Eesti uudised

Kuidas skandaalne 40 intelligendi kiri eestlasi üles ärkama kutsus

Juhan Haravee, 29. oktoober 2015 07:00

18 KOMMENTAARI

j
ja tulebki välja/ 29. oktoober 2015 11:34
,et tollases nõukogude ajas oli vabadust rohkem,sest juleti see kiri valmis teha.Nüüd oleme ,,vabas'' ja ,,demokraatlikus'' ühiskonnas ja enam ei juleta vastu hakata,hirm on.
k
KAS on hirm, äkki on ikkagi ülesanne liiga keerukas?/ 30. oktoober 2015 02:21
EMAVAHE NL-ga on, et neidsamu üheteema mooramehi valib lolli järjekindlusega end valitsema ju RAHVAS, KODANIKKOND!
Praegu on Riigi kõige hullem probleem VALITSEJATE VASTUTAMATUSETUNNE.
Ja KÕIGE TÄHTSAM oleks muuta seadust/seadusi selliselt, et valitsejaid saaks lihtsamini tagasi kutsuda, kui nad pioneeri (tankisti) entusiasmiga mingit rämejaburust, nagu piirileping, RB või mõnd muud "meie sõbrad ei saa meist aru" -reeturlust ajama hakkavad. SEDA LIHTSALT EI TOHI LUBADA! Kes on Eestis lõppeks peremees - valitavad või valijad?
v
Veteran/ 30. oktoober 2015 09:56
Tolleks ajaks olid kohalikud vöimud isegi juba hoomanud,et piir hakkab ette tulema inimeste kannatusele,mitte niivörd majanduslik kui poliitiline nyrimeelsus oli oma töö teinud...70-80-nendate vahepeal olid asjad juba nii kaugel,öppisin tol ajal TEMT-is,et venelastest ja eestlastest öpilastel olid koolipeod ja tantsuöhtud eraldi,kardeti verevalamist,sest pinged olid ja mitte väikesed...Eks seetöttu need 40 ka tervelt pääsesid,oli valitud öige aeg....Aga ega siin heietada olegi midagi,sedasama näeb ju täna,ainukese vahega,et poliitorganeid on kordades rohkem ja parteisid lademetes. Rahvas ja juhid elavad ammu eraldi ning ei kuula yks yhte ega teine teist...Mis valimised ja valitud,vana töde on ju ammugi see,et tähtis pole valijte arv vaid see,kuidas hääli loetakse! Oli see siis nii ja on tänagi!Käisin minagi vööras söjas ja käivad täna eesti poisid samuti. Ilma liialdamata vöin öelda,et noorus tuleb meelde! Ei kahtle enam,et ajalugu kordub,nimetused vaid muutuvad,Imestama paneb vaid see,et yhe eluea jooksul seda kogeda saab! Elu on töesti kiireks läinud koos kaasaskäivate syndmuste arenguga...
m
murd/ 29. oktoober 2015 10:27
Kui nüüd suuremat pillti vaadata siis oli tegu läänemeelsete aktsiooniga Venemaa vastu. Kus on nüüd need kõik kõvad kodanikud? Nüüd kus meie võim on viimas Eestit viimsele teekonnale? Millegipärast valitseb haudvaikus!?
e
Ee.../ 30. oktoober 2015 01:59
päris haudvaikus nüüd ka ei ole, (:) tulistab omasoodu, ka Hargla ja nii mõnigi teine on vahvalt julgeid ja omaseid mõtteid avaldanud. AGA ORGANISEERITUST, uut LOOMELIITUDE või MÕTLEVATE INIMESTE PLEENUMIT oleks vaja küll.
m
Mitte niivõrd LÄÄNEmeelsete,/ 30. oktoober 2015 02:09
vaid EESTImeelsete!
Täna tundub KÜSIMUS olevat järgmine: Kas meil leidub sel määral Mõtlejaid ja Sõdureid, kes julgevad Tegutseda?
Olukord täna on palju keerulisem, kuna Vabadus eeldab Tarkust-virkust-informeeritust, et vältida võimu propagandat, kes JAGAB, et VALITSEDA saaksid need, kes vaja.
k
kaasaegsed intelligendid/ 29. oktoober 2015 10:12
käsivad rahval sügavalt magada
h
Härrade Rätsepa ja Viidingu sõber./ 29. oktoober 2015 09:41
Tolleaegses olukorras oli see väga julge ettevõtmine. Mäletan seda kõike isiklikest kokkupuutumistest...
k
kurimuri/ 29. oktoober 2015 09:39
http://arvamus.postimees.ee/333362/avalik-kiri-eesti-nsvst-ajalehtedele-pravda-rahva-haal-ja-sovetsk...
Lugege seda kirja:)... ja siis lugege kõrvale seda Wimbergi röögatust. Üks asi on mõte aga teine tähelepanek on ka vorm. Mis meie intelligentsiga juhtunud on? Sõnakasutus on kesine ja labane. Ja see on ainult vorm, sisust ma ei räägigi. See puudutab eelkõige just nooremapõlvkonna kirjanike.
a
ajalugu kordub/ 29. oktoober 2015 09:28
VÄGA AKTUAALNE KIRI PRAEGUSES EESTI VABARIIGIS, AINULT TEISE ADRESSAADINA. TAAS RÜNNATAKSE INTELLIGENTSI NENDE MÕTTEAVALDUSTE JA HOIAKUTE PÄRAST
j
jah rünnatakse,/ 29. oktoober 2015 12:40
p
Paraku-paraku/ 30. oktoober 2015 01:55
Täna nõuab sõprade eraldamine vaenlastest, õige valest ikka PALJU ENAM nutti, kui siis, kui hea-halb reljeefselt välja joonistus.
Tundub, et isegi haritlased ei oska täna tähtsat vähetähtsast eraldada, rääkimata siis juba massidest..
t
tjäh/ 29. oktoober 2015 08:49
Skandaalne? Et nagu tegid midagi nii veidrat, et said kollase seltskonnaelu klantspildi peale? Müts maha, et tollases õigusetuse riigis leidus hulk kultuuri-inimesi, kes haigeid arenguid nähes oma mure eesti rahva tuleviku pärast välja ütlesid. Hoolimata tagajärgedest. Tollal oli "nõukogudevastase vihakõne" seadus ja "sotsialistlike väärtuste õõnestamise" pargrahvid täiesti olemas, kasutusel ja andsid paalju aastaid, mitte hetkekuulsust. Skandaalne on vast see, et tänastes "vabades" ja "demokraatlikes" oludes laulab klantspildi intelligents au ja kuulsust tänastele karl vainodele ja bruno saulidele ja - üllatus-üllatus - on moodustanud ühendkoorid kogani ja lebedevi internatsidega.
j
ja kuhu me jõudsime,/ 29. oktoober 2015 12:42
kui rahvas põgeneb riigist? Sündivus hääbub jne.

s
Sellest/ 29. oktoober 2015 08:48
planeeritud blufist võiks enam mitte juttu teha.
f
Feja Räim/ 29. oktoober 2015 08:14
Mäletan seda kirja hästi. Selle koopia ringlas koolides ja linnavalitsuses, ametnikud andsid käest kätte. Kummastav oli seal näha Marju Lauristini allkirja, aga mõtlesime, et ju siis jõudis ka talle kohale, milline on olukord. Sellest nüüd, aastaid hiljem lihtsalt skandaal teha on veel kummalisem. Faktid näitavad, et Eesti on kuuldamatu ja nähtamatu jõu abil tasakesi totalitaarsesse mülkasse tagasi kukutatud. Lausa koomiline, et isegi reklaami peal ei saa enam kellegi teise nägu peale võimutruu Vseviovi näidata. Õõvastav olukord.
k
Kas tohib paar täpsustust:/ 30. oktoober 2015 01:49
1) Miks oli ML allkirja kummastav näha?
2) See/need jõud polegi nii kuuldamatud/nähtamatud, kes "totalitaarsuse mülkasse" kukutavad, sest üheks neist on kodanikud, kes ammu oma töö teinud üheteema "mooramaa meest" muudkui valivad ja valivad ja valivad...
Ehk teisisõnu - lollidelt, paraku, võetaksegi Riik käest. Nii kahju kui sellest ka pole.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee