Rahvas on tulnud 18. oktoobril Hundisilmale Edgar Savisaarele toetust avaldama.Foto: Mari Luud
Toimetas Kristin Aasma | Video: Mari Luud 18. oktoober 2015 14:33
Altkäemaksuskandaali sattunud ja Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Edgar Savisaare kodus Hundisilma talus toimus täna lahtiste uste päev, millel majaperemees ootab külalistelt ning hiljem toimuvast riitusest ja pühast talitusest positiivset energiat, mille kapo sealt olevat ära viinud.

Keskerakonna teatel külastas Hundisilma talu ligikaudu 5000 inimest üle Eesti.

Postimees kirjutas Järva Teatajale viidates, et Keskerakonna Järvamaa piirkonna esimees Kersti Sarapuu tellis Järvamaa huvilistele 17kohalise bussi, mis võtab esmalt inimesed peale Türilt, siis Paidest ning Aravetelt, kuid ise Sarapuu Hundisilmale kaasa ei sõida.

Õhtulehe reporter ütles, et Tallinnast väljus Hundisilmale kaks tasuta bussi. Veel kaks bussi olid aga tasulised, kus Hundisilma uudistajatel tuli välja käia kolm eurot. 

Hundisilmal oli rahvast kui murdu. Esindatud oli peamiselt vanem generatsioon. Muusika mängis, meeleolu oli rõõmus, isegi ülev, ja pakuti suppi. Külalised tõid lisaks headele soovidele kaasa hulgaliselt kingitusi: kes tõi lilli, kes tõi maiust, kes tõi kaasa koguni puukese. Lisaks anti ratastooliga trepile sõidutatud majaperemehele üle hulgaliselt kingikotikesi.

Aga siiski ei lastud Hundisilma väravatest sisse mitte kõiki huvilisi. Näiteks tõrjuti minema skandaalne Meelis Kaldalu, kes sai omal ajal kuulsaks tembuga, et ei tahtnud presidendi vastuvõtu ajal presidendiprouale kätt anda. Hundisilmal kuulutati mees provokaatoriks.

Talus aga toimusid giidide juhtimisel nii eesti- kui venekeelsed ekskursioonid. Oodatuim hetk oli majaperemehe rahva ette ja sekka ilmumine. 

Mõned minutid pärast kella ühte see juhtuski. Rahva hüüdis vaimustunult "Edgar! Edgar!" ja kogu vaatepilt meenutas pühamehe või ravitseja austamist.

Kohal viibinud reporteri sõnul oli pärast kambriseinte vahele tõmbunud Edgar Savisaar väga vaikne ning näis väsinuna. Autogramme andis Savisaar seni, kuni üheks vahetalitajaks olnud Siret Kotka hakkas jagama autogrammidega varustatud postkaarte. Savisaar ise piirdus kätlemisega.

Pärast külaliste lahkumist leiab Hundisilmal aset puhastav riitus, et vabastada Savisaare eluase kapo sisse kantud halbadest energiatest. Pärast seda riitust pühitseb talu kirikuõpetaja.