Maailm

HIRMUTAV TULV: vaata pagulaste teekonda interaktiivselt kaardilt

Õhtuleht.ee, 27. oktoober 2015 09:10

46 KOMMENTAARI

m
Mis vahe on õnnetusel ja katastroofil?/ 29. oktoober 2015 03:56
Õnnetus on see, kui Eesti ranniku lähedal upub laev 10 000 pagulasega. Katastroof on see, kui nad kõik oskavad ujuda.
j
janza/ 30. oktoober 2015 16:23
Oled sa ikka kindlalt normaalne?
h
HelladWennad/ 28. oktoober 2015 12:14
Maaorjad peaks end kohendama - milles kahtleme - ja kahjurputukad lihtsalt kahjutuks tegema. Linnatagustes võpsikutes sügisel pime. Kasutada võimalik leegiheitjaid ning hea nali oleks ka ristipuude külge naelutamine. Petrool ja tikud samuti tore lahendus!
m
MMM/ 28. oktoober 2015 10:35
Nu kus ta siis nii hirmutav on!!??Valitsus ja mitte ainult ja ka osa rahvast lausa on joovastyses nende tulekust siia,hakkavad ju tööle,integreeruvad ,õpivad keele ära ja hakkavad tööle suure intusiamiga.Valitsus on lausa segane rääkides,kui palju tuleb meile hread ja kvaliteetset tlööjõudu!!!Ja nii saavad meie,,mured,,töökeskkonnas hoobiga lahedndatud!!!Kurrat,ma ütleksin selle peale.Need pagulased ei hakka iial siin tööle.Kaks aastat nad ei pea üldse midagi tegema,puhkavad loorberitel,kasutavad hüvesid ja nende eest tehakse kõik ära ja makstakse ülikallid üürid.Sa vaata vaid,kuidas oma rahvas vahetatakse välja pagulaste vasty,kes siis rikastavad meie riiki,Kes on tegelikult need pagulased,kas tõesti sõjast räsitud mehemürakad,kes maa peale saades teevad oma kallite telefonidega selfisid,kes on need inimesed,kes ja kuidas on üldse võimalik kontrollida nende tausta!!??Ega ei olegi.Siia saabuvad pagulaskatte all ISISE inimesed,neid on ju nüüd igal pool,eriti saksamaal,prantsusmaal ja rootsis,ka meie ei jää nesit puutumata!!!!Aga jahm,valitsus lausa särab rõõmust,Omad inimesed on vaesed,paljudel ei ole korralike aknaid ees,sõõgist rääkimata,neid inimesi pole meioe riigi jaoks tarvis-need ju jätised!!!!Aga pagulastele anname kõik,peaasi,et siia hästi integreeruksid.Tehke silmad lahti,valitsuse liikmed ja eesoytsas meie Rõivas,kes on pime kui kana,ei taha midagi näfha ega kuulda.Ükskord,kui avanevadki silma--siis on lootusetult hilja.
3
300 comm/ 27. oktoober 2015 23:28
See ootamatult ja väga kõrgelt organiseeritud massiline ränne on algatatud zionistlike jõudude poolt.
v
27. oktoober 2015 16:45
venemaa väljaränne 85K päris kõva sõna ju.
n
njaa/ 27. oktoober 2015 16:36
käin soomes keeltekursustel. seal on ka abirahade peal olevaid pagulasi, kes ei liiguta lillegi enne kui õpetaja käratab. kui keegi helistab, võetakse tunnis muidugi kõne vastu, muidu aga kuulatakse kõrvaklappidest mussi või vahitakse sellise näoga, et saaks juba koju. mingit huvi neil keele õppimise vastu pole, aga kui raha õigel päeval tulemata jääb on kisa kui palju.
m
mida õpetajat siis?/ 27. oktoober 2015 23:45
mitte et ma õigustaks pagulasi (mida nad sinna tundi siis ronivad, kui ei taha õppida), aga
miks üldse lubatakse sellist korralagedust ja keskendumisvõime häirimist? õpetaja tehku oma lauale kast, kuhu õpilased panevad oma telefonid/klapid ja muu nodi, mis neid tunnis ei lase kaasa mõelda - tunni lõpus igaüks võtab jälle tagasi vm sellist - ainult ole loov.
Mina õpetajana ei laseks küll endast nii labaselt üle sõita. Ja kes vastu plõksima hakkab, sellega vestleks pärast tunde nii kaua ja nii palju kordi, kuna inimene aru saab, miks see süsteem hea on.
v
Vaatan...../ 27. oktoober 2015 16:36
.....videosid. Euroopa on kutu, see on selge.
m
mis asi/ 27. oktoober 2015 16:04
see EL on, et pole riigi piire isegi? Kõik võivad tulla, kes tahavad. See on ju lausa Euroopa häving.

p
peeter/ 27. oktoober 2015 15:47
Kas siis riikide armeed ei suuda oma riike ja rahvast päästa või ????
m
me/ 28. oktoober 2015 12:58
oleme ju nii tolerantsed!
q
qqq/ 27. oktoober 2015 15:44
Selle interaktiivse kaardi peal on nagu spermatosoidide liikumine. Eks nad oma tööd siin tegema hakkavad ka ja varsti on Euroopamaa moslemimaa.
m
mina/ 27. oktoober 2015 15:37
hullem kui tirtsuparv, mis kõik oma teel hävitab ja lagastab. jube!
i
isegi kui nad pappi prindiks, see eii muuda ikka asja, ega selle katteks ikka pole peale sooja udu midagi, hea aastat midagi./ 27. oktoober 2015 15:32
Ma ikka tüesti aru ei sa millega sotsialistid mõtlevad, hea küll kui ida euroopa liideti läänega, siis vüeti ka meeletu hulk inimesi enda sekka keda aidata, aga neil oli vähemalt katus peakohal ja toitsid enast ise ära ja tegevus, sellel karjal ju pole midagi siin.Siis vast leiaks midagi, kui kellegi kallal hirmsalt väigivalatsema hakkata , neile hamba alla ja peakateks.
o
ohooo/ 27. oktoober 2015 13:57
süüriast on sel aastal siis eestisse tulnud juba 21 pagulast.
n
27. oktoober 2015 20:52
need arvud on kordi suuremad, kuna toimuv pidev juurdevool !
e
Ei ole na midagi hädasolijad/ 27. oktoober 2015 13:28
Mustal rassil ongi kindlasti plaan vallutada massilise pealetungiga nii Euroopa,kui ka maailm. Sõjad on alati olnud. Miks siis sellist väevõimuga pealetungi polnud. Eestil polegi midagi teha. Need inimesed lihtsalt tulevad.
N
!!!/ 27. oktoober 2015 12:35
Nii Nostradamus kui ka Vanga ennustasid, et moslemid võtavad Euroopa ära. Kui vaatan kaadreid selle tabori meeleavaldusest, tantsulöömisest ning kuulen taustaks mingit muezzini kisa, siis mulle tundub, et see juba täitubki. Ainult et vastu ootusi võetakse Euroopa ära ilma ainsagi püssipauguta. Et eurooplastele topitakse kott pähe nagu mingitele lollidele lammastele. Ja kui lõpuks ärkavadki, siis on juba hilja.
p
Probleem/ 27. oktoober 2015 12:50
ongi selles, et selliste eesmärkidega inimesed ei jäta "avatud uste" võimalust kasutamata. USA ja tema toetajate suhtes vaenulikke riiske jagub. Isegi kui hetkel on head suhted, ei tähenda see midagi. Võim muutub - kohapeal vastaseid notitakse igaks juhuks vähemaks ning ongi uued arusaamad paigas. Nii on koguaeg olnud. Kui vaadata nt Iraani TV uudiste lõike (sh vihakõnesid), kus meeletud massid karjuvad "surm USA-le ja toetajatele", küll mingit lõputu rahu arusaama ei tekki. Palestiina / Israel teemadel on vihakõnesid ka mõlemas suunas. Õpetlased kutsuvad tapma ka lapsi. Kogu sellesse jamasse kaasatakse ka lapsi ja terveid põlvkondi. Ja meie ütleme, et tere tulemast "süürlased". Uudiste kanalitel peaks häbi olema - näitavad Itaaliasse saabunud järjekordset tuhandet (kes kõik mustanahalised) ja öeldakse - paljud neist süürlased. Tegelikult saab hea tahtmise puhul ka Aafriklasi eristada - mingid tunnusjooned välimuses siiski on.
m
Migrantide liikumise korraldamine/ 27. oktoober 2015 12:32
Nagu me näeme, et masside liikumine on hästi organiseeritud. Ostetakse ka nn turismi ja giidi teenust sisse. Vaesemad liigad ühest punktist teise oma jõul. Kuid abiks on ka äpid, millest mingil põhjusel ajakirjanduses ei räägita. Osa neist on eetilise eesmärgiga - nt aidata paremini sisse elada ning leida registreerimiskohti. Ülejäänute kohta ma ei saa nii kindlalt väita - ei ole ise ühtegi kasutanud. Aga ma saan aru, et nt Whatsapp (üks mitmest) on vist suhtlemiskeskkond - seal suheldakse nii gruppides kui ka peaks olema kõikidele mõeldud infot. Nt piiride sulgemise ja avamise kohta. Jäi silma, et lausa uue teeraja leidmisteenus. Ma loodan, et uurimisorganid (sh araabia keelt omavad isikud) kasutavad neid, et ära hoida illegaalset piiriületust. Siin on küsimus - kus on abistamise ja kus smuugeldamise soodustamise piir.
h
Hea lugemine antud teemal/ 27. oktoober 2015 13:21
s
Sots.meediast/ 27. oktoober 2015 15:11
ISIS tegutseb ka aktiivselt sots. võrkudes. Sf kasutavad edukalt krüpteerimist ja häkkimist. Twitter pidi liikmete värbamisel olema väga popp. Kardan, et web-i politseist varsti ei piisa.

e
Est/ 27. oktoober 2015 12:24
Ja ks kaitseb eestlasi, kes elavad oma maausu järgi? Muslemite silmis peaks meid kohe maha lööma
i
27. oktoober 2015 20:58
ise peab end kaitsma, siis tulevad teisedki appi.
j
JUSS/ 27. oktoober 2015 12:18
See sõja jutt on vaid ettekääne. Pagulastest on ju üle 80% noored täisjõus mehed, naisi-lapsi on alla viiendiku. Ja kui palju neid üldse Süüriast on? Suurem osa on hoopiski mujalt. Kes võltspassiga võltssüürlased, kes on aga oma dokumendid üldse "sõjakeerises ära kaotanud". Täpsemalt küll et päästelaeva saabudes ise üle paadiparda visanud.
Tegemist pole mitte sõjapõgenikega vaid nende varju pugenud hea elu otsijatega. See on Aafrika ning Aasia ülerahvastumisest tekkiv rahvasteränne. See alles hakkab hoogu koguma. Umbes samasugune nagu on looduses rändrohutirtsude rünnak. Et kui endal enam toitu ja muid vahendeid pole ja tööd teha ka ei viitsi ega ei oska, siis tullakse Euroopasse ning süüakse see kah paljaks. Demograafiaplahvatuse tagajärgi ei saa mingi lahtiste välispiiride ja ümberjaotamispoliitikaga likvideerida. Siin oleks vaja rangeid tõkestusmeetmeid. Härdasüdamelisus ning psalmide jorutamine siin ei päästa. Me saame ainult koos nende massiga põhja minna. Nendega nivelleeruda ning langeda Aafrika vaesemate maade tasemele, hoolimata meie endi töörügamisest ja tööviljakusest.
h
hmm/ 27. oktoober 2015 11:37
Paguulaskriis on Saksamaa ja Rootsi poolt endale vabatahtlikult tekitatud (ülejäänud Euroopale suures osas aga sunniviisiliselt, diktaatorlikult)
o
ooo/ 27. oktoober 2015 19:30
kasum islamist ?Need ikka sõdurid tänavatel ikkagi nagu venelased oma paraadidega...
h
hmm/ 27. oktoober 2015 11:30
Pagulaskriisi on Saksamaa ja Rootsi poolt vabatahtlikult endale tekitatud (ja sunniviisiliselt ülejäänule Euroopale)
m
++/ 27. oktoober 2015 11:13
ma ei teadnudki et tervel poolel maakeral käib jube sõda, ei tea kas see ka saladus v
Ja venelased ka kisklema hakanud , ooooooo
e
Ei ole pagulased/ 27. oktoober 2015 11:10
Tunnistame ükskord, et pagulasi on nende seas vähe. Suurem osa on maj.migrandid ja sh veel äärmuslased, kurjategijad ja teooristid. Loomulikult on nende seas ka normaalseid inimesi, kuid kas selle pärast peab nii palju ohverdama.
Kurb näide jälle Taanist (huvitav küll, mida need lipud ja loosungid tähendavad ning millest jutt:
https://www.youtube.com/watch?v=wpY9j_mrABg
Lastakse endale pähe istuda: nt jälle eurotunneli saaga. Reisijatest kahju.
https://www.youtube.com/watch?v=yola2QMFkLs
Nendel inimestel on vägivaldne käitumine (protestiks) lausa tava - kui ei käitu nii, siis oled nõrk. Mõelgem loogilised - jubedad massid tulevad. Kui nad ei saa oma tahtmist, siis hakkab mäss. Kindlasti leidub radikaale, kes seda ära kasutavad. Ja kui neid inimesi tagant õhutada, siis lähevad pööraseks. See, kuidas oma kodumaal, pidevalt tapetakse mingite tülide pärast, peaksime me ometi teadma. Nt Iraagis shiiiade ja sunniitide omavahelise võimuvõitluse (mis on kestnud nende prohveti surmast alates) tulemusena on tapetud jne palju inimesi. Julmalt ja valimatult. Siis tunduvad ka igasugu PEGIDAd liidritele kui lillekesed takjakuhilas.
p
Peab veel aru saama, mida tähendab usk moslemite jaoks/ 27. oktoober 2015 11:54
See on käitumiskoodeks, eluviis ja poliitiline ideoloogia. Usk on väga oluline sünnist (!) alates. Kahelda ei tohi, taganeda ei tohi. Tuleb teha nii nagu koraanis ja tema lisades kirjas. Paljud ei ole ise neid teoseid suutelised lugema või neid mõistma, mis tähendab, et mida imaam ütleb, nii on.
Toon vide väiksest tüdrukust, kes on enamuse moslemite jaoks eeskuju ja imelaps:
https://www.youtube.com/watch?v=ilgyC1zVCOQ
Poleks nii paha, kui osades piirkondades ei õpetataks lastele vihkamist ja vägivalda (sh jihadi kohustust ja õnnistust):
https://www.youtube.com/watch?v=8loYjHI1jCg
https://www.youtube.com/watch?v=GDSuGeekJTE
Seega inimesi nendest piirkondadest tuleb väga ettevaatlikult sisse lasta. Nt nagu Kanada näites - igal hoolikalt valitud perel tugiisik. Lisaks õppimine ja eksamid - seadused jne. Lõpus veel laulavad hümni ja annavad vande. Sellega kaasneb ka kuni 24 kuud käitumise seiramist. Ja ikka juhtub, et ei märgatud terrorismile kalduvaid isikuid. Vähemalt nii ühes videos väideti. Usklike inimestega on kerge manipuleerida ning seetõttu ei tohiks olla äärmuslastel EL-s kohta.
Mõelge nüüd ise - teatud osa neist on õpetatud vihkama uskmatuid ja nende kombeid. Rahulolematus - nt kohtlemise tõttu piiridel, et ei olegi pudrumägesid, et meie elame nende mõistes patust elu jne - viib radikaliseerumiseni. Massiline immigratsioon peaks olema kogu tausta (ja kultuurilisi erinevusi arvestades) olema lausa välistatud.
t
Tegelikult/ 27. oktoober 2015 12:07
on Inglismaal üks tuntud radikaalne imaam, kes lubas kalifaadi raames tasuta elu. Uskmatute varad konfiskeeritakse. Kõige selle taustaks on ajupesu. Kardan, et selliste imaamide populaarsus kasvab nt maj-kriisi või muude pingete tekkimisel. Ja need integreerunud on ka siis ära hirmutatud - sest liiga läänelikud on ju veel hullemad kui uskmatud. Riigid peaksid praeguses olukorras väga tõsiselt arvestama kõikvõimalike ohtudega ning mõtlema ka sisejulgeoleku tagamisele. Vaadake neid meeleavaldusi ja paraade - kui organiseeritud ja rahvarohked (kõlarid ja muusika jne). Kui neid üles pöörata, siis on paras sõjavägi koos. Praegu: 1) tugev kommunikatsioon Merkeli ja EL poolt, et vähendada tulijate masse (sh et smuugeldajaid enam ei usutaks. 2) Piirid kinni. 3) kiirendada ebasobivate ja põhjendamatult tulnud inimeste tagasisaatmist; 4) kontrolli alla sellised ohtlikud illegaalised laagrid - mitte üksnes eurotunneli juures; 5) igasugu võõrad vihakõnelejatel ja õhutajatel silm peal hoida ja vaikselt riigist välja toimetada; 6) tunnistada inimestele ausalt, et aastaid tuleb oma elamist ja töökohta oodata jne (rahulolematutele pakkuda piletit) ning tõenäoliselt toetused vähenevad (või siis vähenevadki); 7) need, kes on õigustatud jääma, peavad olema kaasatud integratsiooni programmi (et aidata sulanduda ja hoida ära rahulolematuse kasvu); 8) majanduse elavdamine ja töökohtade loomine. 9) piiri ületajad on illegaalid ning peavad veetma aega vastavates asutustes, kuni nende saatus selge; 10) illegaalsed kuhugi riiki tulnud inimesed - tagasi saata (tuuakse ikka vajadusel otse laagritest); 11) abivajajatele humanitaarabi kohapeal - kui lõpetatakse raha asjata tuulde loopimine, siis saab enam inimesi abi.
a
ah/ 27. oktoober 2015 16:37
mis eurooplastel oma kodust, maast ja rahvast! kui hooliksid, siis ammu seisaksid oma õiguste eest!
0
000/ 27. oktoober 2015 19:41
on ülimad seadused inim ja loodus seadused ja need aitamise jutud on abi kurjategijatele kellele selle eest makstaske.
Kõik kes kiidavad riiki immigrantide toomise tuleb kahtlustada riigi ja rahva unustamises RAHA eest.
o
Olehes/ 27. oktoober 2015 10:48

m
Mitte/ 27. oktoober 2015 10:43
asjatult ei öelda, et sajad tuhanded tulevad praegu, iga päev, kuid miljonid on teel. Aitäh, väike Eesti, et avad oma piirid nendele miljonitele!
i
Indrek2/ 27. oktoober 2015 10:28
On see Süüria ikka vast üks suur riik! Pool maakera täis seda!
m
Majandus- ja rahvastikupoliitika/ 27. oktoober 2015 10:18
Miks seal sommide kaardil on Eesti kohal -1?
Kas siit lahkub kohalikke majanduspõgenikke rohkem kui tuleb sisse murjaneid?
h
harry/ 27. oktoober 2015 09:54
rahulikult tulevad oma haiguste ja asjadega
j
jants/ 27. oktoober 2015 09:53
keegi ei ole neid metslasi kokku lugenud,paljud poegivad veel käigu pealt.Tulemas aga miljonid,keda takistada ei tahetagi.Türgi,Kreeka ja Itaalia tuleks Euroopast okastraataiaga eraldada,sealt see pasalaviin siia trügib.Euroohmudpehmod juba inisevad junkruga eesotsas,aga hilja,laviinile võrkaeda ette ei ehita.
u
/// 27. oktoober 2015 10:41
uued nn "Berliini müürid" ehitada.
s
SOJUZMULTFILM eepiline sisu/ 27. oktoober 2015 09:25
https://youtube.com/watch?v=gVEHBYHj8Sk&t=298
(Potsataja): Gena kuule, pöördume nende poole ja küsime?
(Gena): Ei Potsataja, nad meid ei võta.
(Potsaja): miks? Küll nad võtavad, no lähme?!
(Gena): ahh no lähme siis, proovime!
(Gena ja Potsataja liiguvad töörahva juurde)
(Gena): Tere!
(töölised kooris): Tere!
(Potsataja): Võtke meid enda juurde!
(Päälik): Teid meie sekka? Ei, ei ole ette nähtud.
(tööline naeruga): teid võetaks loomaaeda vastu!
(Potsataja): ei taha loomaaeda! Tahame teie seas olla!
(Päälik): aga kas te asja X oskate teha?
(Gena): me ei oska.
(Päälik): aga kas te lõkketuld olete kunagi süüdanud?
(Potsataja): ei ole teinud...
(tööline:) aga tööd Y oskate teha?
(Gena): ei mõista teha.
(töölised naeravad)
(Päälik): no näete isegi, enneaegselt soovite tulla.
(Päälik): ja üldse me võtame vastu ainult kõige paremaid!
(Potsataja): jaa aga me hakkame kõige paremateks!
(Päälik): no vott kui olete juba kõige paremaks saanud eks siis tulge ja pöörduge uuesti!
(töörahvas tagasi tööle, Gena ja Potsataja ära. stseeni lõpp)