Eesti uudised

Kas alkoholireklaami piirav eelnõu võiks aidata Eesti rahval joomist vähendada? (38)

LISA KOMMENTAAR

Hetk 21. oktoober 2015 21:31
Tõstke Eesti elanikkonna elatustaset, siis väheneb ka alkoholi tarbimine.
Marek 21. oktoober 2015 20:58
arvan, et asi on ikkagi meie valitsuses. Olen karsklane olnud pea kogu elu. Siiani pole aru saanud, mis komöödia valitsuses ja poliitikas toimub. Valge räägitakse mustaks ja vastupidi. Kes kõige rohkem varastab ja valetab saab kõrgele kohale brüsselis. Usun, et kaine peaga enam siin riigis elada ei saa. seepärast paljud joovad meie eestikese ilusamaks.
rikutud inimene 21. oktoober 2015 19:33
Juhul kui sõbrad külla tulevad ja mitte häbisse jääda peab keldris vähemalt kast viina tagavaraks olema. Piisaks sellest kui viinapood on kuus üks päeval avatud, ega elektri eest ka kakskorda kuus ei maksa.
... 21. oktoober 2015 19:30
ei jää mul klaas veini või pits viina joomata, kui reklaam ära kaob ning samas pole mind reklaami nägemine kunagi jooma pannud... mõttetu teema
Kutt 21. oktoober 2015 19:09
Kõik vana tuleb tagasi ! Tekib jälle takso viin ja öised müügi kohad,kes jõi see joob edasi.Kui ei ole tanklas on kuskil mujal,loodus tühja kohta ei salli ning need kes ikka võtavad neile on see reklaam savi,on teda või ei ole.Kaotavad ainult selle valmistajad ja edastajad,nii et pigem kahju kui kasu.
huvitav küsimus 21. oktoober 2015 17:17
Ka kasvõi ühe alkoholi müügikoha sulgemine aitab mingil määral alkoholi tarbimist piirata. Miks on vaja veel kahelda,et alkoholi reklaami keelamine seda ei tee..Ma ei saa aru,miks siis alkoholi reklaamile üldse kulutusi tehakse,kui see ära ei tasu.
tom 21. oktoober 2015 14:43
lake need viinavabrikud puruks,,neid pole vaja,,ka ilma alkoholita saab väga hästi elada...
Jah-----tom ! 29. oktoober 2015 07:54
Orikad SAAVAD ka ilma munadeta VÄGA HÄSTI elada ja igaüks teab, kui maitsvaid biifsteeke, vorste, kotlette ja kõike muud nad meile lahkesti ANNAVAD. Paljud juudid jäid ka natside koonduslaagrites ellu------mis nad virisevad ?
ehh 21. oktoober 2015 14:23
Vähemalt Lõuna-Eesti rahval küll muretsemiseks põhjust pole, sest just äsja avasid Võru poisid Valga-Valka Läti poolel, endises tollikompleksis, uue alkopoe kus hinnad juba praegugi TUNDUVALT odavamad kui Eestis kauplustes.

Manda 21. oktoober 2015 13:18
Igasugused keelamised tekitavad vastupidise efekti, sest keelatud vili on magus?!
inimen 21. oktoober 2015 13:16
Mina ei tea keda see riik mõjutada tahab reklaamide keelustamisega. Ühel või teisel viisil mina sellest rohkem ega vähem ei joo.
tüdruk 21. oktoober 2015 12:44
Hooti ärkavad usinkained jälle üles ja hakkavad jalgratast leiutama...KEELAMINE!? ikka ei saa aru, millised tulemused olid kuival seadusel ja miks see EI TOIMINUD! Kas ma joon rohkem kui viina reklaamitakse, ?kui viina reklaamib mingi tuntud nägu või beibe? Kui pelmeeni reklaamib nt Jürgen Ligi, kas eelistan NEID pelmeene või mida ei reklaamitagi ja uurin poes ise`. Mulle ei lähe üldse reklaamid korda, eriti õudne on Põltsamaa suppide reklaam, kus üks kõhe kuju ei taha seda üldse süüa, õud silme ees aga sunnitakse kisa saatel. Praegused viinavastased raiskavad tohutult raha, ilmselt kukub neile nutsu artiklite jm eest küllaga. Alustage sellest... MILLEST ÜLDSE VÄLJA EI TEHA.....joodikud ja invaliidid kaupluste ümber!!!! KÜMNEID ja pidevalt...nt Männiku RIMI! Mitte sellest reklaamist kui laps näeb kodus tähtpäeval vahuveini joomist VIISAKALT!!!! Alkohol ei lõpe iial otsa aga joomiskultuur on iseasi.
! 21. oktoober 2015 12:33
Täitsa savi,vägisi ei saa kõrisse kallata,mõnele on viin rohuks ja joodikule ohuks,küürakaid parandab ainult haud!!!
ntlchl 21. oktoober 2015 12:28
Usun, et vähendab natuke küll. Joomisprobleemile tulekski läheneda järk-järgult. Algul piirata natuke reklaami, hiljem natuke müüki, siis teha veidi teavitustööd, et alkohol ja ka teised mõnuained hävitavad meie geneetilist pagasit. Mõnuainetevabas peres kasvanud lapsed on tervemad. Lapsed on meie tulevik.
Joomiskultuuritusest peaks saama joomiskultuur ehk võiksid tekkida teised viisid, kuidas alkoholi tarbitakse. Nt. võiksid mehed omavahel juua kuskil pubis, ilma, et lapsed seda kodus pealt vaataksid. Sama võiks kehtida ka naiste kohta, et tehke oma veinid-kokteilid-õlled väljaspool kodu. Siis ei tekiks lõpuks ka kiusatust sedasama bensuka-sõitu teha, et oma doos kätte saada. Saadake pubis kokku ja kogu moos. Kõige selle taustal peaks inimene aga oma ajaga midagi muud peale hakkama - võiks hoopis lugeda näiteks. Vahel jääb mulje küll, et alkoholi juuakse ainult igavusest. Alkohol aga võiks olla seltskonnas viisakas kolmas pool, kes veidi ergutab tuima põhjamaalast teistega mõtteid vahetama. Joomises võiksid eestlased olla nagu vanad iiri kalurid oma külapubides, et vere saaks käima ja et jutt jookseks. Tänapäeval aga on alkohol tõesti ainult mõnuaine või antidepressant. Kultuuritusest tuleks minna üle kultuursusele.
Noo---jah, aga...... 29. oktoober 2015 08:01
Keegi siin toksib aeg-ajalt pikki artikleid " Inimkonnale " ja ilmselt kah ARVAB, et see midagi aitab. Ärge laske ennast lollitada ! Otsused peab igaüks ISE enda jaoks tegema.
MGM 21. oktoober 2015 12:23
Reklaam, kui teadlik prügi tootmine tuleks üldse keelustada. Joomis see aga ei suurenda ega vähenda, küll aga võidab linnapilt.
Vihane vaene 21. oktoober 2015 11:50
Ehk alustaks sellest, miks eestlane üldse nii palju joob? Mis ajendab inimest jooma? Mure, rõõm, ahastus., stress.......?? Kui rahval oleks elu natukenegi inimväärsem, voolaks seda märjukest ka vähem kõrist alla! Masendav on tõdeda, kuidas poliitikud prassivad maksumaksja raha eest samas, kui maksumaksja ise loeb sente! Masendav on näha, kuidas noored inimesed laenuorjusesse on sunnitud minema, et kuidagi-kusagil oma perega eksisteerida! Ajab ju jooma selline ebaõiglus!! Ei tasu näägutada, et kui raha pole, ju ei oska elada! Elada oskavad enam-vähem kõik poliitikute tasemel, kui vaid katla juurde pääseks, aga....kõik ei mahu marjamaale!
Vanamees 21. oktoober 2015 11:18
Miks ainult alkoholi reklaam keelata. Mina keelaks telekast kogu reklaami. Miks peaks seal ravimeid reklaamima või naiste intiimtarbeid. Reklaamida võiks vaid kultuurisündmusi. Mõtetu on trükkida reklaame postkastide ummistamiseks. Ettevõtted võiks selle raha arvel toetada noorte sportimisvõimalusi.
abc 21. oktoober 2015 11:31
Mitte ainult alkoholireklaami piiramine vaid ka alkoholimüügi piiramine aitab kindlalt kaasa Eesti rahval joomist vähendada. Siin pole kahtlustki! Alkohol on liiga kättesaadav kõigile.
Aitab või? 21. oktoober 2015 12:21
Mul mitme aasta koduvein alles, kes selle küll ära jooks? Kas Pärnu metanoolitragöödia juba ununenud, see ju tappis rahvast. Tean juhust, kus töökollektiivis peeti sünnipäeva ja paljud said mürgituse ja jäid pimedaks. See on piiramise ja hinna tõstmise tulemus.

Mack 21. oktoober 2015 11:16
Eestlane joob palju. Tegelikult väga palju. Okey, ei hakkagi neid põhjuseid mõistatama ja lahkama- kes joob igavusest, kes kurvastusest, kes selle pärast et tööd pole ja nii edasi. Joodud on alati, iga valitsuse ajal ja juuakse ilmselt ka edaspidi.
Aga kui erinevate piirangutte ja keeldudega saavutatakse see et näiteks Saku ja A Le Coq pakivad oma tootmise kokku ja kolivad näiteks Lätti ? Mida siis peale hakata uue hunniku tootutega, kes ilmselt ka murest ja kurvastusest jooma pööravad ?
Või kui reklaamide keelustamine ja kõik aktsiisitõusud ja muud ideed tõepoolest toimivad ja rahvas hakkabki vähem jooma ? Ikka kõvasti vähem. Aga aktsiis on riigi tuludes päris suure osakaaluga. Tootmine ja tarbimine langevad, ka soome alkoturistid enam tonnide viisi alkot välja ei vea sest ei tasu ära. Aktsiisist saadav tulu langeb. Kelle taskusse siis riik oma kämbla lükkab ? Kelle käest puudu jääv raha võetakse, millised uued maksud kehtestatakse ?
MA ei poolda massilist joomist aga lihtsalt, sellised väikesed küsimused siiski tekivad.
... 21. oktoober 2015 11:10
Kummaline, et ajaloost midagi ei õpita, kui meil oli Gorba kuiv seadus kah selle põhimõttega, et juuakse vähem siis tegelikult ei muutnud see mitte midagi, sest põrsas leiab ikka pori, kui ta seda tahab.
aitaks 21. oktoober 2015 11:19
see, kui rahvale selgitataks, et "kui ei ole surma tõbi..." on tegelikult keemiline aine, ehk puhas mürk
https://www.youtube.com/watch?v=17ra-cNw6Zo
Mürk? 21. oktoober 2015 12:23
Aga miks ma siis juba surnud pole?
:/ 21. oktoober 2015 10:56
ˇPiirangud ja keelud pole ühtegi rahvast oma valitsejaid armastama pannud. Kui mingil põhjusel võimuhulluses püherdavatel valitsejatel, võiks pähe tulla, et ju siis see elanik ostab oma alko enne suurtes kogustes ära ja joob end pool-lollakaks, hirmust, et polegi kuskilt osta, siis jah- ju on sellest abi.
Sebralik Eesti 21. oktoober 2015 10:33
Selle alkoholivärgiga on oht,et rahvas hakkb kainestuma ja saab aru tegelikust riigi rõlgest poliitikast.Kuni alkohol inimest hävitab ja võtab tähelepanu,saavad riigiisad rahulikult riiki hävitada.
anon 21. oktoober 2015 21:31
Aga eestlased ei tule tänavale. Nad pakkvad kohvrid ja minek.
vanaema 21. oktoober 2015 10:32
Imestama paneb, kuidas mõned inimesed kritiseerivad alkoholi reklaamide ja müügikohtade sulgemisega seotud piiranguid. Iga päev loeme-kuuleme, mis on jälle viina abil tehtud-juhtunud: noored alkoholiuimas autoroolis surmasõite tegemas, perevägivald jne. jne. Lõpuks ometi räägime sellest, et tanklad on ainult bensiini müümiseks. Tuletage meelde, palju on põhjamaades alkoholi müügipunkte ja võrrelge seda Eestiga!!!!! Pealegi on tanklad ööpäev avatud ja seega ka sealt saadav ööpäev läbi kättesaadav. Kui "hammas verel" tormataksegi keset ööd juurde tooma. Meilgi võiks olla ainult kauplused, kus müüakse alkoholi, mitte nii, et kommilett on kõrvuti kirevate alkopudelitega. Sinna on meil kindlasti veel pikk maa minna, kuid praeguseid meetmeid alkoholi piiramiseks toetan igati. Pidupäevad ei tule üleöö ja selleks puhuks võib igaüks endale koju vajaliku valmis osta. Esimesel kommenteerial on nähtavasti juba sõltuvusega tegemist kui ta ei suuda kapis pudelit hoida vaid kulistab selle kohe alla. See on tema probleem ja soovitan sellega tegelema hakata ennem kui on hilja. Alkoholi piiramisele aga igal juhul roheline tee!
Kaldun arvama, 21. oktoober 2015 10:15
et mitte. Piiramine sunnib ostma suuremas koguses ja kui alkohol juba kodus on... PROOSIT!!!
See on riiki hävitav tööstuslõik. Räpase raha kogujad tuleks erinimekirjadesse korjata. 21. oktoober 2015 10:07
Alkoholireklaamid on tasemelt juba rõvedad..
just 21. oktoober 2015 14:39
Meedia on kõik nii rõvedaks muudetud, et juba esimene 10 minutit ajab öökima.
Parem mitte avadagi neid lehti, isegi pealkirju ei kannata enam lugeda!
Vot see on tase!
Jajajaa 21. oktoober 2015 10:06
Ja miks teeb alkoholifirma ÜLIKALLIST reklaami oma toodangule, kui see ostjaid ega asutuse käivet ei mõjuta? Loomulikult mõjutab. Järelikult mõjub ka reklaami tegemata jätmine või selle piiramine. Loodetavasti jõuab riigivalitsejate mõistus varsti ka järgmisele levelile ja alkoholi reklaamimine keelatakse üldse ära.
Reklaami 21. oktoober 2015 12:25
tehakse selleks, et ostetaks tema toodangut, mitte konkurendi oma, ega sellepärast joomata jää.

pets 21. oktoober 2015 09:42
teoreetiliselt võiks maapiirkondades, kus poed 7 ajal kinni pannakse, toimida kui bensukatest viun ära korjata, aga küll siis alternatiiv leitakse.
muidugi 21. oktoober 2015 09:35
mulle tundub, et võimule saades käib inimese peas mingi pöördumatu klikk ning rahvaesindajad hakkavad rahvasse suhtuma samamoodi kui vangivalvur suhtub vangidesse - mina tean kuidas on õige ja mul võim. Ja isegi kui ma ei tea kuidas on õige - on mul ikkagi võim. Teie ussikesed minge p..e.
Päike läheb enne looja kui hakata üles lugema neid kruvisid, mida riigiisad on viimaste aastate jooksul koomale keeranud. Mul on alkoholireklaamist kama kaks - aga ma ei või kannatada seda viisi kuidas otsuseid serveeritakse - nüüd on nii ja teie olge vait.
uu 21. oktoober 2015 09:18
Küsi parem, kellele on alkoholireklaami vaja. Totaalne alkoholireklaam saab ju sind iga päev su oma kodus kätte. Iga nädal saadavad kauplusteketid inimesele koju alkoholireklaami. Eilegi tuli Maxima, Selveri, Maksimarketi oma.
Ma ei lähe selle pärast alkoholi ostma , aga see on inimese ahistamine. Ostad ajakirja, ajalehe, saad alkoholireklaami.
Kaua võib. Eks selgitage välja, kellele seda on vaja ja saatke neile. Paljudes peredes on alkoholiprobleemid ja iga päev tuleb mõnitusi juurde.
oh 21. oktoober 2015 09:12
ei ole sellest keelamisest ja käskimisest miskit abi kui inimene ikka peas muutust ei tee. ma arvan et sellega pigem tuleb tõrge pähe et mis mõttes ei tohi ja siis lihtsalt ostetakse valmis ja palju rohkem ja üldse on kogu see eu värk väga ussr i värgi moodi minema hakanud kus on ainult ühed keelud ja käsud mida tohib teha ei ole enam vabadust inimesel kes ikka tahab juua joob niikuinii olgu see alko pood kasvõi päevas tunnike lahti
jah 21. oktoober 2015 12:27
nõuka ajal sai isegi öösel kätte, kui poed olid suletud.