Eesti uudised

Evelin Ilves: nii kaua, kui riigikogu puhvetis on müügil alkohol, langetatakse meie riigile olulisi otsuseid osaliselt või ka täielikult alkoholijoobes (127)

Õhtuleht.ee, 27. oktoober 2015 15:29
Foto: Mati Hiis
Endine presidendiproua Evelin Ilves arvab, et kuniks riigikogulastel on tööpaigas ligipääs alkoholile, ei ole oodata edusamme (alkoholi)poliitika osas.

Evelin Ilves kirjutab oma Facebooki lehel vastuseks ERRis avaldatud Rain Kooli arvamusloole, et alkohol on uimasti, mitte tavaline kaup. Ta lisab, et kui hakata arutama, kuidas võiks loobuda avalikul üritusel alkoholi pakkumisest, on selle vastu tavaliselt just need, kel endal probleeme vägijoogiga.

"Nii kaua, kui riigikogu puhvetis on müügil alkohol, langetatakse meie riigile olulisi otsuseid osaliselt või ka täielikult alkoholijoobes. See räägib enda eest," põrutab endine esileedi sirgjooneliselt.

Alkohol on uimasti, mitte tavaline kaup - sellest need jutud räägivadki - närvimürk tekitab omaette kommunikatsioonivoo....

Posted by Evelin Ilves on Monday, October 26, 2015

Samal teemal

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski soovib nüüd veelgi rohkem piirata alkoholireklaami ja alkoholi kättesaadavust ning sellekohase seaduseelnõu järgi, mille ta äsja kooskõlastusringile saatis, ei oleks edaspidi lubatud ka näiteks üks teine Saaremaa viina reklaam, kus kolm meest sõudsid paadiga saare randa, kus pidulaua ümber parajasti "Saaremaa valsi" saatel suur trall ja pillerkaar käis.

Nimelt näeb kavandatav alkoholireklaami piirang ette, et televisioonis ja internetis võib näidata vaid ühevärvilist liikumatut pilti ning muusikalise kujunduse kasutamine ei ole lubatud. Raadios, teles ja internetis võib reklaamides ette lugeda vaid tooteinfo ja tervisehoiatuse.

Lisaks keelatakse ka alkoholi välireklaam ja alates 1. jaanuarist 2017 alkoholimüük tanklates.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee