Eesti uudised

Luisa Värgi jokk: seadus ei käsi OÜs endale palka maksta (111)

Karoliina Vasli, 16. oktoober 2015 07:00
OÜ KUI MOODNE HOIUPÕRSAS: Peaministri perekond saab hakkama ka vaid perepea Taavi palgaga, kuna Luisa alles kogub sääste. Ta pole oma OÜ kontolt endale palka maksnud ega kasumit välja võtnud. Foto: Laura Oks

Osaühinguid puudutav seadusandlus on auklik kui Hollandi juust. Mõni püüdlik firmaomanik maksab tööjõumakse, teine otsib augud üles ja lipsab neist sujuvalt läbi. Ehe õpikunäide on peaminister Taavi Rõivase elukaaslane Luisa Värk.

Lapse kasvatamise ja kooliõpingute kõrvalt ajab ta ka edukalt muusikaäri. Tema 2010. aastal rajatud osaühing Noodivõti jäi mullu 13 644 euroga kasumisse. Juba ettevõtte nimigi viitab tegevusalale. Kui Luisa näiteks töökoha suvepäevadel laulab, siis oma osaühingu alt, rääkimata juba suurematest kontserdituuridest. Eelmisel aastal askeldas ta ka Kanal 2 saates "Lemmikretseptid" pliidi taga pottide-pannidega.

Noodivõtme majandusaasta aruandest aga selgub, et Luisa teeb seda kõike justkui puhtast rõõmust ehk tasuta. Ainuisikulise omaniku ja juhatuse liikmena ei maksnud ta endale eelmisel aastal sentigi palka, rääkimata juhatuse liikme tasust. Küll aga on osaühingu kasumireale 2014. aasta lõpuks tiksunud kokku 23 343 eurot.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.01.2016
"Eestis lubatakse seadusandjatel süüdimatult rahva tagant varastada ja mitte keegi ei saa seda takistada."
19.10.2015
MIKROETTEVÕTLUS KOGUB HOOGU: Soomes lisandub mikroettevõtjaid kui seeni pärast vihma
16.10.2015
Luisa Värk pöördub Pressinõukogusse: soovin kaitsta enda õigusi ja Eesti väikeettevõtjate mainet
16.10.2015
President Ilves muretseb hüvede kuritarvitamise ja maine pärast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee