Foto: Hille Hanso
Õhtuleht.ee 25. oktoober 2015 10:40
Eesti moslemite kogukonna ja MTÜ Mondo kogutud annetuste abil said 34 süüria pagulasperekonda endale päikesepatarei abil töötava valgusti.

Valgustid andis Jordaanias Zaatari pagulaslaagris elavate õpetajate peredele üle MTÜ Mondo töötaja Kristi Ockba.

"Zaatari laagris on probleeme elektrivarustusega. Elektrit on heal juhul 4-5 tundi päevas, aga paljudel päevadel üldse mitte. Tulemas on pikk pime talv ja inimeste jaoks on lisavalgustus hädavajalik. Täname kõiki annetajaid ja Kätlin Hommik-Mrabtet annetuste kogumise korraldamise eest," ütles Ockba.

Valgustite jaoks annetas Eesti moslemite kogukond 481 eurot, 239 eurot kogus MTÜ Mondo.

"Lamp tuli õigel ajal, sest varakult läheb pimedaks ja lapsed ei saanud õhtuti õppida ning mina tunde ette valmistada," rõõmustas arvutiõpetaja Rabea'a Abu-Zaid perele kingitud valgusti üle.

Eesti MTÜ Mondo annab humanitaarabi Süüria piiri lähedal asuvas Zaatari pagulaslaagris alates 2013. aastast. Laager avati 2012. aastal, praegu on laagris umbes 80 000 pagulast Süüriast, veerand neist on lapsed. Mondo korraldab pagulaslaagris arvutikursusi 18-35-aastastele noortele, kursusi toetab Eesti välisministeerium humanitaarabi vahenditest.

Kommentaarid  (24)

Mr Cool 26. oktoober 2015 01:51
Noile kõigile ilusad laternad silmade alla och naelu täis taguda!
Mats 25. oktoober 2015 21:06
Peab ütlema, et viletsasti töötasid, kuna nii vähe raha kogusid. Huvitav, kus kohas nad oma kogumisega tegelesid? Oleks tulnud paremini ja rohkem propagandat teha, siis oleksid tulemused ka suuremad kui närused 700 euri. Ja mis rahade eest prouad sinna komandeeringusse sôitsid? Kas isiklike rahade eest vôi skeemi järgi kogutud raha - sôidukulud= 700
Arvan, et kui kogutud raha eest ostetud paneelid oleks mingil muul kombel kohale toimetatud, oleks kasu rohkem olnud.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS