Preester Vello Salo pälvis siseministeeriumi hõbeteenetemärgi suure panuse eest Eesti usu- ja kultuuriellu ning silmapaistvate teenete eest okupatsioonivõimude repressiivpoliitika uurimisel.

Siseminister Hanno Pevkur andis teenetemärgi üle täna Pirita kloostris.

"Tänavusel Maarjamaa 800. juubeliaastal saame eriliselt esile tõsta isa Vello Salo aktiivset tegevust meie ajaloo uurimisel ja teadvustamisel nii läbi tema kirjastuse Maarjamaa väljaannete kui ühiskonnas laiemalt," märkis Pevkur üleandmisel.

5. novembril tähistab katoliku kiriku vaimulik, literaat, tõlkija ja kirjastaja Vello Salo oma 90. sünnipäeva. Aastast 2001 on ta Pirita kloostri preester. Salo on avaldanud ülevaateid okupatsioonivõimude repressioonidest Eesti territooriumil ning ta juhtis pikka aega okupatsioonide repressiivpoliitika uurimise riiklikku komisjoni. Siseministeeriumi hõbeteenetemärk antakse vääriliste teenete ja tulemusrikka koostöö eest.

Jaga artiklit

4 kommentaari

M
mitte  /   12:04, 26. okt 2015
et ma nüüd usuks, et Vello Salo loeb Õhtulehest kommentaare, aga no tervist ja selget pead ikka ka edaspidiseks!
K
Kaks ja kaks võrdub - millega?  /   20:07, 25. okt 2015
Heakene küll, uuris okupatsioonivõimude kuritegevust aga soovitaks soojalt nüüd ette võtta okupatsioonivõimude kohalikud kaasajooksikud. Punakreml Kremliks aga oma särk öeldakse olevat ihule ligemal, võtaks siis Punatoompea käsile või mis.
Salo on ka üks nendest kes tihtipeale vääratab ja nimetab Eestimaal kehtestatud kommunistlikku režiimi Vene okupatsiooniks. Venelased, Venemaa oli ise sellesama raežiimi poolt okupeeritud. Millest või kellest Jeltsin Venemaa suveräänseks kuulutas? Ega ometi Venemaast??
Kui esimeses tehtes tehakse viga, et kaks ja kaks võrdub viiega, siis tehtagu kõik järgnevad tehted õieti, lõppvastus on ikka vale.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis