Foto: Aldo Luud
Arvo Uustalu | Video: Aldo Luud 20. oktoober 2015 11:47
Täna ennelõunal mõistis kohus 16-aastasele noormehele liitkaristusena üheksa aastat vanglakaristust. 

Kuna noormees vahistati aasta tagasi, jääb tal karistust kanda veel kaheksa aastat. Samas jätsid kõik osapooled lahti võimaluse esitada apellatsioon.

Kohtulik uurimine kinnitas, et eelmise aasta 27. oktoobri hommikul võttis 15-aastane noormees oma vanemate toast relvakapi võtme ning avas relvakapi, kust võttis isale kuuluva revolvri ja üheksa padrunit. Noormees viis koolikotti pandud relva kooli, kus käis sellega mitu tundi ringi. Saksa keele tunni ajal võttis ta relva ja tulistas seljaga klassi poole olevat õpetajat kuus korda. Üks kuul tabas lugupeetud õpetajat rinda, üks kõhtu ning üks pähe. Vasakusse oimukohta tabanud kuul sai õpetajannale saatuslikuks ning ta suri sündmuskohal.

Sõnades tapja on kahetsenud oma süüd. Prokurör tõdes ajakirjanikele antud intervjuus, et süüaluse käitumine siirale kahetsusele ei viita.

Kurjategija küünilisusele viitab tema sõnul ka see, et noormees sulges peale kuriteo sooritamist klassi ukse ning ei lasknud kaasõpilasi klassist välja. Nagu ka see, et noormees laadis tulistamise järel relva uuesti.

Prokurör taotles noormehele kümne aastast vanglakaristust. Taolise kuriteo eest näeb seadus ette 6-15 aasta pikkuse vanglakaristuse, kuid alaealisele määratav maksimumkaristus saab olla vaid kümme aastat.

Kohtuotsuse väljakuulutamise ajal ei paistnud noormehe silmist kübetki kahetsust ning selle eel sugenes kohtusaalis istuva noormehe suunurka kohati isegi kerge muie.