Eesti uudised

Toitumisnõustaja kasseerib hädalistelt kopsakaid summasid ebateaduseks tunnistatud analüüside eest (21)

Eesti Päevaleht, 26. oktoober 2015 07:47
Madleen Simson Pärnus tervistavas stuudios 2010. aastal. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees
Loomaarsti haridusega toitumisnõustaja Madleen Simsoni, kes on Šveitsi toidulisanditootja nime kandva mittetulundusühingu Stelior eestvedaja, testidele kulutab aastas raha vähemalt paarsada eestlast.

Üks test võib maksta kuni 600 eurot ning osa analüüse töödeldakse kahes kahtlases Prantsusmaa laboratooriumis leukotsütotoksilist meetodit, mis arstide sõnul on juba üle 20 aasta tagasi tunnistatud diagnoosimiseks kõlbmatuks.

Samal teemal

Madleen Simson tunnistas Eesti Päevalehele, et on teadlik leukotsütotoksilise analüüsi kohta tehtud uuringutest, kuid telefonivestluses nimetas ta, et kasutab seda, kuna usub selle tulemustesse ja olevat näinud seda nii enda kui ka oma klientide puhul toimivat.

Üks kloordioksiidi grupis osalev ema (ta eitas, et lapsele mürgist kemikaali manustas) rääkis Eesti Päevalehele, et oma autismi diagnoosiga lapsele abi otsides soovitati grupist talle Steliori-nimelist keskust, kus lapsele tehtud ligi 100eurone analüüs näitas keelatud toiduaineid, mille järgi koostati menüü ja müüdi paarisaja euro eest toidulisandeid, kuid see kõik lapse autismi ei mõjutanud.

Artiklit tervikuna lugege Eesti Päevalehest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee