Eesti uudised

Maarahva Kongressi volikogu: piimandus ja sealihakasvatus on hävimisohus, kriisiabiga on kiire!

Toimetas Kristin Aasma, 17. oktoober 2015 16:25

29 KOMMENTAARI

a
A.H./ 18. oktoober 2015 13:04
Keda see kotib? Kõik ju ametis kaltspäisete sigade päästmisega. Muideks huvitav kui laudas üks siga haigestub, siis miks peab kohe terve karja hävitama? Äkitsi pooled sellest karjast on katkuvastu immuunset, pangu terve laut karantiini, ja kes asja üle elavad siis neid ei võta ussi ega püssirohi ja sealt tulevad juba katkukindlad järeltulijad.
m
Maarahva tegelik sõnum/ 18. oktoober 2015 11:30
Nõuame kulude sotsialiseerimist aga kasumi samal ajal privatiseerime!
t
teie lgp. poliitik/ 18. oktoober 2015 09:36
Sigalatesse saab ... majutada , seal on ka automaatne sööda ettetoomise süsteem .
METSAVEND / 17. oktoober 2015 23:28
KAS VEEL ARU EI SAADA ,ET SELLINE TULEMUS OLI JA ON ETTE KAVATSETUD .SIINSED TARGAD KOMMIJAD EI TEA ,ET PÖLLUMAJANDUS ON TOOTMISHARU MIS PEABKI OLEMA RIIGI POOLT TOTEERITUD ,ET TOODANGU HINNAD EI TÖUSEKS TAEVASSE .PÖHJUS MIKS SISSE TOODAV PÖLLUMAJANDUSTOODANG ON ODAVAM ON LIHTNE ,SEST MUJAL NORMAALSETES RIIKIDES TOTEERITAKSE PÖLLUMAJANDUST AGA MITTE NAGU EESTIS LISAKS ON VALITSUSEL OMA TASKU KÖIGE PÖHJATUM JA KUI ON VAJA KEERUTADA MIKS NÄITEKS SOTS TOETUSED ON NÖNDA MADALAD SIIS ON LIHTNE AJADA PÖLLUMEESTE KAELA JA ÖELDA ,ET EI OSATA MAJANDADA .PROBLEEM POLE MITTE SEE ,ET VALIITSUSEL POLE RAHA VAID LIHTSALT EI ANTA JA SIHILIKULT TEKITATAKSE VALE ARUSAAM ,ET PÖLLUMEHED ON SUUDI .NEED LUBADUSED MIS ANTI VALITSUSE POOLT KUI 101 TRAKTORIT OLI TOOMPEAL OLI SELLEKS ,ET ÄRA MINDAKS JA EI SEGATAKS HEAD ÄRA OLEMIST .TÖENÄOLISELT KASUTATI SEAKATKU SELLEKS ET HÄVITADA PÖLLUMAJANDUST JA PRAEGUSED TOOTJAD SAMUTI HÄVITADA ,ET ASEMELE SAAKS TULLA TUHIKARGAJAD KES REKLAAMIKSID ENNAST EESTI PÖLLUMAJANDUSE PÄÄSTJATENA JA ALLES SIIS TULEKSID EUROOPA LIIDUST RAHAD . LISAKS OLEKS MAAL VÖTTA ODAV TÖÖJÖUD ENDISTE TOOTJATE NÄOL .MÖELGE ENNE KUI TEGUTSETE JA ÄRGE LASKE ENNAST PETTA VALITSUSEL VALEDEGA INIMESTE UKSTEISE VASTU KEERAMISEGA ,
j
jo-jo/ 18. oktoober 2015 07:30
Aga valitsus ju lubas,et tuleb palju neegreid kes teevad "ODAVALT"töö ära,see on ju toteerimine "EESTI" moodi.
