Teleblogi

"KÖÖK": "20 000 ja 2000 euro eest jamasid pluss üks täiesti süütu kilpkonn" (2)

Marko Tiidelepp, 19. oktoober 2015 22:58
Foto: Teet Malsroos
Peakokk Viktor Paulus on rabandusega haiglas ja restoran peab nüüd tema puudumist kuidagi varjama, see toob aga kaasa lausa kriminaalseid sekeldusi. Maksi ja Saskia suhe hakkab uuesti hubisema ja restoranist tellitakse kilpkonnasuppi.

Sellised sündmused peaksid asset leidma seekordses "Köögis", vähemalt telekavades öeldakse sedasi.

Samal teemal

Mina oma looga ei pretendeeri sügavtõsisele teleanalüüsile ega suurtele kirjanduspreemiatele. Minu lugu on väike ülevaade, mis seekord toimus ja kui miskit väga hingele hakkab, siis ütlen selle välja ka.

Tänane "Köök" algab haiglas – peakokk Viktor Paulus (Indrek Taalmaa) lamab voodis ja abikokk Leino (Jaanus Mehikas) istub valves ja loeb "Juhi käsiraamatut"!!!. Peakokk ei liiguta ja tundub, et asjad on üsna halvasti. Mäletate ju küll, kuidas peakokk eelmises osas jala pealt maha vajus, kui nägi naaberrestorani peakoka kohtumist oma poja ja mehega!

Järgmisena on kaadris juba Maks (Kristjan Kasearu) ja ettekandja Saskia (Miina Vilo), kes on üheskoos vannis. Nad suudlevad. Järgmisena on nad juba voodis, teineteise kaisus, kui heliseb uksekell! Maks viskab nalja, et kas tuleb äkki Saskia mees. Saskia ütleb, et see võib olla tema korteri perenaine, kellele ei meeldi, kui Saskia sinna mehi toob!

Veidi hiljem selgub, et ukse taga ongi perenaine (Galina Tikerpuu), kuid noored on uputanud allpool elavat Salmet! Maks on unustanud vannitoas kraani jooksma! Oh seda häda ja õnnetust. Siit head nahka küll ei tule!

Ja olemegi köögis. Härra Koloman (Mart Aas) peab töötajatele kõnet. Ta kinnitab, et nad ei läinudki Kristiinaga lahku. Restroran on taaskord tema kindlates ja kuldsetes kätes! Ta uurib, kuidas on lood peakokaga, Leino vastab pisarsilmi, et lood on halvad, peakokal oli miniinfarkt ja raviarst ei räägi midagi!

Administraator Vika (Margaret Kodusaar) lisab, et eile loobuti juba ühest banketist, kui selgus, et peakokka pole! Koloman esitab nüüd kummalise korralduse, mitte keegi väljaspool restorani ei tohi teada saada, et peakokk on haiglas, et ta tööl ei ole. No nii, juba läheb nihverdamiseks lahti! Ikka ja jälle on vaja ju valetada, küll siis asjad sujuvad! Võib-olla!

Edasi oleme restorani tagaruumis, kus vestlevad Maks ja Saskia. Viimane kurdab, et perenaine viskaski ta välja, sest alumise naabri korteriremont pidavat minema maksma 2000 eurot ja Saskial seda raha võtta ei ole. Maks uurib, kus tüdruk elama hakkab, kuid Saskia ei oska vastata. Tal elab Mustamäel tädi, kuid temal on kodus ka kolm last! Sinna vist ei saa!

Liigume edasi restorani saali. Seal on keegi Nelli-nimeline naisterahvas (Karina Lange), kes selgitab Vikale, et homme on tulemas tema boss just sellesse restorani sööma. Me ei saa aru, kellest on jutt, kuid me mõistame, et tegemist on väga tähtsa ninaga! Vika kinnitab, et see on suur au, kuid Nellil on vaja ilmtingimata kohtuda peakokaga! On vaja asju arutada!

Vahepeal on ekraanil taaskord Maks ja Saskia. Arvatavasti räägib Saskia oma tädiga telefonis, kuid me same aru, et tädi juurde Saskia ei pääse. Seda kuuleb pealt ka Maks. Noormees vaikib, kuid kuulab, millest jut.

Nelli ja Vika tulevad peakokka otsima. Köögist suunatakse nad peakoka kabineti poole. No jaa, kes seal ees ootab! Seal ootab ees Sergo (Lauri Pedaja), tal on valevunts nina all ja ta pröökab täpselt nii nagu peakokk! Sergo ehk peakokk käsib ennast rahule jätta! Tal on palju tegemist ja ei tohi teda segada!

See mõjub. Naised lahkuvad ning Vika lubab Nellit aidata. Selgub, et see kuulus restoranikülastaja soovib süüa kilpkonnasuppi! Vika üritab küll selgitada, et nende restoranis seda ei pakuta, kuid Nelli ulatab pappkasti, mille sees ongi kilpkonn! Ja ta lisab, et praegu on võimalus teenida suurt tippi või hoopis väikseid täppe! Ma täpselt ei saa aru, mis täppidest käib jutt, kuid Vika võtab kilpkonna vastu. Ma ei tea muidugi ka seda, kas see üldse on selline kilpkonna, kellest suppi tehakse! Igal juhul loodame, et see vaene kilpkonn siiski eluga pääseb! Vanasti pandi filmide lõputiitritesse kiri, et filmi tegemise käigus loomadele liiga ei tehtud. Huvitav, kas ka "Köögi" lõputiitrites on selline kiri!

Järgnevalt oleme juba köögis, kus Fred (Märt Koik) üritab noaga kilpkonna kallale minna, kuid ega see ei taha õnnestuda, kuidas sa ikka elusat kilpkonna tapad! Kööki tuleb ka ettekandja Natali (Carmen Seljamaa), tema on ju tuntud loomakaitsja ja loodusesõber ning ta palub Fredil kilpkonn rahule jätta. Tüdrukul tekivad ekraanil eriti suured koerasilmad (tänapäeva television on ju lõputute võimaluste maa!) ja Fred murdub, ta annab kilpkonna Natalile. Fred kinnitab, et kilpkonnaliha maitseb samamoodi nagu kanaliha ja sellest see supp tehaksegi. Elagu Fred! Tubli poiss!

Restorani tagaruumis vestlevad Maks ja Saskia. Maks teeb ettepaneku, et tüdruk võib ju mõneks ajaks tema juurde kolida. Maks kinnitab, et nad on ju lahedad ja neil on koos lahe olla! Saskia palub mõtlemisaega ja kolme sekundi pärast on ta nõus! Ma ei tea, kas see oli nüüd Maksil kõige parem mõte! Ma usun, et me saame seda veel täna näha.

Samal ajal baaris tutvustab Natali oma kilpkonna oma kallimale, baarman Kasparile (Veljo Reinik). Kilpkonnale on juba pandud ka nimi, Pauli ja ta hakkavat elama koos nendega. Natali on ise otsustanud, et nii on! Kaspar suures vaimustuses just pole, paneb oma käe kilpkonna lähedale ja see hammustab teda sõrmest! Kaspar on veelgi kahtlevam. Natali silmad lähevad nüüd eriti suureks ja paluvaks, ka Kaspar murdub, nagu veidi varem Fred. Kasparil ei jää muud üle, kuid öelda: "No, olgu peale!"

Kuid asjad lähevad köögis äkki hoopis põnevaks. Restorani siseneb üks kiilaspäine ja patsiga tüüp (Mauno Reinmann), nahkmantel seljas ja ta otsib peakokka! On näha, et tegemist on mingi kantpeaga! Huvitav, mis tal asja on! Vika on tüübil restoranis vastas ja lubab minna peakokka kutsuma, kuid juba on tüüp köögis ja otsib sealt!

Köögist öeldakse, et peakokk on oma kabinetis ja sinna läheb ka meie vihane nahkmantlis tüüp! Kabinetis on taaskord ees Sergo, kes üritab kasutada sama taktikat – mängib tigedat ja vihast peakokka, kes kutsumata külalist minema ajab!

Vahepeal olema ka Maksi, Kaspari ja Natali üürikas, kuhu nüüd on kolinud ka Saskia. Ta on hakanud juba Maksi asju ümber paigutama ja talle ei meeldi ka see, kui Maks ja Kaspar öösel telekamängu mängivad. Kutid lähevad mängima WC'sse, kuid varsti on seal ka Saskia, sest temal on vaja pissile minna! Mis ma teile ütlesin, siit ei tule head nahka!

Järgmine päev ja taaskord köögis. Leino annab teada, et sai hädavaevu 2000 eurot kokku, kuid sellest ju ei piisa! Fred lisab, et nüüd ei jää muud üle - Sergo peab põgenema.

Sergo on õnnetu, tal olevat naine ja lapsed. Teised ütlevad, et tal pole ju lapsi, kuid Sergo kinnitab, et ta tahab, et oleks lapsed! Kuid jah, ainus lahendus tundub olevat põgenemine!

Seda näeb ja kuuleb pealt ka Maks, kes hetk hiljem küsib ise Leinolt 2000 eurot laenu – Maksi emal olevat sünnipäev tulekul ja ta tahaks ema sünnipäevareisile Pariisi saata. Leino on õrna südamega mees ja ta annabki Maksile raha, sest emadega ei tohi jamada! Kui ta vaid teaks, kuhu ja kellele see raha peaks minema. Pole siin mingit ea ega Pariisi!

Hetk hiljem pakub Maks seda raha Saskiale, et ta saaks alumise korruse korteremondi kinni maksta ja tagasi enda juurde elama minna, sest tal olevat ju poiste juures raske ja keeruline. Saskia kinnitab, et ta ei saa, kuna läks korteri perenaisega tülli ja nüüd pole abi ka rahast.

Maks lubab minna ja asjad korda ajada. Hetk hiljem helistab korteri perenaine Saskiale, et ta võib tagasi tulla, sest see uputus polnudki mingi uputus ja kõik on korras. Näib, et Saskia ei taha tagasi minna ja räägib perenaisele, et olgu too ettevaatlik, kuna üks kahtlane noor kutt käib teda otsimas, mine tea, mida ta tahab! See hirmutab perenaist päris korralikult! Näost on näha, et vanaproua on ehmunud.

Ja seekordse "Köögi" lõpp on tõeline sündmuste virr-varr, tõeline plahvatus! Sergo on lahkumas, kuid läheb auto peale, mille roolis on too rahanõudja. Maks on trepikoja koridoris, et saada Saskia korteri perenaise jutule, viimane kutsub politsei. Kaspar on suutnud baaris ära kaotada kilpkonna, kes on nüüd keset restorani ja kuulus külaline on tulemas. Vika leiab kilpkonna ja viib kööki, kus käsib Fredil supikeetmisega alustada, kilpkonn pannakse supipotti! Kuid supipott satub hoopis Leino kätte!

Ja siis tuleb lõppakord.

Kõik teevad viivad kööki!

Seal on relvaga vehkiv kantpea, seal on Sergo, seal on politsei eest põgenev Maks, seal on Fred ja Leino! Fredi kätte satub pott koos kilpkonnaga ja ta äsab kantpeale kilkonnaga. See niidab mehe jalust... ongi vist kõik! Leino tõdeb, et nüüd oleks vist küll õige aeg politsei kutsuda, et saaks temast juba lahti.

Toimub rahunemine. Kuulsale külalisel pakutakse kilpkonnasuppi, mis on arvatavasti tehtud kanast – supi ettekandndu Natali pilgutab silma Kasparile, kelle käes on – kilpkonn! Peakokk pilgutab silmi haiglas, ta hakkab virguma! Saskia magab õndsat und Maksi voodis, Maks kohendab neiu tekki. Ja meie kööki siseneb .... kondiiter Lui (Andres Roosileht), ta on vist kusagil varjul olnud...

Selline osa seekord! Tempokas ja kiire, eriti lõpp muidugi, siis läks juba liigagi kiireks! Oli kantpea, oli kilpkonn, oli nalja ja nuttu, oli inimsuhteid nii ühte- kui ka teistpidi, ja mida sa ikka ühelt seriaalilt rohkem tahad!

Samal teemal

09.10.2015
"KÖÖK" | "Sööge liha, sööge liha, jätke jonn ja jätke viha!"
26.09.2015
"KÖÖK": veidi suitsu, vihaseid tüdrukuid, rääkimata kahest lollist köögis