Eesti uudised

Kadri Simson: Keskerakonna liikmetel on ootus põlvkonna vahetuse vastu (42)

Toimetas Kristin Aasma, 17. oktoober 2015 16:43
Kadri SimsonFoto: Jaanus Lensment / Postimees
Keskerakonna esimeheks kandideeriv Kadri Simson põhjendas oma sammu, et Eesti erinevates piirkondades ringi liikudes on ta näinud, et erakonna liikmetel on ootus põlvkonna vahetuse vastu.

"Rääkisin eile õhtul Tallinna Televisiooni uudistes, kuidas sündis otsus kandideerida erakonna esimeheks. Keskerakonna aseesimehena piirkondades ringi käies tundsin, et erakonnakaaslased on väga mures Edgari tervise pärast. Tervis on inimese kõige kallim vara - seda tuleb hoida! Seetõttu otsustasin erakonna esimehele abi pakkuda tema koorma kergendamiseks," kirjutas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson täna oma Facebooki lehel.

Samal teemal

"Ma olen käinu viimastel aegadel erinevates piirkondades ja ma kandideerin seetõttu, et ma olen näinud, et liikmetel on ootus põlvkonna vahetuse vastu," rääkis Simson eile Tallinna Televisioonile. "Ja samas olen ma Edgar Savisaart tundnud kogu oma elu. Ma olen Keskerakonnas olnud üle 20 aasta. Viimasel aastal, mis on Savisaare jaoks väga raske olnud, olen ma tõsiselt mõtelnud selle üle, kuidas ma saaks teda aidata senisest enam. Ma olen jõudnud arusaamisele, et minu kohustus on osa tema koormast enda õlule võtta. Ma olen selleks valmis – ma olen olnud erakonna peasekretär, erakonna aseesimees ja ... midagi pole teha, selleks, et Keskerakond kestaks, tuleb ka meil aeg-ajalt teatepulk edasi anda."

Simson sõnas, et tunneb, et praegu on esimeheks kandideerimine temapoolne panus.
Oma nägemuse kohta Keskerakonna tulevikust Eesti poliitmaastikul ütles Simson, et see on kirja pandud Keskerakonna põhikirja, programmi ja viimasesse valimisplatvormi. "Kindlasti saame me selle ellu viia siis, kui me saame oma ideid ellu viia. Meie eesmärk on, et Eesti oleks palju keskerakondlikum ja oleks seistud ka nende inimeste eest, kelle peale praegune valitsus ei mõtle," sõnas Simson.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee