Eesti uudised

URMAS PAET: põgenikekriisist ei tohi saada Türgiga kauplemisobjekt

Õhtuleht.ee, 24. oktoober 2015 12:37

19 KOMMENTAARI

i
Indrek2/ 25. oktoober 2015 12:33
Türgi pole siin lahendus vaid OSA PROBLEEMIST!
n
nojah/ 25. oktoober 2015 10:06
h
Huvitav/ 24. oktoober 2015 20:19
mis abi loodab eesti natolt kui Tyrgi kuulub ka natosse ja nato ei suuda teda kaitsta 10nete tuhandete isise vöitlejate eest kes riiki tungivad. Kui nato teeb isisega koostööd siis järelikult PEAB eesti natost välja astuma.
s
Seegi/ 25. oktoober 2015 00:57
on koostöö kui merkel isise sõjardid Euroopas lahkelt vastu võtab.
t
T.Mets/ 24. oktoober 2015 18:59
Vaata, Paat, kui sinu tulevik oleks minu otsustada, siis see lihav, täissöönud ja endast kõrgel arvamusel eurosaadik leiaks edaspidist rakendust sulasena ühe mulgist külakulaku juures
l
Loodan, et/ 24. oktoober 2015 15:59
leitakse siiski mahti ka turvalisuse küsimuste jaoks. Mulle tundub, et antud teema on EL küll vähe kajastamist saanud (võrreldes nt USA-ga). Lihtsalt üks kaheldav näide arengutest (video taust ei ole täpselt teada aga eks neid ISIS lipuga vehkisi on ennegi olnud). Väidetavalt on üle maailma ISIS-ga ühinenud ca 30 tuh võitlejat (sh Euroopast). Tuhandetel on passid, mis võimaldavad segamatult rännata. Palju neid on sisse imbunud ja imbumas, ei ole teada (veebr algallika andmetel oli antud arv 4000; tunnistajate andmetel paadis võib-olla 4 - 10 võitlejat. Meeste hordid, mis on kontrollimatult piire ületanud, on märkimisväärsed. Palju liigub registreerimata / jälgi jätmata ringi, me ei tea. Seda lisaks sellele, et EL on radikaliseerumisega kimpus. Mina väidan, et massiline migratsioon on väga selgelt seotud sise- ja välisjulgeolekuga. Kas Türgil tõesti ei ole kohustusi piiride kaitsmisel, millega survestada nt juhul kui teemaks on EL-ga liitumine. Kas on võimalik teha nii, et pagulastel poleks õigust Türgist lahkuda (st vabalt liikuda EL-s kui Türgi liitub EL-ga)?
https://www.youtube.com/watch?v=df5zAYgoLdU
k
khm/ 24. oktoober 2015 18:49
mul on nagu viimase arvuna meeles 7000 Euroopasse jõudnut, aga see oli väga ammu. Huvitav kas see must kalts ongi juba avalikult välja toodud islamisõja lipp, mis videoski? http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/inside-isis-the-first-western-journalist-ever-gi...
Milleks Türgile EL, kui ISIS on USA oma ja koos ISIS-ega juba EL üle võtta on hoopis põnevam? Jääb veel küsida, mis rollis on NATO sh siinne Kaitsevägi USA toetusel toimuvas Islamisõjas Euroopa ülevõtmiseks?
a
Alar1/ 24. oktoober 2015 14:59
Uus rahaühik: Pagulane. Koht Euroopa parlamendis - 10 pagulast. Pudel viina - pool pagulast.
k
Küsimus/ 24. oktoober 2015 13:53
Tore, et kommunikeeritakse arvamusi ka oma rahvale. Tahakski olla kursis Eesti seisukohtadega.
Küsimus: aga Merkel ju läks kauplemisteed ning jõupositsioonil on Türgi? Kas need punktid, mida Türgi nõuab, on aktsepteeritavad? Mis siis saab kui Türgi on El-s? Pagulastel vaba liikumine? Kas Türgil ei ole mingeid liitumiseelseid nõudeid veel täita - nt nende suutlikus võidelda kuritegevusega (pean silmas inimssmuugeldamist)? Ootaks huviga arutelu või artiklit antud teemal - stsenaariumid, mõjud jne
