Juhtkiri

Juhtkiri | Kes paneks kuluhüvitistele päitsed pähe?

Õhtuleht.ee, 21. oktoober 2015 18:42

22 KOMMENTAARI

m
Milleks/ 22. oktoober 2015 14:14
paljudele üldse riigi kulul masinaid? Kui lubasid ei ole ja sõidab proua, siis selline peaks jalamaid Toompeaga hüvasti jätma. Kaua seda eesti rahvast nööritakse?
k
KAIE/ 22. oktoober 2015 13:59
See lõpmatu triangel nende kuluhüvitistega näitab ainult ühte - RK ei ole ise selget ja konkreetset reeglistikku paika pannud. Kui palju sellest summast läheb liisinguks, kui palju kütuseks ja millised vajadused ja teenused on aktsepteeritavad. Muidu jäädaksegi sel teemal jahuma . Ja eriti hea on traditsiooniliselt võtta muidugi keskerakondlaste kallal. Minu arvates tuleks arvestada ka seda kas saadikud elavad siinsamas võ eestimaa teises otsas. Sellest tuleneb ka suurem surve kütusele .
Aga sogases vees on alati hea kalastada . Klaarige lõpuks oma vesi ära ja tegelege riigile oluliste küsimustega.
h
HA-HA-HAA!/ 22. oktoober 2015 09:42
Nü on oodata kampaaniat..."vaheta oma auto väiksema ja soodsama vastu" Noh sellise mille liisingmaks jääb 450 piiresse.
t
Tuleks teha, tuleks keelata....!/ 22. oktoober 2015 09:08
No kes sellised tuleks, keelaks peaks ette võtma? Arvate, et siin kommenteerides hakkab parasiitidel teist hale? Saage ükskord aru, et enne ei muutu midagi, kuni rahvas taipab, võta kätte ja vea oma laisk taguots mäele. Et sealt teised laisad taguotsad alla kupatada. Isegi valida ei osata. Nutikas nina kinni, klõpsti, ja valitud. Tõepoolest! Üks hala ja kirumine Riigikogu ja valitsuse suunas, ise persetki maast lahti saamata. Ei lõpeta ükski lutikas sinu vere imemist, kuni sa teda laiaks ei litsu. Ah, mida ma targutan. Juba järgmised kommentaarid tulevad sama halinaga, nagu poleks midagi juhtunud.
z
zeus/ 22. oktoober 2015 08:52
Kuluhüvitised tuleb ära kaotada.Palk 3400 eurot on isegi suur.Milleks veel 101 kapsapeale kuluhüvitis ????????????
m
Mats./ 22. oktoober 2015 08:51
Riigikogulaste palgad tuleb siduda miinimumpalgaga, annetused erakondadele võrdsustada altkäemaksuga, erakondade riiklik rahastamine lõpetada jariigikogulaste kuluhüvitis kaotada.
j
Jah/ 22. oktoober 2015 08:43
See riigivargus tuleb üldse lõpetada.
m
Mx/ 22. oktoober 2015 08:28
Riigikogu kantselei peab liisima umbes 30 normaalse hinnaga autot, mida siis võimulolijad saavad
kasutada oma valijatega kohtumistele sõitmiseks jms. tegevuseks. Soovid näiteks peatset transporti,
broneerid eelnevalt auto ja sõidadki- see tuleb palju odavam rahva rahakotile. Aga palun kui tekib soov enda maasturiga kimada, siis palun kuid Oma rahakoti arvelt, sest saadav palk on selleks väga piisav.
Oleme praktiliselt loobunud hr. Talve saate , Galileo' vaatamisest, sest selle mehe põhjendused vägeva maasturi liisimise osas on päris jaburad. Kas tõesti kimab ta mööda soomülkaid ja metsatee pehmeid radu, et kohtuda kusagil üksiklaanes elava memme või taadiga? Loomulikult ei, sest tänasel päeval tullakse ikka saadikuga kohtuma ikkagi kusagile vallakeskusesse mida ümbritsevad asfalteed ja ammugi ei ela meie memmed/ taadid kusagil üksiklaanes. Ka meie oleme koolis käinud ja ei maksa
rahvast pidada rumalaks oma libeda jutuga, nii et adjöö Galileo.....
n
22. oktoober 2015 09:53
Need sinised elektriautod... ja kõigile! ! laadimisega käib valijaga kohtumisel ära küll. Ja külmal ajal meeldiks siis ka riigikogulasele rohkem soojas saalis istuda.

r
riigikogus on / 22. oktoober 2015 08:06
hea asi see, et võid päev otsa istuda saunas, teha trenni ja see kõik on TASUTA. Küsimus: millal lõppeb laristamine ????? Õ lleulatajatel, käterättidepakkujatel ja selle " TERVISEKESKUSE " elektriarve maksab lihtinimene kinni. Saunad köevad riigikogu keldris 8.00- 21 00 see ei ole ju normaalne.
N
Penskar/ 22. oktoober 2015 06:13
Naiivne küsimus: " Kes ( KES ) paneks...... ". Pigem tuleb küsida, MIS paneks ja samas ka vastata, et see peaks olema midagi Mahtra sõja-, või jüriöö-ülestõusu taolist, mis võtaks saadikutelt ära õiguse ise endale palga suurust, hüvitisi, toetusi ja mida iganes määrata. Kuni Riigikogu RAHVALE ei allu, minnakse seal järjest nahhaalsemaks.
k
kas siis ongi riigikokku valitud susserdajad ja petised/ 22. oktoober 2015 08:02
valige EKRET ja asi aus.
j
just,kuid kus on see teadlik valija valimiste päeval?/ 22. oktoober 2015 10:05
Martin Helme sõidab isikliku Volksiga,mis on 11 aastat vana,Helme sen.sõidab isikliku Kiaga,neil majoneesile ega mulliveele kulusid ei lähe?Miks need teised ahmivad täiega?Järelikult mindigi sinna niisama olesklema.
Vaatasin valimisea 16-aastale arutamist,10 saadikut oli saalis.
Kas ülejäänud kimasid valijatega kohtuma?Siis tembutatakse ööistungitega,
öötöö eest jälle hea pappi juurde nõuda.Kas nad ükskord täis ei saa?
EKRE tuleb valida,ei muud ja ei mingeid E-valimisi,et asi kindel oleks-ise jaoskonda.
j
Juku/ 22. oktoober 2015 03:12
Varastavad kuni on võimalus.
Tuleb ära võtta võimalus.
Nii lihtne see ongi.
s
22. oktoober 2015 09:56
see sinine elektriautu, sinna eo ole võimalik rohkem sisse laadida, kui mahub ja kanistriga koju ka ei vii.
e
Eedu/ 22. oktoober 2015 01:07
Kuna saab lollidemaa aru et küürakat parandab ainult haud. Riigipuuke parandab ainult tuli.
m
Mis valimised?/ 21. oktoober 2015 21:29
Juba praegu on aru saada, et rahvas ei oska ka järgmistel valimistel vahet teha, kes lubab, kes midagi ka teeb. Lakkuge panni, kuni pole tulemust!
t
Tont./ 21. oktoober 2015 19:52
Teate,võrreldes moslemi illegaalidele lähitulevikus kuluva rahaga on see kuluhüvitus üpris väike summa. Rääkimata suurenevast kuritegevusest ja mässudest.Kas peab tõesti olema nii napakas,et kõik see jama,mis toimub Saksamaal,Rootsis ja mujal,omas kodus ära proovida. Võtke järgmistel valimistel mõistus pähe ja valige kasvõi protestiks keda iganes,aga mitte refi ja sotse.
m
22. oktoober 2015 15:56
mis...arvad, et irlitsid paremad on või?
s
Sass/ 21. oktoober 2015 19:51
Ja loomulikult peab lõpetama, või vähemalt 5-60% lõikama parteide rahastamine riigikodanike taskutest! See on otsene vargus! Sugugi mitte kõik kodanikud ei toeta kartelliparteisid!
e
Eedu/ 22. oktoober 2015 01:11
Küürakat parandab ainult haud ja riigipuuki ainult tuli

a
AA/ 21. oktoober 2015 19:23
No küll suure trampimise peale nad vähendavad oma kuluhüvitisi ja asemele panevad mingi uue hüvitise. Rahvas saab enamasti oma tahtmise aga kuidas see asi läbi viiakse on juba omaette küsimus. Samamoodi nagu õpetajate palkade tõstmine. Kõik kerjasid seda ja võtsid sõna. Nüüd hakatakse asjaga vähehaaval tegelema ja mille arvelt siis - lasteaia kohatasu varsti 15EUR asemel 70EUR, erakoolide õpilastele omavalitsuste poolne toetus tõmmatakse nulli jne. Kõike saab, riik on väga lahke! :D