Eesti uudised

Venemaa aastavahetuse turism on languses (4)

Õhtuleht.ee, 23. oktoober 2015 19:55
Foto: Mati Hiis
Paljud venemaalased on varasematel aastatel käinud uut aastat vastu võtmas Eestis, kuid tänavugi on aastavahetuseks ida poolt saabujate arv oluliselt väiksem.

Venemaa turismiametite liidu hinnangul on viimase kahe aasta jooksul aastavahetuseks välismaale sõitvate venemaalaste arv vähenenud viiekordselt ja tänavu sõidab aastavahetust piiri taha tähistama vaid 30 000 inimest, edastas ERR uudisteportaal.

Peterburis ja Moskvas sel nädalal toimunud ettevõtluse arendamise sihtasutuse (EAS) turismiseminaridel oli osalejaid arvukalt, sest Eesti on Venemaa reisikorraldajate hinnangul seni venemaalaste jaoks hinnatud reisisiht ja võrreldes Lääne-Euroopa riikidega ka rubla kursi langusele vaatamata suhteliselt taskukohane puhkuse veetmise koht.

"Kuigi, jah, langus on, aga vaatamata sellele on kõik Eesti ettevõtted ootamas, toode on olemas, ja muidugi see hea toit, atmosfäär, jõulutunne ja külalislahkus," ütles EAS-i turismiarenduskeskuse esindaja Agnia Nast.

Venemaal äsja avaldatud uurimus selle kohta, kui palju reisiti möödunud suvel piiride taha, näitas, et vaid 8 protsenti venemaalastest käis puhkusel välismaal ja neist alla protsendi valis reisisihiks Balti riigid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee