Eesti uudised

Jaapan võtab Eesti eeskujul kasutusele ID-kaardi (5)

Toimetas Kristin Aasma, 23. oktoober 2015 15:37
Peaminister Taavi Rõivas ja Jaapani majandusminister Akira Amar (paremal).Foto: Valitsuse kommunikatsioonibüroo
Peaminister Taavi Rõivas kohtus täna Eesti e-teenustega tutvuma tulnud Jaapani majandusministri Akira Amariga ja arutasid kahe riigi tihedamate kaubandussuhete ning digiühiskonna arendamise üle. Jaapan on esimene suurriik, kes on Eesti eeskujul kasutusel võtmas digitaalset isikukoodi.

"Mul on hea meel, et Jaapan on astunud otsustava sammu 21. sajandi digiühiskonna alustala loomisel läbi unikaalse isikukoodi loomise," ütles Rõivas tunnustades Jaapanit nende digitaalse isikutunnistuse MyNumber projekti eduka alguse puhul. "Mul on hea meel, et Eesti kogemused ja teadmised ID-kaardist leiavad järgimist."

Samal teemal

Kohtumisel andis Jaapani majandusminister peaminister Rõivasele üle isikliku MyNumber kaardi. Peaminister Rõivas ja Eesti IT-juht Taavi Kotka on esimesed välismaalased, kellele kaart on antud. Minister Amarist sai omakorda värske Eesti e-resident.

Rõivas tunnustas Jaapanit USA-ga vabakaubanduslepingu sõlmimise puhul ja avaldas lootust, et lähitulevikus saab allkirjastatud ka Euroopa Liidu Jaapani vabakaubandusleping ning Eesti-Jaapani topeltmaksustamise vältimise lepe, mis parandaks oluliselt Eesti ettevõtjate sisenemist Jaapani turule.

Peaminister Rõivas on kutsutud ühe peaesinejana kevadel Jaapani suurimale uue majanduse konverentsile.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee