Juhtkiri

Juhtkiri | Täisleppimatus koolitulistamise suhtes (24)

LISA KOMMENTAAR

lo 23. oktoober 2015 19:05
Mis on t ä i sleppimatus?? Leppimatus ei saa osaline või poolik olla, See sõna on isegi absoluutne.
jopenpuhh 22. oktoober 2015 14:05
tra on ikka värdjas see riik, laps panna 9 aastaks vangi... ei no tere taevas, arvate et see midagi parandab, see teeb asja hoopis hullemaks, nüüd tekib tal ka viha selle riigi vastu ja kui välja saab siis lähevad jälle kuulid lendu... meie riik on tõesti lollel kui oli omal ajal nõukogude liit, Kui Saksa noormees Moskva punasel väljakul maandus ootas ka teda ees ülipiik vanglakaristus õhuruumi rikkumise ja jumal teab mille eest,aga lõpuks võttis nõukogude liit mõistuse pähe ja saatis noormehe kodumaale tagasi.
ajakirjanikule 21. oktoober 2015 22:05
sul on väär loogika,kui inimene aetud ''nurka'',ta enam ei mõtle tagajärgedele,tean seda tunnet.
arvamus 21. oktoober 2015 22:01
tegemist on mõrtsukaga
kes mõrvas teise inimese ettekavatsetult
ja nüüd otsime leevendavaid asjaolusid?
heh, naiivsed inimesed ...
Minule 21. oktoober 2015 17:30
ei meldinud see et prokorör olisama kooli opilane olnud. Tema käitumisest oli näha et tahtis väevoimuga lapsele täie rauaga panna mis ka teoks sai. Niisama ei oleks poiss tulistanud see on selge. Elan Soomes ja kui prokorör nouab näiteks 10 aastat vanglas siis maksimaalset ei anta mitt kunagi. Advokaadi olemasolu nagu puuduks. Olen kirjutajaga täieti nous. Kellele kuidas ja milline karistus tänapäeva Eestis. Koige lihtsam -ei kahetsenud? Kuidas voib inimese sisse näha. Samas kuidas käis Laiksoo kohtuasi? Ehk saab edasi kaevata missugune voimalus peaks antama? Seon muidugi minu isiklik arvamus aga jään oma sonade juurde.
emu 21. oktoober 2015 14:20
Huvitav! Kriminaalprofessor või kes ta oli eile TV-s ütles: Relva peab nii hoidma, et sellele oleks piiratud ligipääs igale võimalikule isikule. Sealsamas ta ütles, et uurimisorganite teatel relva hoidmise
tingimused olid korrektsed. Siit küsimus: Kuidas sai siis poiss relva kätte, kui see oli korralikult luku
taga (ära peidetud)?
Juku Pupp 21. oktoober 2015 11:58
Ja mina ei usu, et keskealine võõrkeeleõpetaja linnakoolis oleks nii väiklane, et oma tõenäoliselt saja või enam õpilase hulgast leiaks kellegi, keda sedavõrd kiusata, et too kiusatu peaks näppama relva, et õpetaja maha lasta. No ei usu. Sellepärast arvan, et õpetajapoolse süü otsimine, mida kaaskommenteerijad välja pakuvad ei ole poisi süüd kergendava asjaoluna tõsiseltvõetav.
Olen kindel ka selles, et aasta kestnud uurimise käigus on seda selgitaud koolis nii õpetajate kui ka kaasõpilastega tegelemise käigus, et õpetajapoolset provotseerimist ei ole olnud.
to Juku Pupp 21. oktoober 2015 12:30
Olles kursis kiusamise kui sellisega võin öelda, et "kiusaja" tavaliselt ei tunnetagi, et tema tegevus võiks teistpoolt kuidagi kahjustada ja kiusamiseks kvalifitseeruda.
Selles mõttes ei olegi teglikult sõna "kiusamine" kõige õigem, aga kasutagem siiski.
Kiusamine toimub alati pikemal perioodi vältel (kuid vahel isegi aastaid) ja toimub kõrvalseisja jaoks tühistest repliikidest (enamasti halvustavad vahel ka mitte). Inimene, kellele need on suunatud tunneb ennast aga alavääristatuna ja on lõpuks pidevas stressiistuatsioonis.
Kui selline asi toimub töökeskkonnas, siis lahkutakse tavaliselt töölt. Lapsed ei saa aga koolist puududa ja enamasti ei võta ka keegi nende kurtmist tõsiselt. Tavaline, et "Oh ära tee välja ja mul oli ka nii ja........)
Antud juhul vajasid õigel ajal nõu ja abi nii õpetaja kui koolipoiss. Kahjuks koolis ilmselt teati, et on mingid probleemid, aga kahjuks nendega ei tegeletud.
Kiusamise tagajärjed kiusatavale võivad olla õige rasked, viies postraumaatilise stressihäire tekkimiseni, kus toimunut ikka ja jälle oma mõtetes läbi elatakse ja uneneägudes stressori eest põgenetakse jms).
21. oktoober 2015 14:10
Mida sa ei usu? Mina ei usu, et laps võtab püssi ja läheb kedagi tulistama lihtsalt lambist. Kui sind pole õpetajad kiusanud, siis sul on vedanud, mind on ja tean, mis tunne lapsel sellisel puhul on. Kõik kiusatavad ei lähe püssiga kooli, aga see poiss läks, teised kannatavad niisama. Täna kohtusin ühe endise staažika õpetajaga, kes oli minuga 100% ühel nõul.
Hm 21. oktoober 2015 11:46
Millal tuleb pealkiri:
TÄISLEPPIMATUS KOOLIKIUSAMISE SUHTES!
KOOLIKESKKOND TUTVALISEKS NII ÕPILASTELE KUI ÕPETAJATELE!

On viletsaid õpetajaid ... 21. oktoober 2015 11:22
Nad on tõesti olemas. Keegi ei kontrolli õpetajate käitumist klassis ja eraldi õpilastega. Kui PABER on korras ja haridust tõendav dokument olema, on KÕIK korras. Sama on ka koolidirektoritega. Kui kusagilt tulebki kooli, õpetaja või direktori suhtes mõni kriitikanool, tõmbutakse ringkaitsesse ja sellest juba läbi ei murra. Lastevanemate koosolekul ei julge keegi suud lahti teha, sest pole teada, kuidas see hiljem tema lapsele mõjub. Nii jäävadki üksikud julgemad küsijad "trouble maker'i" staatusesse ja koolielus ei muutu tegelikult miski. Võiks tõesti seda asja koolides rohkem uurida. Nii on, kahjuks.
vat üks asi jääb riigis 21. oktoober 2015 08:10
puudu, on tarvis asutust nagu vanasti, kus on kinnine asutus kuid tegeleb selliste kasvueas kurjategijate elule kasvatamisega, see oleks odavam kui hiljem surmani kuritegude eest vanglas ülalpidamise kulud.Kui aga ei ole teist keskkonda 20 aastani ja veidi üle selle, kasvab noor täpselt sama nagu on eeskujud seinte vahel.Saab hoopis juurde elouaegseltelt suurmõrtsukatelt.Teiseks, pole uuritud, miks ikkagi selleni läks, kas keegi ei uurinudki, mida õpetaja poisiga tegi, mitte iial poleks seda juhtunud ilma teise poole veata.See on see kui õpetajatel on omad lemmikud ja omad n.n. pahad lapsed, kes saavad alalti süüd enda kaela kui midagi klassis juhtub jne.......
21. oktoober 2015 09:53
Ja sina tead, et ei uuritud? Oh taevas küll, et meil neid "tarku" ka jagub.
See 21. oktoober 2015 07:39
kolmandik võetakse Vahuri karistusest maha niikuinii. Sest vanglas pole tal võimalust õpetajaid tappa ning eeskujuliku käitumise eest läheb 3 aastat maha. Et 1 on juba istutud, siis jääb veel istuda 5 aastat. Seega on mõrva eest koolis meil ette nähtud 5 aastat vanglat.
Tülgastav peavool 20. oktoober 2015 21:43
Et siis nagu täiega näidispoomine. Prokurörotsustab, kas puhtsüdamlik kahetsus on sõnakõlks. Fotograafidotsivad lapse huultelt "kerget muiet".
Haige.
Ei mingeid uurimisi, mis noore inimese nii äärmusliku teoni tõukas.
Ford? 21. oktoober 2015 08:36
Täpselt, ei kujuta kuidagi ette et keegi nö õpetaja Lauri laseks. Isegi Julkjüri saaks aru kui Arnoga on liiale läinud, kõik pole Tõnissonid.
Huvitav mida sellest juhtumist õpitakse, praegu tundub et mitte midagi. Samas, mida see annakski, kui leitaksegi et kord kümne aasta jooksul või harvem toimuda võiva juhtumi puhul tuleks üle Eesti koolidesse psühhooloogid palgata. KOV neid vaevalt palgata jaksab, tõenäoliselt jäävad sellised juhtumid nö. loomulikuks kaoks.
21. oktoober 2015 09:54
Ei mingit uurimist!? Sassis oled või?
Kata Karm 20. oktoober 2015 20:06
Kui juba jutt isast siis las isa läheb vangi Poiss on küll juba istunud Kodu on süüdi et nii kõik on läinud Vastik kui isa käest midagi küsitakse Teda ei tohiks üldse rahvale näidata Tema on kasvatanud sellise poja Las isa läheb vangi Uus kohus ja kõik
Aile 20. oktoober 2015 19:49
Algusest peale on mulle see protsess tundunud pehmelt öeldes imelik. Miks pole mingeid pehmendavaid asjaolusid, miks ei mindud kkokkuleppe menetlusele, miks ei arvestatud tema puhast tausta, noorust, aga samas mingi prokurör julgeb lagedale tulla väitega, et kahetsus pole siiras???Kus ikka selgeltnägija ja kohus arvestab veel sellega???Tule taevas appi! Siiani oli mul õpetajast kahju, aga paraku see ninatark prokurör lämmatas minus selle kahjutunde!
21. oktoober 2015 09:55
ärme aja juhtkirja stiilis jama 21. oktoober 2015 15:35
Tegu oli siiski ettekavatsetud mõrvaga, suurima kuriteoga.
Igal teol on tagajärg ja iga oma teo eest peab vastutama
See Vahur Ruut 20. oktoober 2015 19:38
on rumal poiss, ei ta vanglas korralikuks saa, vaat läheb veel hullemaks. Ei usu, et ta kardinaalselt muutub.
ei õpitud midagi 20. oktoober 2015 19:31
Tore. Täisleppimatus, särgi käristamine ja rinnale tagumine.
Aga äkki oleks aeg mõelda sellele et pedagoogid oma tegude ja suhtumise eest pisut rohkem vastutaks, enne kui keegi relva haarab? Kui mõni laps koolistressi tõttu käe enda elu külge paneb, siis ei kiirusta keegi õpetajaid 10-ks aastaks trellide taha saatma.
sõida seenele oma mõrtsukaõigustamisega 21. oktoober 2015 18:38
sellise tõpratembu eest tuleks see nolk koos isaga elu lõpuni ühiskonnast isoleerida ja kuhugi üksikule saarele saata