad, et kui neljal lapsel lastakse omavahel vene keeles rääkida, on rühmas kogu aeg kuulda venekeelset röökimist, mis teisi lapsi segab.

Lapsevanem aga arvab, et lasteaednikud peaksid rühmas mõnusa, sõbraliku ja pingevaba õhkkonna hoidmiseks looma loomuliku vajaduse eesti keele kasutamiseks (ühised mängud jne), sest emakeele kasutamise keelamine ei suurenda soovi teist keelt omandada ning tekitab väikesele lapsele kogu päevaks asjatu pinge.

Refereeritud artiklit tervikuna loe Eesti Päevalehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee