Foto: Tanel Meos (Delfi/Eesti Ajalehed)
Toimetas Marge Sillaots 17. oktoober 2015 09:51
Võõraviha ärgitamine ja hirmu külvamine on tekitamas olukorda, kus jätame märkamata võimalused, mida praegune areng kasvõi Saare maakonnale võiks avada, kirjutab riigikogulane Kalle Laanet ajalehes Saarte Hääl.

"Ühest küljest on meie kohustus Euroopa Liidu liikmena käituda solidaarselt. Märksa olulisem on aga mõista, et sõjaõuduste eest põgenevad inimesed ei ole mitte koormaks, vaid võivad hoopis turgutada meie majandust ja kahanevat rahvaarvu," nendib Laanet.

Hirmu- ja vaenukülvajad tahavad Laaneti sõnul teha pagulastest stereotüüpi – harimatud, kes tulevad siia vaid priileiva peale ja töötegemisest huvitatud pole, kuigi rahvusvahelised uuringud näitavad vastupidist.

"Nii Eesti kui ka kitsamalt Saaremaa jaoks on pagulaste saabumine kaugeltki mitte probleem, vaid hoopis väljakutse ja võimalus – kuidas saabujaid kõige paremini tööjõuturule integreerida ning nende oskusi ja teadmisi meie majanduse huvides maksimaalselt rakendada," kirjutab Laanet ja lisab, et seejuures peaks kindlasti mõtlema, kuidas kõige tõhusamalt pakkuda saabujatele ümber- ja täienduskoolitusvõimalusi, mis aitaks neil adapteeruda meie tööturu vajadustega.