a
A.H./ 18. oktoober 2015 15:48
Normaalsetes riikides EI DOTEERITA. Dotatsioonidega tegelevad ebanormaalsed riigid, ja seavad sellega raskesse olukorda ka teisi riike, pakudes nende tootjatele kõlvatud konkurentsi. Ka söögitootmine on kõigist üks majandusharu, muud ei midagi. Ja kui mõni tola ei suuda konkurentsis püsida, siis pangu oma putka kinni, teised tulevad asemele. Paraku nn tsiviliseeritud maailmas on põllumajandusest sõna otseses mõtes püha lehm tehtud. Miks siis ei doteerita transpordi firmasi? Tuleks ju ka toitainede hinnad selle võrra odavamalt. Miks ehitusettevõtteid ei doteerita, kütusefirmaid? Mõtle üür oleks odavam ja keskküttekulud.
a
Alar1/ 17. oktoober 2015 21:38
Las need kõrilõikajad hävivad! Jäävadki alles need, kes ei looda ühe nädalaga miljonäriks saada! Ületootmise ja ülikõrgete hindade pärast tuleks abiraha asemel veel trahvi teha.
Eesti põllumees on vanasti hästi hakkama saanud. Aga vanasti ei küsitud ka selliseid kirvehindu ja põllumehe kaupa ka osteti.Nüüd on sisseveetud kaup on kordades odavam. Kaua võib?
t
tt/ 17. oktoober 2015 21:14
Eesti toid on väga väga kallis ainult loll ja rikas ostab kuradi ökkod siin
t
tt/ 17. oktoober 2015 21:12
Unistage edasi raha pole laristamiseks ja poed on välismaa kraami täis.
t
T.O. ATS/ 17. oktoober 2015 21:07
Näri siis muru,kui eesti toit ei kõlba.Haige
MURU NÄRI IKKA ISE ::MATS MAALT---""EESTI MEEST ÄRA HIRMUTA/ 18. oktoober 2015 08:42
KÕIK MURU ÄRA KÜNDA JA UUED PUUD ,,PÕÕSAD JA UUENDADA MAJA ÜMBRUS NII SEE 1,5 hektarit NIITMIST JÄÄB TEIL KA ÄRA (( JUST BENSIINI RAHA KOKKUHOID ?? .--- MAAKODUDES ON IKKA, TÜHJA MAAD ,,NIIDAME TERVE SUVE TÄIEGA -- KUI ON 1,5 h, ""HAKKAME TÖÖLE))
SIIS HEKTARI PANIN JUBA KA SELLE HEA -- MURU "" TOITU TOOTMA:: "" KÕIK MAJA LÄHEDAL MURU KÜNNAME LÕPUKS KÕIK ÜLES,,, ILUSAD SIRGED PEENRAD JA KARTULA VAOD KA KÄTE TÖÖGA JUBA SEE 2015 a, TULID ?? AGA SUUR JÕUD OM LABIDAL ,,KAHE MEHE ADRAGI JUBA ENSV --AJAST OLEMAS !
'AGA TEIE TERVIS PARANEB,,
.-ET HEA FÜÜSILINE TÖÖ+ PEA--AEGU IGA HOMMIK VÕIMLEMINE "JUST TASUTA TERAAPIA OMA LABIDAGA"""? ::IGATI HOIAB MAAINIMESE TERVISE TÄITSA NORMIS,,""EI MINGIT VERE -RÕHKU ---NAGU TÖÖL OLLES LINNAS OLI !
TULIGI SÜGIS 2015 ::: SEPTEMBRIS --- OH SEDA RÕÕMU ,,MIS OLI KASVANUD;;; ,, KÕIK TALVE KARTUL KÄES,, JA SEE PUNA--PEEDI HUNNIK ,,KAALIKAD SUURED,,, SUUR KOGUS ,ILUSAID PORGAND --- SIBUL OMA PEENRALT KÄES,KÜÜSLA-AUK JA KÕIK TÄITSA ÖKOKESE "" TOIT ,,SEST OLIGI AASTAID MURU NIIDETUD;;; JA PUHAS KRAAM ONGI SÜGISE OLEMAS TALVEKS__ VIIN KA ÜLEJÄÄGID VAIKSELT
((ÄRA PEIDETUD SEALE)) -----JÕULUKS ON PEKINE SIGA..JA LÕIKAME SIIS PEKKI NAGU RATAST)).. - ,, JA ONGI PUUKS SUUR ÄRIKATEL"" MAAELU ARENDAMINE KÜLADESSE JA VÄIKE TOOTMINE KODUDES --TEEB JUST TEIE ÄRI EESTIS,, ""PÕRGUKS --KUI AGA NOORI SUUDAME MAA--TÖÖGA VÄLJA ÕPETADA,, EI MINGIT NÄLGA POLNUD KA SUURE SÕJA PÄEVADEL,, SEST KÜLAMEES IKKA ELAS OMA KÄTE TÖÖGA TEHTUD KRAAMIGA EDASI,, JÄI VEEL SUGULASTELE LINNA ANDA?? ((ÄRGE MEID LOODUSE INIMESI ROHKEM HIRMUTAGE MURUGA ,
KÕIK JÕUD ON MAAL MEIE #"""LOODUSEL OLEMAS TÄNA VEEL OLEMAS::
2015 LINNA TOIDAB TÄNASE TUNNINI .,, ENAMUS EUROOPAST SAADETUD TOIDU--KRAAMI JA ON KA SEDA""VAESTE JA HAIGETE MAKARONI ABIKEST)) RÄMPS --TOITU LEIDUB KUHJAGA ???
JUBA AMMU ,,AMMU SEDA ODAVAMAT LIHA ,,SAKSAST ,,HISPAANIA HOLLAND, MAXIMA TOIT LEEDUST ..NAABRID IKKAGI TEEVAD ÄRI ,,
SEST EESTLANE ON --ISTUMA JÄÄNUD ,,TULEB MÕTELDA ""OMA KÜLA HOBESELE JA KÜLATÖÖGA .. NAABRITEGA KOOSTÖÖS -- KEVADEL JÄLLE PIHTA ,JUST OMA LÄHEDASTELE TOOTA --VAATAME SIIS --MIS TEIE SUUÄRIKATEGA JUHTUB 2016,,!

l
Luxus/ 17. oktoober 2015 20:56
Luksusega tegelete piinamehed. Kui äri ei toimi, siis tuleb kas ise juurde maksta, kaasata investoreid või pood kinni panna. Äri toimimise algtõed. Lähete pankrotti ja ostame piima lätist.
m
Meie võimubande ootab dzungli nobeliste...nende kriise lahendamas/ 17. oktoober 2015 20:54
Meie võimuparasiitidel on ainus mure aafrika metslaste poputamine. Neil pole eestlaste ega meie kriisidega asja.....see oravatolguste jõuk ootab suud ammuli brüsseli korraldusi dzunglist saabuvate Nobeli laureaatide vastuvõtmiseks
k
18. oktoober 2015 07:16
kust see raha võetakse nende poputamiseks, selle raha peab keegi enne reaalselt välja teenima! Kui tootmine kaob siis fosforiidi müügist hakkame pagulaste karja pidama ja laagastatud maa saame pealekauba, kaua see kestab?
n
neid/ 17. oktoober 2015 19:58
aafrikasigasid mis ära tapeti oleks võind tulevastele pagulastele söötma hakata , hakkliha ja lihasoustikastet lõunaks
m
Mõttetu seltskond/ 18. oktoober 2015 11:35
igasugu rämsu ikka leidub meie keskel. kas sul on mure, et sinusuguste loodritel võetakse pagulaste arvelt toetust vähemaks, väää. Äkki lähed lõpuks üks kord juba tööle!
a
ats/ 17. oktoober 2015 19:50
ongi hea ,reostajaid ja seda haisu vähem ,mul naabruses laut vene ajal oli kah korras aga nüüd ..,omanik volikogus ja kõik on ok ,muudkui kerjate krd lehmapidajad ,ise kimate bmw ja längaritega ,pill lahti tehke oma laudad korda ja arvestage naabritega
v
ja kindlasti/ 17. oktoober 2015 19:39
valitsus ostku sigaliga ja jagagu pagulastele KES EI SÖÖ OTSEJOONES TAGASI
a
asd/ 17. oktoober 2015 18:27
Mis sea-ja piimakarja kasvatus! Ainuke tulevik on meie valitsuse jaoks sissetoodava inimrämpsu kasvatamine ja paljundamine!