t
to küsimus/ 24. oktoober 2015 16:58
Kas usud mingeid tobedaid arutelusid või asjalikke artikleid sel teemal Eestis? Ise pead analüüsima andmeid. Türgi on muidugi jõupositsioonil. Viimane tugevam avaldus Türgi poolt oli-me ei soovigi E. Liitu astuda. Nad tahavad praegu tegelikult samasuguseid lepinguid EL-ga nagu on Norral, Šveitsil. Türgi tahab ja on sillaks Euroopa ja Aasia jaoks, nagu on see ka varem olnud. Mulle jutustasid Türgis haritud inimesed- õppejõud, pedagoogid, mida nende pressis asjatundjate poolt kirjutatakse.
e
Ei usu ammu/ 24. oktoober 2015 17:13
Aga ma huviga ja skeptiliselt kuulaks. Ütleme nii, et teiste riikide seisukohtadest tean rohkem. Kommunikatsioon rahvale peaks justkui kohustuslik olema. Tegelikult me teame väga vähe sellest, mis Brüsselis toimub. Kui väga otsida nt Euroopa Parlamendi ja Komisjoni lehtedelt, siis leiab üllatusi.
v
25. oktoober 2015 09:43
Vot siis mõtle, miks sellist tendentslikku infot edastatakse ja kuluta oma vähest vaba aega selleks, et otsida muud infot, aga ära passi uimasena teleka ees ainult ühte programmi passides, need kõik on programmeerimiseks, sh discovery. Abusurdne on lasta ennast praegusel ajal meedia kaudu uimastada ja hirmutada. Saage aru, et see on tipptasemel teaduslikult läbi mõeldud, kuidas teid zombistada, see on reaalselt töötav ajupesu desinformeerimisega, luukse sulle võltsfaktidel põhinev kujutluspilt reaalsusest. Kui te ise ei viitsi uurida, kuidas see toimib hoidke vähemalt eemale kõigest, mis tundub, et see asi ei ole õige, kuni ei ole ise asjas selgusele jõudnud, kuulake oma sisetunnet, otsige rohkem infot igas kohas kus küsimused tekivad, teisiti lihtsalt ei ole võimalik praeguses maailmas orienteeruda.
t
25. oktoober 2015 19:50
thank's! Väga asjalik mõttekäik, ja õieti öeldud. 95% sööb pestitsiide, vahib ERR-i uinub diivanil ja mõtleb, et elu täpselt nii ongi. Läheb aega sellega!
s
26. oktoober 2015 13:54
siis on hilja, hilja peremees!
m
Mida/ 24. oktoober 2015 13:35
siis praegu tehakse, kui mitte ei kaubelda? Praegu toetame rahaliselt ja kui Türgi on EL. siis juba kõigil pagulastel nii-öelda vaba liikumine. Huvitav kas nad ise seal aru saavad mis suppi nad keedavad?

j
jants/ 24. oktoober 2015 13:31
paedu hakkab nüüd soiguma.Kui sakslaste ullike angela kutsus kõik "süürlased",olgu nad afgaanid,albaanlased,eritrealased,sudaanlased või kes iganes Euroopasse,siis võtku nad vastu või saatku tagasi.Multikultiga on niigi endale häving kaela tõmmatud,selle kiirendamisega tegelegu ise.
k
Kuule Paet/ 24. oktoober 2015 13:26
Sa seisad nendes ridades seal, kes seda põgenike tulva põhjustavad. See mida siin eesti rahvale leierdad on selle lobi tagajärjed .... "a-la helpige nüüd minu suppi!"
k
Kk/ 24. oktoober 2015 13:24
Kuni Eesti EL.st väljaastumise referendumi korraldamiseni KÜLMUTADA KÕIK Eestiga seonduvad otsused.