KES TEAB: Kõigil, kellel on Markkuse praeguse asukoha kohta informatsiooni, palutakse teatada numbril 112.
Teele Talve 26. oktoober 2015 07:00
Reedel Võrus kaduma läinud Markkus Ansbergi (17) lähedased on murest murtud. "Oleme teda otsimas käinud, eile otsisime, täna öösel otsisime, aga ei midagi," ütleb noormehe ema.

Ema sõnul on nad poja leidmiseks linna ka otsimiskuulutused üles pannud. Ta ütleb, et ühtlasi on käidud vaatamas kohti, kuhu inimesed iga päev ei satu. "Aga ei midagi. Oleme proovinud turvakaamerate videoid vaadata, kus ta kaadrisse oleks pidanud jääma," lausub ema, et senini pole isegi seeläbi infot saadud, sest turvakaamerad ei tööta.

Ema sõnul vihjeid poja asukoha kohta tulnud pole. Seda, et noormees tahab äkki aega mõtlemiseks, ema ei arva. "Ta ei olnud selline, ta oli vaikse iseloomuga," kirjeldab ema Markkust.

Reede kesköö paiku oli Markkus suundumas koju, kuid pole sinna senini jõudnud. Viimane teadaolev kontakt Markkusega oli kell 0.30, kui ta viibis Võrus Räpina maanteel Säästumarketi kaupluse juures. Politseipatrullid kammisid läbi Markkuse võimalikud liikumisteekonnad ning paigad, kuhu noormees sõprade hinnangul minna võis, kuid seni ei ole otsingud tulemusi andnud.

Politsei pressiesindaja Kerly Peitel ütles, et laupäeval käis politsei koos vabatahtlike ja Markkuse lähedastega noormeest otsimas. "Otsingud lõpetati pool kolm öösel ja täna hommikul alustati kohe uuesti."

Markkus on 161 cm pikk, pruunide lühikeste juustega ja kõhnema kehaehitusega. Ta kandis kaubamärgi O’Neill pruuni jopet, musti pükse ja siniseid Nike jalanõusid.