Eesti uudised

Laaneots: kaitseväe hangete keskus võib kaasa tuua korruptsiooniohu (7)

Siim Randla, 26. oktoober 2015 07:00
TULEB HOOLIKALT VALIDA: Ants Laaneotsa sõnul peab hangete keskuse personal olema hoolikalt valitud ja kristallaus.Foto: Arno Saar

Endine kaitseväe juhataja, praegune riigikogulane Ants Laaneots näeb kaitse-väele plaanitava hangete keskusega ka korruptsiooniohtu: liikuma hakkab suur raha, mis võib tekitada mõnel kiusatuse teatud osa oma tasku panna.

Endise, nüüd juba tühistatud rahuaja riigikaitse seadusega oli suur osa kõikvõimalikke riigikaitsega kaasnevaid funktsioone, sh teatud hangete tegemine, pandud kaitseväele. "Viimane oli sisuliselt ülekoormatud lisaülesannete täitmisega, mis tõmbas üpris suure osa kaitseväelastest ära kaitseväe otseste ülesannete täitmisest. Ühtlasi oli puudus hangete spetsialistidest, kuna tsiviilisikuid ei rahuldanud kaitseväe pakutavad palgad, hangetega tegelevatel sõjaväelastel aga sageli puudus vajalik seadusandlik ettevalmistus ja teadmised, mis tekitas mõnikord vigu hankeprotsessides," ütleb erukindral Ants Laaneots.

"Kaitseministeeriumi välja pakutud hangete keskuste süsteemile on üle läinud mitme Euroopa riigi kaitseministeeriumid. See vabastas sõjaväed nendele mitteiseloomulikest ülesannetest ja suurendas võimalust ja aega otseste riigikaitseülesannetega tegelemiseks."

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee