Eesti uudised

Ilves hõimupäeval: me keegi ei taha, et maailm muutuks veelgi kultuurivaesemaks ja üksluisemaks (36)

Toimetas Marge Sillaots, 17. oktoober 2015, 08:54
 AFP / Scanpix
President Toomas Hendrik Ilves saatis tänase hõimupäeva puhul tervituse Soome ja Ungari riigipeadele Sauli Niinistöle ja János Áderile.

Eesti riigipea sõnul pole Helsingi soome-ugri rahvaste kultuurikongressil üle 80 aasta tagasi alguse saanud hõimupäeva puhul kõige olulisem selle päeva riiklik tähistamine, vaid suhted meie inimeste vahel ning teineteise kultuuride hea tundmine.

"Hõimupäev on vaid kinnituseks ja meeldetuletuseks, et soome-ugri rahvad hoiavad oma pärandit ning ühiseid juuri, ka siis, kui meie vahel on meri või pikad vahemaad," kirjutas president Ilves.

"Olen veendunud, et meil – oma riigiga soome-ugri rahvastel – on kohustus toetada meie väiksemaid hõimurahvaid, aidata neid oma traditsioonide hoidmisel ja ettevaataval kaasajastamisel. Seda nii, et nende keel ja kultuur kõlaksid XXI sajandi maailmas ka väljaspool meelelahutuslikke muuseum-külasid," kirjutas Eesti riigipea Soome ja Ungari kolleegidele. "Me keegi ei taha, et maailm muutuks veelgi kultuurivaesemaks ja üksluisemaks. Lootust ja koostööd saame me ühiselt pakkuda kõigile soome-ugri hõimurahvastele."

36 KOMMENTAARI

n
18. oktoober 2015, 11:27
Näiteks ukrainlased ei pea venelasi slaavlasteks, vaid soome - ugrilasteks, kes räägivad mingit slaavi dialekti, et läänelikumad välja näha.
s
See koll 18. oktoober 2015, 10:37
keelustas lastele mõeldud multika naaritsatest, kuna see pidi kahjustama liitlassuhteid USA-ga.
Loe kõiki (36)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee