"Köök" Foto: TEET MALSROOS
Marko Tiidelepp 26. oktoober 2015 22:40
Saskia ja Natali on ühises korteris tülli pööranud ja Kaspar mõtleb Maksiga plaani, kuidas tüdrukuid lepitada, aga see teeb asja veelgi hullemaks. Peakokk on haiglas ja üritab sinna sigarette sisse smugeldada, see pole aga sugugi lihtne.

Nii nad kirjutavad telekavades enne tänase osa algust. Vaatame, mis juhtuma hakkab, kas Saskia ja Natali lepivad ära ja kas Viktor Paulus saab sigaretid mingi ime läbi haiglasse?

Ja veel, kohe alguses mainin. Minu looke pole telekriitika ega teleanalüüs, ja kindlasti mitte ka kriitika näitlejameisterlikkuse üle. Selleks on olemas teised kirjutajad ja väljaanded. Minu looke on pisuke kokkuvõte koos mõne isikliku emotsiooniga. Ja ongi kõik...

Alustame!
Ettekandja Natali (Carmen Seljamaa) koristab Maksi ja Kaspari üürikorteris, paneb pesu pesumasinasse. Maksi hääl ekraani tagant kinnitab, et naine on kodukolde hoidja, naine toob majja harmoonia ja vastutasuks palub täita väikeseid reegleid! Baarman Kaspar (Veljo Reinik) sööb samal ajal suppi, käib tualetis, paneb ilusasti vetsupoti kaanegi alla ja pühib vannitoas peeglit – need on vist need väikesed reeglid. Tegelikult ju üsna lihtsad!

Nüüd elab samas üürikorteris ka ettekandja Saskia (Miina Vilo), kes on ju Maksi (Kristjan Kasearu) pruta võtab pesumasinast pesu välja ja tundub, et miski on värvi andnud. Maksi hääl ekraani tagant kinnitab, et kui kodukolde juurde ilmub veel teinegi naine, siis võib leek seal liigagi tugevaks minna!
Jah, kas naist ühe katuse alla eriti hästi vist mahtuda ei taha... Öeldakse ju küll, et häid lambaid mahub palju ühte lauta või seltsis segasem, kuid mulle tundub, et selles majapidamises need vanarahva tarkused ei päde.

Pesu ongi värvi muutnud, mistõttu on Saskia väga pahane. Natali vihjab küll sellele, et tegelikult ju igati ilus värv, kuid see ei mõju Saskiale. Natali uurib, kus on köögis prügikast? Saskia on selle ära tõstnud, sinna, kus see peab olema ehk kraanikausi alla, sest keegi peab ju puhtust ja korda hoidma. Natalile need ümberkorraldused ei meeldi!

Saskia lisab, et igal pool oli juba sipelgaid näha ja ta pidi need ära tapma, arvatavasti ära mürgitama... Selgub, et vapper looduskaitsja Natali on neid oma sipelgafarmis kasvatanud ja nüüd on Saskia tapja! Kusjuures tundub, et oma osa sipelgamürki on saanud ka Natali kilpkonn Pauli. See ei liiguta enam üldse! Kaspar märkab põrandal pähklit ja topib selle suhu – õnneks jõuab Saskia ütelda, et see ongi sipelgamürk! Hea, et Kaspar seda "pähklit" veel ragistama ei hakanud! Jah, kaks naist ühe katuse all on ikka päris palju! Kaspar küsib Maksilt, kas peaks äkki tüdrkute tülile vahele segama? Maksi arvates pole see hea mõte, sest muidu varsti nemad ka kilp tagurpidi...

Peakokk Viktor Paulus (Indrek Taalmaa) on haiglavoodis. Ta on virgunud ja otsib suitsupakist suitsu, näib, et tegemist on viimase sigaretiga. Peakokk hakkab seda juba põlema panama, kui siseneb raviarst (Eduard Tee)!
Viktor Paulusel on olnud miniinfarkt ja nüüd tuleb järgida režiimi! Kui kord on majas, siis Viktor Paulus varsti lahkub nende seast! Peakokk on segaduses, lahkub nende seast! Raviarst täpsustab, et Viktor Paulus lahkub haiglast mitte elavate kirjast. Peakokk pöördub raviarsti poole suure palvega, kas too saaks talle suitsu tuua, ükstapuha mis marki! Raviarst kinnitab, et see on ikkagi haigla ja tema aidata ei saa! Peakokk on ikka puhta segi läinud, küsida suitsu raviarsti käest! Mis järgmiseks!

Kuid liigume meie restorani kööki ka! Polegi seal täna veel olnud! Sergo (Lauri Pedaja) ja Fred (Märt Koik) on käima tõmmanud tõelise sae ja vaidlevad täiesti totrate asjade üle. Sergo kiidab kasse, Fred koeri. On olemas päästekoerad, juhtkoerad pimedatele, kuid kassid on lihtsalt kõvad tegijad. Sergo kiidab Brad Pitti ja Fred Marko Matveret! No täiesti mõttetu teema! Mis on vahet, kes on parem, kas Pitt või Matvere! Mõlemad on ju head! Vaidlus venib ja venib, juba läheb solvanguteks ja sõimlemiseks nii, et see takistab tööd!

Samal ajal baaris, tuleb Saskia küsima Kaspari ja Maksi käest espressot, ta ei saanud öösel magada. Seda kuuleb ka Natali, kes kinnitab, et mõrvarid tegutsevadki öösiti! Mõlemad tüdrukud lahkuvad, Maks ja Kaspar on masenduses, midagi tuleb välja mõtelda, et türdukud saaks lepitatud.

Tagasi haiglasse. Maks ja Kaspar on peakokale toonud suitsu, terve ploki. Tuleb ka Leino (Jaanus Mehikas), kes uurib, kuidas peakokal läheb? Ta kinnitab, et neil on köögis probleeme. Fred ja Sergo vaidlevad ja tülitsevad, töö on juba häiritud!

Viktor teeb ettepaneku panna riiukuked külmkambrisse, kuid Leino kinnitab, et pärast seda, kui peakokk külmkambrisse pandi, siis enam sellist asja ei tehta!
Viktor teeb ettepaneku riiukukki lepitada sellega, et Leino võiks lubada Sergol iga päev kaks kilo liha varastada, mida nagu nii teeb ja Fred võiks tulla iga päev tund aega hiljem.

Leino kinnitab, et Fred tulebki ju iga päev tund aega hiljem. No siis võiks öelda, et Fred võib tulla samal hiljem, aga kõik teised tulevad tund aega varem!!! Uskumatu!!! Mis jama!!! J akas sellest on ka kasu? Ma usun, et same seda varsti teada.
Maks ja Kaspar kuulavad seda kõike pealt. Maks teeb ettepaneku panna tüdrukud külmkambrisse! Kasparile ei tundu see päris õige ja hea mõte olevat...

Peakokk paneb suitsu põlema. Tõmbab sügava mahvi ja laseb lae alla ilusa suitsurõnga. Milline nauding! Suitsurõngas tõuseb suitsuanduri poole ja see hakkabki karjuma! Siseneb raviarst, ja näeb Kaspari käes sigaretti, mille baarman Viktori käest ära võttis! Vaene Kaspar, jälle on tema süüdi! Ja ta saab riielda, et see on ikkagi haigla! Jäta see meelde endale!

Tagasi kööki. Leino on alustanud Sergo ja Fredi lepitamisega. Sergoga lepitakse kokku nelja kilo liha asjus, et ta võib iga päev nii palju liha majast välja viia. Fred võib tulla tund aega hiljem ja teised tulevad tund aega varem. Oh õudust, millised järeleandmised, kuid nüüd peaksid riiukuked leppima.

Samal ajal meelitab Maks külmkambrisse Saskia ja Kaspar võtab Natali sülle ja viib oma neiu sinna! Nüüd on riiakad korterikaaslased külmkambris kinni ja Maks ning Kaspar kuulavad ukse taga, kuidas olukord laabub. Selline "lepitamine" ei vii mitte kuhugile. Riid jätkub ka külmkambris, juba on kuulda selliseid sõnu nagu "lammas", "putukas" jm. Natali ja Saskia lendavad külmkambri uksest välja, juba on käed juustes, käib madin.

Köögis selgitavad olukorda ka Sergo ja Fred. Mõlemad teevad järeleandmisi, kuid siis selgub, et Leino on nad "lõksu meelitanud" ja mõlemale "head meelt" teinud. Tüli jätkub uue hooga!

Oleme vahepeal ka Maksi ja Kaspari üürikorteris, kus poisid öösel telekamängu mängivad. Samal ajal on selgunud et Saskia lõhkus Natali lemmikkruusi ja tüdrukute tüli jätkub. Nüüd lendavad juba veelgi karmimad sõnad nagu "sitapea" ja "idioot".

Peakokk õpetab oma abikokka Leinot, et ta peab olema nüüd eriti ilge ja kuri mölakas nagu peakokad ikka on! Muidu head asja ei saa. Leino lahkub.
Viktor Paulus paneb suitsu põlema ja tolmuimeja tööle. Sellega on nüüd hea sigaretitossu ära imeda! Taaskord tuleb raviarst, peakokk peidab põleva suitsu teki alla! Oli nüüd seda veel vaja! See asi ei lõppe hästi! Juba on märgata teki alt tulevat tossu!

Köögis tagasi. Leino saab valmis uhke kalaroa, mis ootab lauale viimist. Sergo topib salaja tšillipipra kalade vahele! Saskia on varsti võileivaga tagasi! Klient on vihane, mis jama see on. Fred vihjab, et Sergo on selle sinna vahele pannud! Sergo lisab, et see on Fredi uus retsept – suus praetud kala!

Ja oleme jõudnud tänase osa finaali. Ja nagu ikka, hakkavad asjad nüüd hästi kiiresti juhtuma!
Haiglas on hirmus suits ja suitsuandurid annavad häiret!

Köögis läheb tõeliseks toidusõjaks, mida Sergo ja Fred alustavad, kuid varsti löövad seal kaasa ka Maks, Natali, Saskia, Lui (Andres Roosileht) ja Kaspar. Valitseb tõeline kaos! Kõik on mingi jamaga koos, rääkimata köögist! Mängus on toored monad, tomatid, šokolaadikreem, jahu, tomatikaste ja muu söödav! Ja Vaya Con Dios laulab taustaks "Nah Neh Neh"!

Kööki sisenevad administraator Vika (Margaret Kodusaar) ja Leino. Kui võimalik, siis paneks käe ette, ärge praegu tulge! Meil on äge toidusõda! Leino saab vastu pead kaheksajalaga, mis abikoka pähe rippuma jääb! Päris uhke vaatepilt, nagu oleks Leinol juuksed pähe kasvanud!

Nüüd saab Leino pahaseks ja ta tõdeb, et tema arvates ei oksa inimesed ilma šeffita tööd teha, mistõttu peavad nad oma šeffi saama! Ja siis hakkab Fred "laduma" – Sergo ja Fred töötavad see kuu ilma igasugu puhkepäevadeta, ülejäänud jääva ilma preemiast! Ja kurat! Koristage see köök ära! Et poole tunni pärast oleks kõigil tellimused täidetud! Et kõik lühidalt kokku võtta, siis kinnitab Leino, et kõik on tohletanud baklažaanid! See on mahlakas! Ja mulle meeldib, kuidas muidu rahulik Leino ennast käima tõmbas! Tubli poiss!

Seltskond hakkab kööki kraamima, kuid Maksil taaskord uus mõte! Ta sosistab midagi Kasparile kõrva ja varsti ongi riid valmis! Kaspar nimetab Maksi tüdrukut kõõmaks, Maks omakorda Kaspari kaasat idikast kõplaks! Päris ilusad komplimendid ju! Maks paneb auru juurde ja tõdeb, et Natali on oma idude söömisest ajud täiesti kärsatanud! Kaspar kutsub Maksi välja, lähme teeme sotid selgeks! Välja nad lähevadki. Saskia ja Natali tahavad poistele järgi minna, kuid tee peal on ees "emalõvi" Vika, kes käsib tüdrukutel ennast korda teha ja saali minna enne, kui kõik külastajad teise restorani lähevad.

Samal ajal saab peakokk haiglas paraja peapesu oma raviartsilt. Viktor Paulus üritab teeselda küll hirmsat valu rinnus, kuid raviarst näeb selle "valu" läbi!

Üürikorteris närveerivad Natali ja Saskia – kus on kutid? Telefonile nad ei vasta. Saskia kinnitab, et poistega on kindlasti kõik korras! Maks ja Kaspar tulevadki koju – Maksil on ninas vatitükid ja Kasparil on käsi kipsis! Tüdrukud on ehmunud, ja kui nad mõistavad (arvavad), et poised nende pärast kaklema läksid, siis on rahu maa peal. Juba istutakse söögilauas ja lõigatakse torti! Nii vähe oligi vaja? Või? Natali võtab klaveritooli ja ronib sellele, et ülevalt köögikapist midagi erilist võtta! Ta hakkab kukkuma ja kipskäsi Kaspar haarab tüdruku sülle! Nii palju sellest haigest käest ja kipsist! Maks kinnitab, et see oli jumala hea plaan ja peaaegu töötas ka, kuni Kaspar nüüd sellise lollusega hakkama sai! Tüdrukud saavad aru, et neid on tahetud taas kord lollitada!

Haiglas üritab Viktor Paulus suitsu põlema panna... lööb käega ja viskab suitsud prügikasti. Ja meie suurepärases üürikorteris on noored magama jäänud – Saskia koos Nataliga ühes voodis, Maks ja Kaspar teises voodis... Kaspar paneb käe ümber Maksi...

Ja ongi läbi. Päris kiirelt läks. Tempokalt ja naljakalt. Ja olgem ausad juba ainuüksi selle toidusõja pärast tasus vaadata. Oli näha, et ka näitelejatel endal oli tõeliselt lõbus selles toidusõjas kaasa lüüa ja seda oli tunda ka ekraanil. Oli nalja ja veidi tõsisemaid noote, ja mine tea, millal peakokk haiglast välja saab... kas Maks ja Saskia, Kaspar ja Natali lepivad? Kas Leinost saabki nüüd uus peakokk? Küsimused ootavad lahendamist! Ja seda juba varsti järgmises osas.