Eesti uudised

Laanet: pagulaste saabumine pole mitte probleem, vaid väljakutse ja võimalus (262)

Toimetas Marge Sillaots, 17. oktoober 2015 09:51
Foto: Tanel Meos (Delfi/Eesti Ajalehed)
Võõraviha ärgitamine ja hirmu külvamine on tekitamas olukorda, kus jätame märkamata võimalused, mida praegune areng kasvõi Saare maakonnale võiks avada, kirjutab riigikogulane Kalle Laanet ajalehes Saarte Hääl.

"Ühest küljest on meie kohustus Euroopa Liidu liikmena käituda solidaarselt. Märksa olulisem on aga mõista, et sõjaõuduste eest põgenevad inimesed ei ole mitte koormaks, vaid võivad hoopis turgutada meie majandust ja kahanevat rahvaarvu," nendib Laanet.

Hirmu- ja vaenukülvajad tahavad Laaneti sõnul teha pagulastest stereotüüpi – harimatud, kes tulevad siia vaid priileiva peale ja töötegemisest huvitatud pole, kuigi rahvusvahelised uuringud näitavad vastupidist.

"Nii Eesti kui ka kitsamalt Saaremaa jaoks on pagulaste saabumine kaugeltki mitte probleem, vaid hoopis väljakutse ja võimalus – kuidas saabujaid kõige paremini tööjõuturule integreerida ning nende oskusi ja teadmisi meie majanduse huvides maksimaalselt rakendada," kirjutab Laanet ja lisab, et seejuures peaks kindlasti mõtlema, kuidas kõige tõhusamalt pakkuda saabujatele ümber- ja täienduskoolitusvõimalusi, mis aitaks neil adapteeruda meie tööturu vajadustega.

Samal teemal

23.02.2016
Põhiseaduskomisjon tahab vähendada pagulastele ette nähtud sotsiaaltoetusi
14.10.2015
Seisukoht | "Rahvas, värise – värise ja karda!"
14.10.2015
Riiklikult tähtis pagulasküsimus riigikogus – kas väike tige rahvas pakub abikätt… või mitte…
13.10.2015
Saaremaa tehas ootab töökaid pagulasi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee