Margus Allikmaa sõnul ei tegele ERR alkoholi ega mõnuainete propageerimisega.Foto: Teet Malsroos
Küllike Rooväli 29. oktoober 2015 07:00
Eile avalikkuse ette jõudnud Eesti Rahvusringhäälingu juhi Margus Allikmaa vastuseis kanepi legaliseerimise teema käsitlemise vastu ERRi kanalites tekitas skandaali

Eile avalikkuse ette jõudnud Eesti Rahvusringhäälingu juhi Margus Allikmaa vastuseis kanepi legaliseerimise teema käsitlemise vastu ERRi kanalites tekitas skandaali. 

Margus Allikmaa tõstatas möödunud nädalal peetud ERRi juhtide koosolekul küsimuse, kas ERR ei peaks välistama igasuguse kanepi legaliseerimise kajastamise. "Kutsun üles ignoreerima kanepi pooldajaid. Kanep on Eestis seadusega keelatud ja ERRi väärtustest lähtuvalt ei tohiks me aidata kaasa neile, kes ühel või teisel moel ütlevad, et oma tervise rikkumine on mõistlik ja seda tuleks seaduste leevendamisega soodustada," oli Allikmaa sõnum avalikkuse ette jõudnud koosoleku memos.

Veidi pehmendas sellesse kirjapandut ERRi eetikanõunik Tarmu Tammerk, kes väitis, et seal on kirjas soovitused, mitte käsud ega reeglid, ja nende mõte on, et allikaid tuleb valida hoolikalt, et lobistid ja aktivistid ei saaks esinemise platvormi liiga kergelt kätte.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad