Eesti uudised

Maarahva Kongressi volikogu: piimandus ja sealihakasvatus on hävimisohus, kriisiabiga on kiire! (29)

Toimetas Kristin Aasma, 17. oktoober 2015 16:25
PiimakariFoto: Teet Malsroos
Täna Paides kogunenud Maarahva VI Kongressi volikogu võttis vastu otsuse, milles nõutakse Riigikogult ja valitsuselt üleminekutoetuste ja kriisiabi välja maksmist. Lisaks rõhutatakse, et valitsus peab kiiresti alustama jahinduse arengukava koostamisega.

Volikogu otsuses nenditakse, et põllumajandust tabanud kriis on jõudnud punkti, kus piimandus- ja sealihakasvatussektorid on hävimisohus ning Eesti on kaotamas olulist majandusharu. "Tagamaks Eesti põllumajandustootjate konkurentsivõime ühisel Euroopa Liidu turul ja kodumaise toodangu katkematu tootmisahela Eesti tarbija jaoks tuleb Riigikogul eraldada 2016 aasta riigieelarvest vahendid lubatud 21,5 miljoni ulatuses üleminekutoetusi põllumajandustootjate toetamiseks," rõhutatakse otsuses.

Maarahva Kongressi volikogu leiab, et Eesti põllumehed peavad saama kriisiabi korras makstava toetuse kätte kiiremas korras, veel sel aastal ning järgmise alguses: "Kriisiabi maksmisel tuleks eelistada seakasvatuse ja piimandussektoreid. Täiendavat kriisiabi tuleb osutada veel olemasolevate emiste kasvatuse toetamiseks 5 miljoni euro ulatuses."

Lisaks leitakse, et tekkinud kriis on oluliselt mõjutanud ka jahindust. Seetõttu peetakse vajalikuks, et valitsus alustaks kiiresti jahinduse arengukava koostamisega arvestades sealjuures seostega metsanduse ja põllumajanduse valdkonnas.

Samal teemal

30.08.2015
KARM SEADUSERIKKUMINE: Jahimehed leidsid silmuses hukkunud metssea
30.08.2015
TÜLI SIGADE PÄRAST: Rakvere lihakombinaat hakkas sigu importima
23.08.2015
PÕLLUMEES PÄRAST SEAKATKU: tühi tunne tuli peale, kui hukatud sead ära viidi
13.08.2015
Jaanus Marrandi | Kätelaiutamine põllumehi ei aita