Eesti uudised

Kohus otsustas Ain Kaljuranna vahi alla jätta (4)

Ärileht, 27. oktoober 2015 16:13
Foto: Tiina Kõrtsini
Harju maakohus otsustas, et Tallinna Sadama endine juhatuse esimees Ain Kaljurand peab jääma vahi alla ning teda ei saa vabastada isegi jalavõru kandmise tingimusel.

Eilsel istungil taotles Kaljurand enda vahi alt vabastamist ja elektroonilisele valvele allutamist, kuid kohus leidis, et see ei ole põhjendatud.

"Leiame jätkuvalt, et Kaljuranna vahistamine on põhjendatud ja vajalik vältimaks õigusmõistmise vastaste kuritegude toimepanemist," ütles riigiprokurör Laura Feldmanis Delfi Ärilehele.

Refereeritud artikli täisteksti loe Ärilehest.

Kaitsjad taotlesid ringkonnakohtus Kaljuranna suhtes Harju maakohtus 28. augustil tehtud vahistamismääruse tühistamist või alternatiivselt tema vahi alt vabastamist tema elektroonilisele valvele allutamisega.

Ringkonnakohus jättis kaitsjate alternatiivse taotluse läbivaatamata ning jättis rahuldamata ka kaitsjate taotluse võimaldada neile ligipääs kriminaalasjas kogutud tõenditele.

Kaitsepolitsei pidas 26. augustil kinni ASi Tallinna Sadama juhatuse liikmed Ain Kaljuranna ja Allan Kiili. Mõlema mehe kodud ja tööruumid otsiti läbi. 28. augustil teatas Tallinna Sadama nõukogu tagasiastumisest.

Allan Kiili kahtlustatakse mitme miljoni euro ulatuses altkäemaksu võtmises, juhatuse esimeest Ain Kaljurand võttis süüdistuste kohaselt pistist sadades tuhandetes eurodes.

Samal teemal

08.11.2015
Riigikohus arutab Kaljuranna vabastamist
03.10.2015
Ringkonnakohus jättis Allan Kiili vahi alla
22.09.2015
Kaljuranna pojad ehitavad sadamaskandaali kahtlusaluse asutatud firma kaudu ökomaju
15.09.2015
Tallinna Sadama nõukogu uueks juhiks valiti Aare Tark