Eesti uudised

"5 AASTAT HILJEM" TÄNA | Siim Kallas Eesti sisepoliitikasse naasmisest: ei kujutanud üldse ette, et selline moment võib tekkida (37)

Toimetas Marge Sillaots, 23. oktoober 2015, 14:05
Foto: Marion Pettai, Kanal 2
Kanal 2 saates "5 aastat hiljem" intervjueerib Roald Johannson poliitik Siim Kallast, kes aastatetaguses intervjuus uskus, et ei naase Eesti sisepoliitikasse. Täna, aastaid hiljem, ajab unustatud intervjuulõik Kallase aga muigele.

Siim Kallas oli kümme aastat (2004-2014) Euroopa Komisjoni asepresident. Aastal 2010, kõnealuse intervjuu andmise hetkel, uskus Kallas, et kahte jumalat teenida ei saa ja ta ei naase Eesti sisepoliitikasse. Läks aga teisiti. Andrus Ansip astus 2014. aastal tagasi Eesti peaministri kohalt, üritades ebaõnnestunult anda teatepulka esmalt ... Siim Kallasele!

"Ei olnud mingit põhjust oletada, et minu järele võiks selles funktsioonis vajadus tekkida," selgitab Kallas saates tagantjärele. Kas Ansipi ja Kallase vahel toimunu oli poliittehnoloogiline vangerdus? "Ei maksa üle konstrueerida," arvab ta. "Poliitikas väga palju asju lihtsalt juhtub."

"5 aastat hiljem" on Kanal 2s reedeti kell 20.30.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee