Maailm

Assadi klann valitseb Süüriat juba üle 40 aasta

Allan Espenberg, 17. oktoober 2015 07:00

4 KOMMENTAARI

t
Tõnu Kalvet/ 17. oktoober 2015 17:00
Suurepärane reklaamlugu! Ainult üks lause on lõpust puudu: "Käesoleva reklaami tellis Ameerika Ühendriikide suursaatkond."
Võimalik, et tellijaks oli ka Saudi Araabia, Katar või lausa György Soros. Neil kõigil on ju pinnuks silmas nii Süüria seaduslik valitsus kui üldse igasugune sõltumatu riigijuhtimine.
Jään nüüd huviga ootama, millal tuleb samasugune "klanniartikkel" näiteks Aserbaidžaani juba mitmendat kümnendit juhtivast Alijevi suguvõsast või näiteks Saudi Araabia valitsejasoost, kes samuti võimul juba hulk aega.
Huvitav on jälgida, millise kangekaelsusega nimetatakse režiimiks selliseid presidentaalseid riike, mis "me lääne sõpradele" ei meeldi. Kui lähtuda võrdse kohtlemise põhimõttest, siis tuleks ju Prantsusmaa puhul kasutada väljendit "Hollande´i režiim", USA puhul aga "Obama režiim". Miskipärast seda aga ei tehta...
o
Oravaklann/ 17. oktoober 2015 13:52
on ka eestit juba 20 aastat pöhja vedanud, kas tuleks siis ka eestis riigipööre korraldada ja president ning valitsus kukutada? Seda juttu lugedes jääb selline mulje, et see on köige öigem tegu.
h
17. oktoober 2015 13:24
h
Hk/ 17. oktoober 2015 08:08
Küsiks selle peale, et mida artikli autori arvates teeks Eesti Vabariik kui relvastatud jõugud asuksid presidenti/valitsust kukutama?