Eesti uudised

Lõuna-Euroopas algas NATO kümnendi suurim õppus, millel osaleb üle 500 Eesti kaitseväelase (7)

Toimetas Kristin Aasma, 21. oktoober 2015 18:15
NATO Trident Juncture 2015 Portugalis 20. oktoobril 2015.Foto: Steven Governo / AP / Scanpix
Üle 500 Eesti kaitseväelase osaleb täna aktiivsesse faasi jõudnud NATO kümnendi suurimal õppusel Trident Juncture 2015.

Eesti kontingendist moodustavad enamuse Scoutspataljoni võitlejad, kes kuuluvad Eesti juhitud Balti pataljoni koos Läti ja Leedu kaitseväelastega. Kolme riigi ühise pataljoni juhtüksuseks on Scoutspataljon.

Samal teemal

Lisaks Scoutspataljonile, staabiohvitseridele ning logistikaelemendi võitlejatele osaleb õppusel ka mereväe laevastiku miinijahtija Admiral Cowan koos ligikaudu 40-liikmelise meeskonnaga, mis tegutseb õppusel NATO 1. miinitõrjegrupi koosseisus Vahemerel.

Trident Juncture on suurim NATO õppus peale 2002. aastal korraldatud Strong Resolve'i ja selle eesmärgiks on kontrollida NATO 2016. aasta kiirreageerimisüksuste (Very High Readiness Joint Task Force) valmisolekut. Sellise üksuse loomine lepiti kokku NATO Walesi tippkohtumisel eelmisel aastal.

Trident Juncture on siiani suurim NATO õppus, kuhu Eesti kaitsevägi on oma üksuse saatnud. Eestlastele annab Trident Juncture võimaluse harjutada koostööd nii meie Balti partneritega kui osaleda pataljonisuuruse üksusega NATO kiirreageerimisjõudude raamistikus.

Õppus kestab 21. oktoobrist 6. novembrini 16 erinevas piirkonnas Hispaanias, Portugalis ja Itaalias ning Atlandi ookeanil ja Vahemeres. Õppustel osaleb üldse üle 35 000 inimese, 60 laeva ja 140 õhusõidukit. Lisaks 27 osalevale NATO liikmesriigile on kohal seitse partnerriiki nagu Austraalia, Austria, Bosnia, Makedoonia, Rootsi, Soome ja Ukraina ning kaasatud on ka mitu suurt rahvusvahelist organisatsiooni - Euroopa Liit, Aafrika Liit, OSCE ja Rahvusvaheline Punase Risti Komitee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee