Eesti uudised

Milleks kasutavad ministrid esinduskulu

Teet Teder, 26. oktoober 2015 07:00

21 KOMMENTAARI

k
Kodanik/ 26. oktoober 2015 13:38
Huvitav,kui vaadata meie linnades või alevikes,külades liikuvaid inimesi on kõik väga kenasti ja korralikult riides ning arvan,et kõik reed riided on inimesed ostnud ikka oma palga eest ja vist kellegil neist ei ole "101"palka,sest need kellel on, ei käi tänavatel. Üle ültse kui sa oled rahvaesindaja,rahva pale,siis ole ka rahva sarnane:sõida ühistranspordiga,käi jala,riietu kaltsukatest,nii nagu enamik rahvast,aga muidu on nagu sibula seadus PEALT KULDNA KUID SEEST PANEB IKKA NUTTMA
l
Loogika/ 26. oktoober 2015 11:27
Selle loogika järgi võiks oletada, et riigikogulased on kõige saamatumad ja toimetulekuoskamatud inimesed üldse!!! Rahva rahadega ostetakse neile selga riided, makstakse kinni elamiskulud, kingitakse ametiauto, tasustatakse heldelt palganumbriga jne. Tavakodanik ei oska sellistest privileegidest mitte unistadagi.
k
Kuradi/ 26. oktoober 2015 11:12
parasiidid. Kas tõesti ükski kamm neile turja ei hakka? Iga nurga pealt paistab välja üks jube laristamine. Kas tegemist on võistlusega kes rohkem suudab? Ostku ise oma räbalad ja majoneesid. Keegi peaks juba ammu arusaama, et eesti maksumaksja ei taha seda tsirkust üleval pidada.
n
noo/ 26. oktoober 2015 09:34
Vaadates, kes on valitsuses, siis on vägagi tõenäoline, et esinduskulu on lihtsalt palgalisa ja kogu lugu. Tegelikult see ongi nii sätitud ja ei olegi midagi kobiseda. Naljakas muidugi on, et 5000 eurose kuupalgaga ei jää oma riiete ostuks midagi järele ja peab riigi käest abi saama.
h
Hihhii/ 26. oktoober 2015 11:09
Peris hää tunne, kui tead, et oled oma panuse andnud nt Taavile sokkide ostmiseks, ta meil niiiii vaene,suured pangavõlad kaelas, kahju kohe noorest mehest.
i
ilus mõte/ 26. oktoober 2015 09:32
riik korraldagu riigihange leidmaks firma,kes varustaks riigikogu liikmeid,ministreid ja suuri esinduskulusid saavaid ametnike ühtse vormiriiete,autode ja üürikorteritega! Valijatel kohe selge pilt,
kellele oma hääle andis!
m
Mats./ 26. oktoober 2015 09:30
Nüüd võeti kinni autojuhieksamineerijad altkäemaksuvõtjad kuna võetakse kinni erakondade altkäemaksuvõtjad. Riigikogulaste palgad tuleb siduda miinimumpalgaga, annetused erakondadele võrdsustada altkäemaksuga, erakondade riiklik rahastamine lõpetada ja riigikogulaste kuluhüvitis kaotada.
n
njaa/ 26. oktoober 2015 09:07
kui mingeid esinduskulusid anda, siis just ministritele, kes positsioonilt tunduvalt olulisemad ja võivad sattuda ka rahvusvahelisse meediasse.
t
Teeline/ 26. oktoober 2015 18:55
Kui esindamisest rääkida, siis tuleks riiklik esindustasu maksta kaugsõidu autojuhtidele, kes kohtuvad päeva jooksul rohkemate inimestega, kui kõik ministrid kokku.
a
Ants Rannula/ 26. oktoober 2015 08:36
AGA VALIMISKASTIDE juures olid ajud koju unustatud.
Ikka ISE valisid ja kinnitasid olematu põhiseaduse ja valimisseaduse!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

m
mmm/ 26. oktoober 2015 07:56
Miks minul pole siis palka arvestatud esinduskulu?Ikka tuleb palgaga välja tulla.Kui Riigikogul on nii suured palgad,siis peaks ka nemad oskama raha lugeda ja omale riided selga osta palga eest.See on olnud aastaid idiootsus.Valitsus vöiks selle jama löpetada ja tuua sisse uus seadus,et järgmistel sportlastel ja ajakirjanikel oleks ikka riided ostetud oma raha eest,mitte rahva raha eest.
r
RIIGIKOGU/ 26. oktoober 2015 08:51
liiget vaatan v õ r d s e l t hea arsti, inseneri, kokka , õmbleja või talupidaja jne tööpõldudega, EI pea riik seda oma mureks kui Võrumaa kokk
peab maakonnas tööpuuduse pärast kas Tallinnasse või Helsingisse tööle
käima...... siin on iga inimese oma mure kuidas kohale jõuab... mida selga
paneb nii tööle kui teatrisse, kuidas lahendab söögi probleemi ----- nii
peaks olema ka nende inimestega, kes " 101 " kohale trügivad.... Tallinnas
lammutatakse korras koolimaja (Punane 17 vist) - tehtagu riigikogulastele
ühiselamu ( on ju trügijatel eelnevalt oma elamine olemas, ja ka riided
seljas ) , nõuan , et kandideerimise ankeedil peaksid need lahtrid olema....
aga kui vaatan istungeid - on saalis ainult 1/3 kohal --- teised
vist shoppamas....
r
riin/ 26. oktoober 2015 07:37
see oleks nagu näkku sülitamine. üks hoiab oma töökohast 15. küünega kinni. võiks puhata aga rahahimu on nii suur, et ei saa.
v
Vikatimees/ 26. oktoober 2015 07:31
Esinduskulusid kui avaliku varguse üks aste. ei ole vaja,eriti sellistele olenditele kes on igasuguse au ja lugupidamise kaotanud,terve riigi valitsus,riigikogu,Palgad on neil piisavad ,et jõuaks osta omale riided selga,samas ostku riik neile ühtlane tööriietus,või rentigu kostüümid vanglast,iseloomustab tõetruult olendi iseloomu ja käitumist.Siin riigis on kuluhüvitis seadustatud varguse liik,inimesed kes seda saavad ,ei ole veel pädevad seda ausalt kasutama,seega riik toetab antud juhul kuritegevust,korruptsiooni.MOTT
j
jah, 1. päev ametis/ 26. oktoober 2015 07:35
ja juba ülikõrge palk ja esinduskulu.... nutma ajab lihtsalt. seepärast nad nii hirmsasti sinna riigikokku tahavad. MA MÕTLESIN KUNAGI, ET NAD TAHAVAD MEIE ELU KAUNIKS LUUA.
k
Kellamees/ 26. oktoober 2015 07:49
To 7:31 Tubli, said naela-pea pihta !!! Väga tubli !
e
emitaatides/ 26. oktoober 2015 07:29
ei ole tulumaksu ega käibemaksu ja kõik on ilus. mis saaks, kui me ka ei maksaks?
j
ja bensiiniliiter on 50 senti/ 26. oktoober 2015 07:30
m
milleks esinduskulu?/ 26. oktoober 2015 07:28
kui palk on nii kõrge, kas sellest ei saaks ülikonda osta? Kui lihtinimesed vaevlevad vaesuses ja tõesti rabavad väikese raha eest tööd teha, siis on sellist külluses elamist paha vaadata. Maksame makse, et käputäis rikastel oleks ilus elu!
k
Koss/ 26. oktoober 2015 07:25
Tulumaksu tagastusse töölkäimise kulud, laste huvkringid, lisage oma arvamusi, tegemist on lõppude lõpuks rahvavabariigiga, mitte genosseztadtiga
k
Koss/ 26. oktoober 2015 07:25
Tulumaksu tagastusse töölkäimise kulud, laste huvkringid, lisage oma arvamusi, tegemist on lõppude lõpuks rahvavabariigiga, mitte genosseztadtiga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee