Eesti uudised

Kodusünnitusel lapse surma põhjustanud ämmaemand sai tingimisi karistuse (53)

Toimetas Marge Sillaots, 27. oktoober 2015, 12:02
 PantherMedia / Scanpix
Harju maakohus karistas esmaspäeval tingimisi vangistusega tegevusloata ämmaemandana tegutsenud naist, kelle tegevus viis sünnitusel lapse surmani ja tõi sünnitajale kaasa raskeid vigastusi.

Eelmise aasta augustis kutsus pere ämmaemand Moonika Tammeli enda koju. Pere sooviks ei olnud kodusünnitus, vaid nad soovisid kodus olla niikaua kui võimalik ja tahtsid, et ämmaemand aitaks neil hinnata, millal on õige aeg minna sünnitusmajja, kirjutab Pealinn.

Moonika Tammel viivitas haiglasse minekuga ning selle tagajärjel ei õnnestunud arstidel päästa lapse elu. Ühtlasi sai ka ema raskeid tervisekahjustusi, tuvastas uurimine.

Lisaks selgus uurimisel, et Tammel osutas 2014. aasta suvel ja sügisel kokku viiel korral iseseisvalt ämmaemandusabi ehk võttis vastu kodusünnitused, omamata sellekohast tegevusluba. Kodusünnitusi vastu võttes teenis Tammel kokku 1250 eurot.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistas Moonika Tammelit selles, et oma tegevusega ämmaemandana põhjustas ta vastsündinu surma ning emale rasked tervisekahjustused, samuti selles, et Tammel osutas iseseisvalt ämmaemandusabi omamata sellekohast tegevusluba.

"Ma võtan selle karistuse vastu ja ma ei hakka sellega kuhugi edasi minema," rääkis Tammel Postimehele.

Harju maakohus mõistis esmaspäeval Tammeli lühimenetluses süüdi ning määras talle lõplikuks karistuseks neli aastat vangistust tingimisi viieaastase katseajaga. Ühtlasi määras kohus naisele kolme aasta pikkuse keelu töötada ämmaemandaja, samuti mõistis kohus Tammelilit välja kriminaaltulu 1250 eurot.

Kohtuotsust on võimalik edasi kaevata 15 päeva jooksul.

53 KOMMENTAARI

j
Järelikult 29. oktoober 2015, 10:49
üks lapsuke ees või taga,masstootmises esineb ka apse.Kui ämmaemanda süü tõttu suri pisipõnn,siis me riik,riigisüsteemid on vägagi äraspidises olukorras.Kui mitte,siis milleks üleüldse sellised teated,midagi rabavat selles ju pole ja väikebeebi surm on alati nukker.
v
vastutus 28. oktoober 2015, 14:47
Ema ja isa vastutavad alati. Ükskõik kas õnnetus juhtub kodus või haiglas. Ja juhtub ka haiglas.
Loe kõiki (53)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee