Eesti uudised

Maksumaksjate liit soovib saadikute autoliisimise asjus kriminaalmenetlust (29)

Andres Põld, 20. oktoober 2015, 07:00
TEINE KODU: Arvestades rahvasaadik Priit Toobali igakuiseid kütuse­arveid, peaks ta oma BMW roolis veetma vaat et iga ärkvel oldud minuti. Foto: Teet Malsroos

Maksumaksjate liit (EML) saatis eile riigiprokuratuurile kirja, milles palutakse alustada kriminaalmenetlust, et lähemalt uurida ajakirjanduses avaldatud fakte, mille alusel on riigikogu liige palunud hüvitada kulutusi, mis ei ole tema tööga seotud.

Liit juhib prokuratuuri tähelepanu ajakirjandusväljaannetes ilmunud faktidele, et mõni riigikogu liige on palunud hüvitada sellise sõiduki liisingumakseid, mida ei kasuta saadik, vaid hoopis tema abikaasa või laps.

Samuti on viidatud juhtudele, kus saadik taotleb kütusekulu hüvitamist, kuid kütuse kogused on ebamõistlikult suured. Liidu hinnangul on riigikogu liikme töögraafiku põhjal võimalik kontrollida, kui palju aega nõuab hüvitamisele kuulunud kütusekoguse läbisõit ning kas puht füüsiliselt on inimene suuteline sellist läbisõitu saavutama.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

6. november 2015, 07:00
MAKSUMAKSJATE LIIT: riigikogulased võisid olla seotud omastamise või kelmusega
23. oktoober 2015, 14:58
Vaata Vecherka videosketšide avalööki "Stalnuhhini häda"
22. oktoober 2015, 17:23
Stalnuhhin laseb vanamoodi edasi: kuluhüvitise eest perele autosid soetanud riigikogulane esitas järjekordse liisinguarve
16. oktoober 2015, 07:00
President Ilves muretseb hüvede kuritarvitamise ja maine pärast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee