Eesti uudised

Euroopa Kohus lükkas ümber Eesti seisukohad bitcoinde osas 

Õhtuleht.ee, 23. oktoober 2015, 21:32
Foto: Reuters / Scanpix
Euroopa Kohus jõudis eile  järeldusele, et virtuaalse raha ehk bitcoin'idega kauplemine on käibemaksuvaba. Kohtuotsus lükkas seega ümber Eesti senise seisukoha bitcoin'ide käibemaksuvabastuse suhtes.

Eesti Krüptoraha Liidu juhatuse liikme ja advokaadibüroo GLIMSTEDT partneri Priit Läti sõnul on Euroopa Kohtu otsus märkimisväärse ja märgilise tähtsusega, mõjutades Euroopa Liidu tasandil üheselt mõistetavate regulatsioonide loomist. "Meie eesmärk on anda oma panus ning aidata ekspertteadmiste ja -kogemustega kaasa Eesti riigile majanduslikult kasuliku ja jätkusuutlikku regulatsiooni loomisesse," lisas Lätt, kelle hinnangul peaks Eesti e-riigina olema ka Euroopa tasandil eeskujuks.

Samal teemal

Euroopa Kohtu otsus tulenes rootslase David Hedqvisti ja Rootsi maksuameti vaidlusest, kus Hedqvist vaidlustas Rootsi maksuameti arvamuse bitcoin'ile kohalduva käibemaksu kohta. Euroopa Kohtu menetluses esitasid oma seisukohad ka Euroopa Komisjon ning Eesti, Saksamaa ja Rootsi valitsused, kus näiteks Eesti jäi kindlaks tänasele maksuhalduri tõlgendusele, kuid Euroopa Komisjon toetas käibemaksuvabastust.

Eesti Krüptoraha Liit on teinud rahandusministeeriumile ettepaneku küsimust ja edasisi lahendusi analüüsida. Valitsuse tööplaanis on rahandusministeeriumile pandud ülesanne töötada välja virtuaalvaluutade tunnustamise poliitika, milles Eesti Krüptoraha Liit ja rahandusministeerium plaanivad teha tihedat koostööd.

Eesti Krüptoraha Liit on krüptoraha tehnoloogia entusiastide ja ekspertide poolt 2014. aasta novembris asutatud heategevuslik MTÜ, mille eesmärgiks on edendada Eestis krüptorahanduse valdkondi, seal hulgas ka tehnoloogiasõbralikumat ärikeskkonda ja haridust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee