Eesti uudised

Riigikogulased proovisid omal nahal, kuidas on olla puudega inimene (5)

Kristiina Tilk, 22. oktoober 2015 07:00
KÕIGE RASKEM TAKISTUS: Märt Sults ei olnud ainus, kel selle takistusriba läbimine enim aega nõudis. Juhtus sedagi, et mõni rahvasaadik jäi püsti tänu sellele, et abistajad aitasid hullema ära hoida.Foto: Arno Saar

"Mida väiksem on takistus, seda väiksem on inimese puue," ütleb liikumispuudega Sven, juhatades sisse riigikogus toimunud simulatsiooni, mille käigus rahvasaadikud said omal nahal järgi proovida, mis tunne ikkagi on olla puudega.

Riigikogu konverentsisaali oli kogunenud märkimisväärne hulk poliitikuid, kes kõik töövõimereformi muudatuseelnõude üle otsustamise eel valmis kehastuma hetkeks nägemis-, kuulmis- või liikumispuudega inimeseks, et saada aru, mida teeb suhtlemisel inimene, kes ei kuule, ei näe või ei liigu tavapäraselt.

Ürituse raames oli igaühel võimalus ratastoolis istudes takistusrada läbida, öelda viipekeeles oma nime, avada poksikinnaste abil mahlapakki ja kommipurki või võtta toosist tikk ja püüda see põlema süüdata. Samuti pandi saadikud proovile erivajadusi puudutavatele küsimustele vastamisega.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.11.2015
TÖÖVÕIMEREFORMI VARJATUD POOL
14.11.2015
"Ei ole olemas tarbetuid ega mõttetuid inimesi!"
29.10.2015
ÕHTULEHE VIDEO JA FOTOD | Proteesikandja räägib "tavalise Eesti sandi elust": "Savisaar ostku parem endale korralik kuuskantvõti. Saab hakkama, ei ole hullu."
07.10.2015
Tiina Kangro | Invaliidide ja pagulaste ühepajatoit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee