ÄmariFoto: Stanislav Moškov
Õhtuleht.ee 20. oktoober 2015 18:25
Venemaa välisministeerium taunis täna Eesti õhuväe ülema kolonel Jaak Tarieni avaldust Ämari õhubaasi laienemise kohta ka aladele, mis algselt olid kavandatud tsiviillennunduse arendamiseks, nimetades seda provokatsiooniks.

"Lakkamatute spekulatsioonide valguses alliansi liikmesriikide ja eelkõige USA täiendava alalise sõjalise kohaloleku vajaduse kohta bloki "idatiival", käsitleme ettevalmistustest teavitamist kui avalikult provokatsioonilist sammu, mis järgib oma eesmärgina olukorra destabiliseerimist sõjalise julgeoleku vaatepunktist ühes traditsiooniliselt kõige stabiilsematest Euroopa regioonidest," on Venemaa välisministeeriumi info- ja ajakirjanduse osakonna kommentaaris öeldud, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Kommentaaris märgitakse, et "tekitab imestust see kergus, millega Eesti võimud ohverdavad tsiviilobjekte NATO poolt Baltikumi militariseerimisele võetud kursi nimel".

Kolonel Tarien selgitas üle-eelmisel nädalal ajakirjanduses, et majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ja kaitseministeerium on pikka aega otsinud võimalikku investorit, kes hakkaks Ämaris arendama tsiviillennundusega seotud projekte, kuid pole tõsist huvilist leidnud. Tema sõnul on Tallinna lennuväli piisavalt suur, et Eesti vajadus katta.