v
Vanasti/ 17. oktoober 2015 18:26
ei maksnud keegi, kellegi ettevõtlust kinni. Samuti kõikusid nii piima, liha, kui ka teravilja hinnad. Nüüd aga ei osata enam majandada. Öeldakse, et parem õudne lõpp kui lõputu õudus. Varsti olemegi kartulikoorte peale üle läinud. AAMEN.
p
praegu ei ole enam vanasti/ 17. oktoober 2015 19:24
2% põllumajandustootjaid (rohkem meil neid ju ei olegi) ei saa võtta ettevõtjana vastutust kogu riigi eest, see ei saa olla ainult eraettevõtjate vastutus, riskid on liiga suured ja suurtele rikastele välisfirmadele jäävadki kohalikud tootjad alla, sest neid võtavad hävitada ka võimul olevad poliitikud, tehakse kõik, et kohalikku ettevõtjat rohkem maksustada ja tema tegustemist piirata luues tingimusi üksikutele suurtele välisfirmadele kogu turu ülevõtmiseks. Kui põllumehed üksi vastutavad rahva käekäigu eest siis tuleb anda neile ka võim, proportsionaalselt nende vastutusega.
Poliitikud ei vastuta millegi eest, milleks sellistele võim?
https://www.youtube.com/watch?v=A2B2Ie6fE4g&ab_channel=TheAlexJonesChannel
o
ove/ 17. oktoober 2015 18:24
POLE enam põllumajandusministritki,kellelt aru pärida.On loodud maaeluhävitusministeerim,kes saab sellega hästi hakkama.Valitsusele edu riigi alustalade hävitamisel.Ei kirjutagi muud ,sest see rahvareeturite kamp lakub vaid brysseli tagumikku
k
Kes sa üldse selline oled/ 18. oktoober 2015 11:32
et aru pärid, miks üldse peab mõnele suvalisele saamatule jorsile midagi vastama

v
vastuvõtuks./ 17. oktoober 2015 18:24
Mõlemat kraami uususk ei luba tarbida, karjatage lambaid ja kitsi, need on prohvetile meele järele.
s
sm pollumajandusdoktor suurfarmide alal/ 17. oktoober 2015 18:06
nii,armsad vabrikutöölised ja nende bossid,poeomanikud ja müüjad,kogu muu sektor peale põllumeeste-palju teie saate EU-toetusi?Huvitav lärm,mina olen küll kuulnud,et see papp on ikka megasuur,mis sealt tuleb.Loomulikult on ka tagasilöögidvõimalikud,aga kes on süüdi,jälle kogu Eesti rahvas,kes ühe kitsa kildkonna äririskid kinni tambib.Suurushullustus on siis praktiseeritav nähtus kui tellimine suudab nõudmise ületada,vastupidisel juhul on see aga enesehävitamine,võetud laenud on need pumbad,mis selle ilusa unelma tühjaks imevad.Aga jõudu edaspidisekski,põllumehed,põlised rikkad.
s
see ongi ju massoonide eesmärk/ 17. oktoober 2015 17:56
kõik liigub nende soovitud suunas ja meie juhid teevad kõik, mis kästud, sest kõik on müüriladujad, ehk siis alamorganisatsiooni liikmed.
t
TEHTUD! / 17. oktoober 2015 17:30
Hävitage kohalikud tõuloomad ja sorditaimed ära siis ongi rahu majas, sööge ise GMO heinu ja sarvilised poliitikud võivad endale sarvilise ausamba püsti panna pärismaalaste hävitamise eest.
p
Palju miljonääridele raha on vaja saata./ 17. oktoober 2015 17:08
Poodidesse võiks panna karbikesed raha korjamiseks. Arusaamatu mis linnainimesed end maarahvaks nimetavad.. Enamus neist pildil tegelinskidest ei maksa maal makse sentigi... Päästke meid selliste päästjate käest.
k
kahjuks/ 17. oktoober 2015 17:02
ei saa aidata,sest erakondadel ka näpud põhjas see raha kulub oma kukrusse ja tuleb veel puudugi.piima ja liha on poes küll võite oma tootmise lõpetada.