Tallinna munitsipaalpolitsei juht Raik SaartFoto: Heiko Kruusi / Linnaleht
Toimetas Kristin Aasma 26. oktoober 2015 11:06
Soome meedia on küsinud Tallinna munitsipaalpolitseilt (mupo) kommentaari selle juhi väite kohta, et soomlannad käivad Tallinnas kodututega seksimas, nagu kirjutas eelmisel nädalal "parteileht" Pealinn. Mupost väideti, et tegemist on vääritimõistmisega ja lükkas süü Pealinnale, mis puhus seksiteemast mulli.

22. oktoobril ilmus Pealinnas artikkel, kus mupo juht Raik Saart, kõneldes konverentsil "Turvaline Tallinn", väitis, et soomlannad käivad Tallinnas D-terminali taga kohalike asotsiaalidega seksimas. Pealinn on edastanud mupo juhi sõnad nõnda: "Tegemist on üsna räpase ja ebameeldiva kohaga. Kuid üks kambrikene seal on puhas – sinna on telliskivide peale pandud lauad, selle peale madrats puhaste linadega. Mis see on? Selgus, et meie põhjanaabrite naised, kes käivad siin viina võtmas, tahavad ka teistlaadi meelelahutust. Tundub võimatu, kuid meile näidati trofeedena nende naiste aluspesu. Mis vägi ajab kultuurse rahva naised sinna prügimäele bomžidega hullama – arusaamatu!"

Tänases Iltalehtis teatas mupo pressiesindaja Meeli Hunt, et Pealinnas ja teistes väljaannetes, sh Soome meedias levinud teate puhul kodututelt seksi otsimas käivatest soomlannadest on tegemist vääritimõistmisega.

"Meil on väga kahju, et moonutatud, kuulujuttudele põhinev teave on levinud Soomeni," sõnas Meeli Hunt Iltalehtile. Hunt lükkas süü Pealinnale, kus olevat Saarti juttu valesti tõlgendatud, moonutatud ning eraldatud see kontekstist. Hundi sõnul kõnelenud Saart konverentsil erinevatest tänapäeva probleemidest nagu kodutus

"Teame, et Eestisse tuleb soomlasi alkoholi ostma ja jooma. On ka soomlasi, kellel on probleeme, nagu on igas ühiskonnas," rääkis Hunt. "Meie ei mõista joomise või seksi harrastamise üle kohut. Keskendusime sellele, millest sellega seoses olevad probleemid tulenevad. Sellest Saart oma ettekandes rääkis. Nüüd on meedia püüdnud leida teemast huvitavat või seksikat, tehes sellest mulli," rääkis Hunt.

"On kurb ja eriti kahetsusväärne, et teema sai meedias sellise pöörde, meil on selle pärast tõesti kahju," ütles mupo juht Raik Saart Iltalehtile.